پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۷ خرداد ۱۳۹۹
استان همدان

شعار سال با استفاده از مشارکت های مردمی محقق می شود

Virtual editor
23 فروردین 1394
بازدید: 878
نظرات: 0

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان گفت: استفاده از مشارکت های مردمی و ظرفیت های دستگاه های اجرایی از راهکارهای مهم برای تحقق شعار سال است.

محمد ابراهیم الهی تبار روز شنبه در نشست ستاد بزرگداشت سالگرد شهادت آیت الله مطهری و روز معلم افزود: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام ‘دولت و مردم، همدلی و همزبانی’ نامگذاری شده که دولتمردان با شناسایی ظرفیت های موجود باید برای تحقق شعار تلاش کنند.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش باید از طریق توجه به بخش خصوصی و با استفاده از مشارکت های مردمی و استفاده از ظرفیت سرمایه های انسانی صاحب دانش برای تحقق شعار سال تلاش کند.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی خوب و مناسب ، هدایت نیروها ، استفاده از افراد توانمند برای اداره آموزشگاه ها و تدریس می توان فعالیت های مطلوبی را در آموزش و پرورش انجام داد.

الهی تبار افزود: برای اعتماد متقابل بین دولت و مردم باید در حوزه افزایش سرمایه های اجتماعی تلاش شود چراکه با افزایش سرمایه های اجتماعی سیمای اجتماعی کشور نیز افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: استان همدان در سال گذشته که به نام اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شد فعالیت های خوبی انجام داده است و باید از ظرفیت های موجود جامعه در حوزه اقتصادی استفاده کرد تا اقتصاد مقاومتی محقق شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان گفت: در حوزه فرهنگی کارهای زیر ساختی خوبی در استان همدان انجام شد که با این ظرفیت می توان برنامه های روز معلم و تجلیل از مقام معلم را بر اساس ساختار منشور فرهنگی اجرایی کرد.

الهی تبار با تجلیل از جایگاه و مقام معلم گفت: معلمان همیشه تاریخ ساز بودند و نقش بزرگی در پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس داشتند.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست: متناسب با ظرفیت های دستگاه خود در هفته معلم از جایگاه و مقام معلم تجلیل کنند.

الهی تبار با اشاره به شخصیت استاد شهید مرتضی مطهری افزود: شهید مطهری و شهید بهشتی از جمله شخصیت هایی بودند که برای ساختار و بنیان فکری نظام جمهوری اسلامی تلاش های بسیاری داشتند.

وی ادامه داد: آثار شهید مطهری در بخش های مختلف باید مورد استفاده قرار گیرد و آموزش و پرورش بهترین مکان برای تبیین این آثار است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بوعلی سینای همدان نیز بر احیای آثار استاد شهید مطهری تاکید کرد و گفت: جامعه همواره به دیدگاه ها و نظرات استاد مطهری نیازمند است.

اکبرعروتی موفق افزود: برنامه سیر مطالعات استاد مطهری از برنامه های مهم در دانشگاه بوعلی سینای همدان است که امسال نیز اجرایی خواهد شد.

وی با تجلیل از جایگاه و مقام معلم گفت: ارایه سبک زندگی استاد مطهری با نگاه ویژه ، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی از جمله برنامه های هفته معلم در این دانشگاه است.

سال ۹۴ از سوی رهبر معظم انقلاب به نام ‘دولت و مردم، همدلی و همزبانی’ نامگذاری شده است.

۱۲ اردیبهشت ماه همزمان با سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری به نام روز معلم نامگذاری شده است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*