پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ فروردین ۱۳۹۹
مراسم تودیع و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی برگزار شد
استان همدان

مراسم تودیع و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی برگزار شد

Virtual editor
11 مرداد 1393
بازدید: 1,664
نظرات: 0

IMG_6344

عطریاس: مراسم تودیع و معارفه مدیر کل راه و شهرسازی استان با حضور معاون امور استان های وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی برگزار شد.
“احمد مجیدی” در آیین تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهر سازی استان مرکزی افزود: نگهداری راههای به عنوان سرمایه زیرساختی کشور دغدغه اصلی وزارت راه وشهر سازی است و هر هزینه در این حوزه به عنوان سرمایه محسوب می شود.
وی ادامه داد: در مجموع 220 هزار کیلومتر راه در کشور وجود دارد که از این میزان 102 هزار کیلومتر آن روستایی آسفالته است و ارزش اقتصادی آن بالغ بر دو هزار میلیارد تومان است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: عمر مفید 50 درصد راههای روستایی کشور رو به اتمام است و نیاز دارد که به سرعت با تامین اعتبار مناسب نسبت به مرمت و بازسازی آنها اقدام شود.
معاون امور استانهای وزیر راه شهرسازی افزود: شبکه حمل و نقل ریلی کشور با مزیتهای خاص امکانی پنهان است که در صورت پرداختن به توسعه آن در حمل و نقل کاهنده بسیاری از چالش های موجود در جابه جایی بار و مسافر است.
مجیدی بیان کرد: هم اینک 10 هزار و 500 کیلومتر شبکه راه آهن در کشور وجود دارد که 9 هزار و 500 کیلومتر دیگر با اعتباری بالغ بر 300 هزار میلیارد ریال در دستور کار است. وی اظهار کرد:احداث 20 هزار کیلومتر راه آهن تا افق 1400 در کشور تکلیف قانونی است که در صورت تحقق آن بخش بزرگی از نیازهای شبکه حمل و نقل بار و مسافر برطرف می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی کشور بیان کرد: برای توسعه شبکه حمل نقل ریلی کشور به دو هزار دستگاه واگن جدید نیاز است که حدود 120 هزار میلیارد ریال تسهیلات نیاز دارد تا بخش خصوصی بتواند نیازهای این حوزه را تامین کند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*