پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۹ آبان ۱۳۹۹
استان همدان

نوعی وفاق فرهنگی بین ارشاد و جهاد دانشگاهی موجود است

Virtual editor
29 تیر 1393
بازدید: 981
نظرات: 0

82439

مدیرکل ارشاد در دیدار با مسئولان جهاددانشگاهی استان مرکزی:

نوعی وفاق فرهنگی بین ارشاد و جهاددانشگاهی موجود است

مسئولان جهاد دانشگاهی استان مرکزی با مدیرکل ارشاد اسلامی استان دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

منطقه مرکزی، شاکری مدیرکل ارشاد استان مرکزی در دیدار با مسئولان جهاد دانشگاهی استان مرکزی ضمن اعلام آمادگی همکاری با جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد فرهنگی، آموزشی و پژوهشی گفت: نوعی وفاق فرهنگی و همبستگی فعالیتی بین ارشاد اسلامی و جهاد دانشگاهی وجود دارد.

وی افزود: ارشاد استان مرکزی آماده همکاری در حوزه‌های پژوهشی و فرهنگی با جهاد دانشگاهی است و تعیین چگونگی همکاری در این راستا نیازمند تعامل و هم‌اندیشی است.

وی ضمن ابراز علاقه‌مندی در خصوص همکاری پژوهشی و فرهنگی با جهاد دانشگاهی گفت: در زمینه‌های فکری و پژوهشی علاقه‌مند به همکاری با این نهاد هستیم.

شاکری پیشنهاد کرد: جلسه‌ای با حضور معاونان جهاد دانشگاهی و ارشاد برگزار شده تا ضمن شناسایی زمینه‌های کاری مشترک و اعلام نظرات کارشناسی در این جلسه در خصوص موارد مورد تأیید دو طرف نسبت به عقد تفاهم‌نامه اقدام شود.

به گزارش ایسنا، سیدجعفر نظامدوست رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های این نهاد در حوزه‌های مختلف گفت: نیروهای فعال در جهاد دانشگاهی استان مرکزی علیرغم بودجه‌ی محدود، به دلیل برخورداری از تخصص کافی، فعالیت‌های ارزشمندی را در این مجموعه رقم زده‌اند، که بسیاری از سازمان‌ها و مراکز علیرغم برخورداری از بودجه، امکانات و نیروی کافی در اجرای این فعالیت‌ها موفق عمل نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از عوامل طلاق، ناباروری یکی از زوجین است افزود: مجموعه جهاد دانشگاهی مرکز فوق تخصصی درمانی تحقیقاتی رویان را با هدف کمک به رفع مشکل ناباروری راه‌اندازی نموده است تا از اینطریق در راستای رفع مشکلات درمانی و اجتماعی استان گام بردارد.

نظام دوست ادامه داد: با اینکه مسئولین در مراحل آغازین عملیات اجرایی این مرکز قول مساعدت داده بودند اما، با شروع کار همه قول‌ها فراموش شد و این مجموعه بدون بهره‌مندی از بودجه و کمک دولتی با صرف سه میلیارد تومان، بدون در نظر گرفتن هزینه فضاهای کالبدی اقدام به خرید ،تهیه تجهیزات و راه‌اندازی این مرکز کرده که در حال حاضر از مجهزترین مجموعه های غرب کشور است .

به گزارش ایسنا، زهره نعمتی سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی نیز در این دیدار با بیان اینکه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی علاوه بر اینکه در حوزه‌ی فعالیت‌های فرهنگی همسو با دانشگاه‌هاست در حیطه‌ی عملکردی خود دارای بخش‌های منحصر به فردی است افزود: یکی از بخش‌ها مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران است که این مرکز توانسته برای سومین بار متوالی مجری طرح سنجش رضایتمندی ارباب رجوع از دستگاه‌های اجرایی استان باشد.

وی همچنین با اشاره به مرکز گردشگری علمی‌فرهنگی دانشجویان ایران به عنوان یکی دیگر از مراکز فعالیتی این معاونت گفت: این مرکز با هدف آشناسازی دانشجویان و جوانان با دستاوردها و پیشرفت‌های علمی بعد از انقلاب نسبت به برگزاری اردو اقدام کرده و زمینه‌ی بازدید از پروژه‌های بزرگ ملی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

نعمتی افزود: این معاونت با برخورداری از این پتانسیل می‌تواند باشگاه گردشگری جوانان و دانشجویان را با کمک ارشاد راه‌اندازی کند.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی مبدع برگزاری نشست‌های ادبی در دانشگاه‌ها بوده است، بر وجود توانایی، تخصص و تجربه برگزاری نشست‌های ادبی در کادر این معاونت تأکید کرد و گفت: توانایی و تخصص برگزاری دوره‌های تخصصی ادبی در این معاونت وجود دارد و ما می‌توانیم مسئول برگزاری جشنواره‌های ادبی در سطح استان و سطح ملی باشیم.

نعمتی اضافه کرد: معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی می‌تواند در حوزه‌ی پیوست‌نگاری فرهنگی به عنوان بازوی اجرایی به ارشاد کمک کند.

نعمتی افزود: این معاونت با دارا بودن چند مؤسسه، کانون و مرکز فعال، می‌تواند در حوزه فرهنگ استان حضوری بسیار مؤثر و فعال داشته باشد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*