پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۰ فروردین ۱۳۹۹
استان همدان

شایعه اخطار دولت به استاندار مرکزی تکذیب شد

Virtual editor
6 مرداد 1393
بازدید: 1,692
نظرات: 0

Untitled-1

عطریاس: گروه سیاسی: حدود یک ماه پیش خبری مبنی بر اخطار دولت به چهار استاندار در برخی سایت ها آورده شد که نام استان مرکزی هم در آن به چشم می خورد در این خبر، به این استانداران تا شهریور ماه سال جاری وقت داده شده بود تا خود را با دولت هماهنگ کنند. طبق جوابیه ی وزارت کشور در جهت تکذیب این خبر و فراموش شدن آن، روزنامه ای در بخش شنیده ها که مخصوص اخبار غیررسمی است، این خبر را منتشرکرد و طی این اقدام برخی دیگر از سایتهای خبری نیز، به رشد این شایعه و ایجاد چالش در اذهان عمومی دامن می زنند.

با پوشش این خبر، شرایط برای استانداران مورد خطاب سخت تر و رنگ شایعات پر رنگ تر شد در این میان بسیاری از فعالان سیاسی با اظهار نظر های متفاوت بر این اعتقاد بودند که این شایعات بیش از آنکه ناشی از انتقادات سازنده جهت بهبود روند تغییرات در دولت باشد و برای هماهنگی روحانی و مدیرانش صورت پذیرد، شبیه «شبیه خون» به دولت است تا نیروهای کارآمد پراکنده و منزوی شوند و در یکسالگی دولت روحانی، آن را فلج کرده ،ناتوانش بخوانند و بارقه های ایجاد شده در دل مردم را خاموش کنند.

هرچند که این خبر از سوی وزارت کشور و استانداری های مورد خطاب از جمله استانداری مرکزی تکذیب شد، اما این سوال مطرح است که چرا اساسا چنین شایعه ای شکل گرفته است؟ این موضوع بررسی های بیشتری را می طلبد که در گفتگو با مدیرکل روابط عمومی استانداری مرکزی به آن می پردازیم.

مدیر کل روابط عمومی استانداری مرکزی در پاسخ به این پرسش گفت: استاندار مرکزی یکی از هماهنگ ترین استانداران کشور محسوب می شود که در خط دولت و اعتدال حرکت می کند و انتشار این خبر توسط سایت خبری که در سمت و سوی دولت نیست، چندان بعید به نظر نمی رسد اما اینکه روزنامه ای با سابقه ی خوب دست به این کپی برداری بی مطالعه می زند، دور از انتظار است.

مصطفی عرب گفت: در راستای رویکرد دولت که ایجاد فضای روشنگری و شفاف سازی است، ما هم با هماهنگی وزارت کشور خبر تکذیب این شایعه را در سایت استانداری قرار دادیم و آماده هستیم تا با تمام نشریات و احزاب و گروهها به طور مستقیم و واضح حرفمان را بزنیم.

عرب ادامه داد: طبق گفته ی استاندار اطلاع رسانی به مردم به طور واقعی، روشن و صمیمی صورت می گیرد. مردم اگر بدانند با چه فرصت ها و تهدیدهایی روبه رو هستیم، قطعا همراهی می کنند و این در حالیست که ما خود را موظف می دانیم در موارد لزوم پاسخگوی سئوالات همه ی طیف ها باشیم.

مدیرکل روابط عمومی و روابط بین الملل استان مرکزی ضمن تشریح ریشه های این شایعه گفت: در شرایط عدم تعادل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کنونی، برخی از پیشرفت دولت در اجرای برنامه هایش و مسیر رو به تعادل آن احساس دلواپسی می کنند، این افراد که حتی هویت سیاسی مشخص و دیدگاهی ندارند تلاش می کنند با مانع تراشی های مختلف حرکت دولت تدبیر و امید را به انحراف بکشانند.

وی افزود: این افراد با دو هدف دولت را نشانه گرفته اند، اول اینکه مجموعه ی دولت را با بزرگنمایی مطالب حاشیه ای گرفتار کرده و دوم با شایعات مختلف در فضاهای خبری افکار عمومی را گمراه کنند چرا که پشتوانه ی محکم هر دولت جامعه ی مدنی آن است.

عرب گفت: گروههای مخالف دولت از اینکه فضای رسانه ای در اختیار صاحب نظران باشد واهمه دارند و سعی می کنند تریبون را از دست آنها بگیرند.

وی با اشاره به بازخوردهای مثبت مردم و مسئولین نسبت به عملکرد استاندار مرکزی گفت: ویژگی خاص آقای مقیمی همراهی و حرکت درست در مسیر اهداف دولت است و عملکرد یکساله ی ایشان گواه این ادعاست و جالب است که همین نکته اهداف پنهان شایعه پردزان را آشکار می کند.چرا یکی از موفق ترین مدیران ارشد استانی را ناهماهنگ با دولت خوانده و سعی در برکناری ایشان می کنند؟

مصطفی عرب درخصوص انتصابات استانی گفت: آقای مقیمی طبق سیاست دولت اعتدال پیش رفته و هیچ جریان خاصی را طرد نکرده است. نکته ی مهمی که ایشان جدای از شرایط عمومی کاندیدای پست های مدیریتی استان در نظر دارند شرایط اختصاصی کاندیداها و توجه به بومی بودن آنها بوده است.   وی افزود: قرار نیست همچون دولت گذشته کارهای غیرقانونی انجام داده و کسانی که فاقد حداقل شرایط مدیریتی هستند را پشت میز بنشانیم.

مدیرکل روابط عمومی و روابط بین الملل استانداری مرکزی ضمن پذیرش انتقادات وارده به استاندار مرکزی گفت: قطعا کم و کاستی هایی در عملکرد استانداری وجود دارد و ما از انتقادات سازنده ی هر گروه و طیفی از جامعه استقبال کرده و در تصمیمات آینده اعمالشان می کنیم.

وی اضافه کرد: آقای مقیمی طی نامه ای از تمام دستگاههای استان خواسته است تا شکایات خود از مطبوعات را پس گرفته، اجازه دهند مطبوعات با نگاه حساس و تیزبین خود مشکلات بخش های مختلف را به ایشان گوشزد کنند.

وی گفت: علی رغم کسانی که همایش هایی در جهت تخریب دولت برگزار می کنند، حامیان دولت تدبیر و امید صحنه را خالی گذاشته، فضا را به دلواپسان سپرده اند و در این زمینه خودشان کم کاری می کنند.

وی در انتهاافزود: فعالیتهای غیررسمی و غیرسازمانی سهم ویژه ای در حمایت و هدایت دولت در مسیر روبه تعالی خود دارد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*