پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱ آبان ۱۳۹۹
استان همدان

دستگاههای اجرایی شکایت خود را از مطبوعات پس بگیرند

Virtual editor
6 مرداد 1393
بازدید: 1,134
نظرات: 0

77440

عطریاس: گروه جامعه: استاندار مرکزی طی بخشنامه‌ای از دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی خواست شکایت خود را از مطبوعات پس بگیرند. استاندار مرکزی در این بخشنامه آورده است: دستگاه‌های اجرایی در صورتی که در حال حاضر از رسانه‌ای در مراجع قضایی شکایت کرده‌اند، شکایت خود را از نشریات پس بگیرند و تا حد امکان از نشریات به دلیل انتقاد و انعکاس مسائل و مشکلات شکایت نکنند مگر اینکه بحث‌های شخصی و خانوادگی مطرح باشد.

محمدحسین مقیمی همچنین در این بخشنامه آورده است: با توجه به ضرورت حمایت از نشریات محلی و ارتقای سطح فرهنگی آنها و همچنین کمک به ایجاد تنوع کمی و کیفی در مطبوعات محلی، دستگاه‌های اجرایی آگهی‌های خود را به نشریات محلی بدهند. در بخش دیگری از این بخشنامه آمده است: یکی از سیاست‌های اصولی دولت تدبیر و امید در حوزه مطبوعات، رسانه‌ها و عرصه اطلاع‌رسانی، فراهم کردن فرصت‌های برابر برای فعالیت مطبوعات و رسانه‌های مختلف در سطح کشور، گسترش آزادی رسانه‌ها در چارچوب قانون، حمایت از روزنامه‌نگاران، تقویت مطبوعات محلی و … است.

مقیمی در پایان خاطرنشان کرده است: رسانه‌ها و مطبوعات کانال‌های انتقال پیام هستند و باید با پرهیز از افراط و تفریط و تخریب و شایعه‌سازی و همچنین حفظ و رعایت اصل بی‌طرفی، با انتقادهای سازنده نقش اصلاحی خود را ایفا کنند.

وی افزود: رسانه ها پل ارتباطی بین مسوولان و مردم هستند که با اعتماد سازی متقابل میتوانند این ارتباط را قوی تر سازند.

به گفته وی، رویکرد دولت نسبت به رسانه ها رویکردی مثبت است که می توان با برداشتن گامهایی مناسب نسبت به گذشته فضای اطلاع رسانی را برای مردم مساعد نمود.اگر چه این موضوع همواره از مطالبات به حق مطبوعات و رسانه ها بوده است و در سال های گذشته به دلیل کم توجهی ها مورد بی مهری قرار گرفته، امروز سعی شده تا با رفع شدن گره های مسیر ارتقاع و بهبود اطلاع رسانی به این وضعیت کمک کرد در این میان نیاز است تا هم رسانه ها و هم مسوولان و ارگانها بیش از گذشته در یک فضای دوستانه و منصفانه تعامل داشته باشند که این امر منافی نقد رسانه ها نخواهد بود به همین منظور کمک می شود تا رسانه ها در فضایی امن تر اطلاع رسانی شفافی از مباحث روز داشته باشند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*