پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۴ مرداد ۱۳۹۹
بدمینتون از ورزش های رایج و تفریحی خانواده های همدانی است
استان همدان

بدمینتون از ورزش های رایج و تفریحی خانواده های همدانی است

Virtual editor
23 فروردین 1394
بازدید: 1,548
نظرات: 0

نایب رییس هیات بدمینتون استان همدان گفت: این رشته هم اکنون به عنوان یکی از ورزش های رایج در برنامه تفریحی خانواده های همدانی بویژه در روزهای تعطیل است.

فروزان اویسی افزود: امروزه بدمینتون به عنوان ورزش همگانی در بین خانواده ها در حال رواج است و آسان بودن بازی این رشته باعث شده تا خانواده ها بویژه جوانان در ایام تعطیل که برای گشت و گذار به دامان طبیعت و فضای سبز می روند، ساعاتی را به فعالیت بدمینتون بپردازند.

وی اضافه کرد: همگانی شدن بدمینتون یکی از سیاست های اصلی دست اندرکاران و مربیان این رشته ورزشی است و حتی برای نخستین بار رقابت بدمینتون بین مادران و دختران را در پارک ارم همدان برگزار کردیم که با استقبال بی نظیر مواجه شد.

وی اظهار کرد: اگر مدیریت دستگاه ورزش استان موافقت کند بازهم نظیر این برنامه های همگانی را اجرا می کنیم.

اویسی اظهار کرد: ورزش بدمینتون نیاز به فضای خاصی برای بازی ندارد و در فضاهای هموار همچون پارک ها می شود این رشته را بویژه در فصول بهار و تابستان در بین خانواده ها ترویج داد.

این پیشکسوت بدمینتون بانوان کشور با بیان اینکه در عرصه قهرمانی هنوز فاصله زیادی به کشورهای آسیایی بویژه شرق قاره کهن داریم، گفت: کشورهایی شرق آسیا و جنوب شرق از بانیان اصلی این رشته ورزشی هستند و رسیدن به آنها کار بسیار دشواری است که البته با برنامه ریزی و حمایت های مالی مناسب می توان این فاصله را بسیار کاهش داد.

وی افزود: ورزش بدمینتون اکنون به صورت همگانی در سطح کشور رایج است اما در عرصه قهرمانی باید برنامه ریزی بهتری اتخاذ شود تا بتوانیم استعدادها را در بخش حرفه ای با آموزش های لازم به سطح مدال آوری برسانیم.

نایب رییس هیات بدمینتون استان همدان خاطرنشان کرد: این ورزش باسابقه همدان با کمکهای مدیریت دستگاه ورزش استان دارای یک سالن اختصاصی است و بانوان هفته ای سه جلسه زیرنظر مربیان باتجربه به تمرین و آموزش می پردازند.

در حال حاضر بیش از دو هزار ورزشکار سازمان یافته در این رشته ورزشی در همدان به صورت فعال تمرین و مسابقه می دهند.

بانوان سهم بسزایی در ورزش بدمینتون استان همدان دارند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*