پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۷ خرداد ۱۳۹۹
طرحهای عمرانی نیمه کاره حوزه ورزش به بخش خصوصی واگذار می شود
استان همدان

طرحهای عمرانی نیمه کاره حوزه ورزش به بخش خصوصی واگذار می شود

Virtual editor
22 اسفند 1393
بازدید: 1,158
نظرات: 0

۸۱۵۳۸۹۸۴-۶۳۳۱۵۲۵

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به مزیقه های مالی در وزارت ورزش از واگذاری طرحهای عمرانی نیمه کاره این وزارتخانه که ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند به بخش خصوصی خبر داد و گفت: با اعتبارات موجود وزارت ورزش توان تکمیل این طرحها را ندارد.

محمود گودرزی روز پنجشنبه در سفر به اسدآباد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دو هزار و۹۰۰ طرح عمرانی در کشور وجود دارد گفت: برای تکمیل این طرحها هشت هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم اما متاسفانه اعتباری که در این زمینه در نظر گرفته شده سه هزار میلیارد ریال است که در نهایت یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از آن تخصیص می یابد.

وی تصریح کرد: اعتبارات موجود کفاف طرحهای نیمه تمام را نخواهد داد و با اولویت بندیهای صورت گرفته قرار است طرحهای با ۹۰ درصد پیشرفت تا پایان سال و طرحهای با ۷۰ درصد پیشرفت در سال ۹۴ تکمیل و بهره برداری شود.

وی اظهار کرد: طرحهایی زیر ۵۰ درصد پیشرفت نیز به بخش خصوصی واگذارمی شود و در این راستا مشوق هایی نیز در قانون بودجه پیش بینی شده و امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی به اتمام برسد .

گودرزی در خصوص حمایت از هیات های ورزش از اجرای آمایش در سطح کشو خبر داد و افزود: در این آمایش مناطقی که در رشته های خاصی زمینه رشد دارند اعتبارات به سمت این رشته ها هدایت و متمرکز خواهد شد البته سایر رشته ها نیز نباید نادیده گرفته شوند.

وی خاطرنشان کرد: استان همدان روندی رو به رشد در زمینه ورزش دارد و از استانهای برتر در حوزه قهرمانی در کشور است و باید در زمینه ورزش همگانی نیز رشد نماید.

وزیر ورزش و جوانان کشور با بیان اینکه کارکنان این وزارتخانه با میانگین درآمد ۱۱ میلیارد ریال زی پر خط فقر قرار دارند گفت: این امر نیاز به تلاش گسترده دارد و اخیرا در هیات دولت مطرح شده و امیدواریم بتوانیم این وضعیت را بهبود ببخشیم.

وزیر ورزش و جوانان و هیات همراه از استخر شنای اسدآباد که در سال ۱۳۷۵ عملیات احداث آن آغاز شده و به علت کمبود اعتبار تاکنون به اتمام نرسیده است و همچنین طرح مجموعه ورزشی بانوان که در سال ۱۳۸۶ عملیات احداث آن آغاز شده بود بازدید نمود.

شهرستان اسدآباد ۱۰۷ هزار جمعیت دارد و در ۴۵ کیلومتری همدان واقع شده است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*