پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۲ فروردین ۱۳۹۹
استاندار آینده باید فردی جامع نگر باشد
استان مرکزی

استاندار آینده باید فردی جامع نگر باشد

Virtual editor
25 بهمن 1393
بازدید: 390
نظرات: 0

IMG16543474

عطریاس گروه ورزش: یکی از دشوارترین کارهای دولت انتخاب وزرا بود که در این راستا با سنگ اندازی های مجلس در خصوص دادن رأی اعتماد به برخی از وزرا این دشواری ها را دو چندان کرده بود. پس از انتخاب وزرا و تشکیل کابینه، انتخاب استانداران از دیگر تصمیمات سخت دولت و در رأس آن وزیر کشور بود. چرا که در اینجا هم نمایندگان مجلس در شهرستان ها، دخالت های خود را با بهانه گیری های بی جا آغاز کرده بودند. اما با تمام این فراز و نشیب ها، دولت از این مرحله هم هر چند به سختی اما با سربلندی عبور کرد. استان مرکزی هم در این راستا، با انتخاب فردی با تدبیر به عنوان استاندار از جمله استان هایی به شمار می رفت که توانسته بود تا حد زیادی با سیاست های دولت تدبیر و امید همسو شود. اما پس از گذشت حدود یک سال و نیم از عمر مدیریتی مقیمی با عنوان نماینده عالی دولت در استان به یکباره با انتصاب وی به عنوان معاون سیاسی وزیر کشور، شوک بزرگی به فعالین سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و حتی ورزشی استان وارد شد. یکی از حوزه هایی که برخلاف تصور عموم از اهمیت خاصی برخوردار است بحث ورزش و جوانان است. زیرا بیش از نیمی از جامعه امروزی ایران را این قشر در بر گرفته است و برنامه ریزی و یا عدم برنامه ریزی و جامع نگری برای این قشر تا حد زیادی می تواند رضایت و یا عدم رضایت از دولت را به بار آورد. از این رو هم صحبت شدیم با سعید ملکی مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان مرکزی. آنچه در پی می آید ماحصل این گفتگو است.

سعید ملکی مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان مرکزی با بیان این مطلب که استاندار آینده باید فردی جامع نگرباشد، گفت: عملکرد استاندار باید به گونه ای باشد که نگاه یکسانی به تمام حوزه های سیاسی، اقتصادی، ورزشی، هنری و اجتماعی داشته باشد. و در این راستا اعتبارات را تا جایی که امکان دارد به صورت عادلانه بین حوزه ها تقسیم کند. ملکی افزود: فردی که قرار است به عنوان نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان مرکزی فعالیت کند، با توجه به موقعیت استراتژیک استان باید به تمام حوزه ها مسلط باشد چرا که این استان در کشور از موقعیت خاصی برخوردار است. بی شک مردم انتظار دارند که با این موقعیت ها از امکانات و رفاه بیشتری برخوردار شوند و روند توسعه را بهتر در پیش بگیرند. مثلا در حوزه جوانان که یکی از مهمترین مسئولیت های دولت به شمار می رود باید یک برنامه ریزی قوی داشته باشد تا بتواند نابسامانی هایی که از دولت قبل به جا مانده را به سرعت اصلاح کند.

وی اضافه کرد: با توجه به نتایج نامطلوبی که در دولت قبل به علت ادغام دو دستگاه کاملا مستقل تربیت بدنی و سازمان جوانان صورت پذیرفت. این اقدام ضربه شدیدی به این دو دستگاه بویژه سازمان جوانان وارد کرد به طوری که در بحث ازدواج، توانمند سازی جوانان و اوقات فراغت در طول مدتی که این اقدام صورت پذیرفت دچار عقب ماندگی های شدیدی شدیم. انتظاری که از مدیر ارشد استان می رود این است که با پیگیری های خود مطالبات این حوزه را برطرف کند.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که عملکرد مقیمی در حوزه ورزش و جوانان در طول یکسال و نیم مدیریتش در استان مرکزی چگونه بوده است، گفت: خوشبختانه پس از اینکه مهندس مقیمی به عنوان استاندار استان مرکزی منصوب شدند، با توجه به سوابقی که ایشان داشتند روزنه های امید در میان فعالان حوزه ورزش و جوانان گشوده شد. انصافا در طول این مدت، عملکرد مطلوبی از خود به نمایش گذاشتند چرا که همواره با پیگیری های خود و شرکت در جلسات نشان دادند که برای ورزش و جوانان اهمیت زیادی قائل هستند.

ملکی در پایان گفت: امید می رود که دولت برای انتخاب نماینده عالی خود در استان مرکزی با تدبیر کامل عمل کند تا مردم استان هم بتوانند از برکات این انتخاب بهترین نتیجه را برای زندگی شخصی و اجتماعی خود ببرند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*