پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۶ مهر ۱۳۹۸
سرپرست استانداری مرکزی بر اجرای دقیق طرح شناخت ائمه (ع ) تاکید کرد
استان مرکزی

سرپرست استانداری مرکزی بر اجرای دقیق طرح شناخت ائمه (ع ) تاکید کرد

Virtual editor
25 بهمن 1393
بازدید: 316
نظرات: 0

۸۱۵۰۵۶۵۵-۶۲۷۴۳۳۹

سرپرست استانداری مرکزی بر اجرای دقیق طرح شناخت ائمه ( ع ) در آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: این طرح باید به شناخت عمیق دانش آموزان از پیشوایان دینی منجر شود.

«شکرالله حسن بیگی» در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی در اراک افزود: طرح سراسری مصباح الهدی در آموزش و پرورش نقش بسیار موثری در شناخت عمیق دانش آموزان از ائمه اطهار (ع) دارد که در این راستا معرفی امام حسن عسگری (ع) به استان مرکزی محول شده است.

وی اظهار کرد: دانش آموزان قبل از ورود به مدرسه با ائمه اطهار (ع) آشنایی دارند و باید سعی شود این شناخت در مدارس عمق بیشتری پیدا کند که این مهم نیازمند برنامه ریزی و اجرای برنامه های اصولی است.

وی گفت: آموزش و پرورش یکی از نهادهای موثر در کشور است و تا جایی که امکانات و اعتبارات جواب دهد از این نهاد حمایت می شود.

معاون برنامه ریزی استانداری مرکزی نیز در این نشست، سواد را یکی از عوامل توسعه یافتگی جوامع دانست و گفت: وضعیت سواد در این استان مطلوب است اما باید تلاش شود اگر فردی به هر دلیل از تحصیل بازمانده، باسواد شود.

«محمدرضا عاشوری» افزود: در محو بی سوادی همه مسوولند و هر فردی به حد توان خود باید در این مسیر گام های موثری بردارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز گفت: برنامه های مختلفی برای معرفی بیشتر امام حسن عسگری (ع) به دانش آموزان و معلمان استان اندیشیده شده است.

«شهریار فولادوند» افزود: طرح مصباح الهدی یکی از طرح های خوب وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری است که بر اساس آن معرفی یکی از معصومان( ع ) به عهده هر استان گذاشته شده است.

وی اظهار کرد: طرح انسداد بی سوادی در این راستا از سوی وزارت آموزش و پرورش در حال پیگیری است که این مهم نیز در استان مرکزی با جدیت دنبال می شود.

فولادوند بیان کرد: به طور دقیق نمی توان اعلام کرد چند نفر بازمانده از تحصیل داریم اما آمارها نشان می دهد که در این استان وضعیت نگران کننده ای وجود ندارد.

وی بیان کرد: از مهرماه امسال در این رابطه، پالایش اسمی دانش آموزان و رصدهای موردی در مجموعه آموزش و پرورش آغاز شده اما انتظار داریم در بیرون از مجموعه نیز هر دستگاه یا فردی که می تواند بازماندگان از تحصیل را شناسایی کند، به این اداره کل اطلاع دهد.

در این نشست گزارشی از طرح تجهیز و بهسازی کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) اراک و اردوگاه های دانش آموزی امیرکبیر شازند و امام خمینی (ره) خمین ارائه و مقرر شد دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از چهار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز این طرح تا پایان سال ۹۳ از طریق استانداری مرکزی اختصاص یابد.

عملکرد طرح انسداد بی سوادی در استان مرکزی نیز در این نشست ارائه شد و به این امر نیز ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافت.

۲۳۰ هزار دانش آموز استان مرکزی در مقاطع مختلف تحصیلی در دو هزار و ۱۱۶ واحد آموزشی مشغول تحصیل هستند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*