پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۰ فروردین ۱۳۹۹
استان مرکزی در هفته جاری میزبان دو مقام بلندپایه دولت است
استان مرکزی

استان مرکزی در هفته جاری میزبان دو مقام بلندپایه دولت است

Virtual editor
5 شهریور 1394
بازدید: 912
نظرات: 0

معاون سیاسی امنیتی استاندار و رییس شورای اطلاع رسانی استان مرکزی گفت: این استان در هفته جاری میزبان دو مقام بلند پایه دولت است.

شکرالله حسن بیگی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همزمان با گرامیداشت هفته دولت وزرای راه و شهرسازی و اطلاعات به منظور بازدید، بهره برداری از طرح های عمرانی و فرهنگی و ارایه گزارش از عملکرد دولت به استان مرکزی سفر می کنند.
وی توضیح داد: عباس احمد آخوندی وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه با هدف شرکت در بهره برداری طرح های عمرانی هفته دولت، رصد برنامه های اولویت دار حوزه راه و شهرسازی به عنوان یک فصل مهم و زیرساختی، حضور در محورهای مواصلاتی استان و بررسی مشکلات و نیازهای این بخش میهمان استان مرکزی است.
رییس شورای اطلاع رسانی استانداری استان مرکزی اظهار کرد: سید محمود علوی وزیر اطلاعات نیز روز جمعه با سفر به اراک ضمن بهره برداری طرح های هفته دولت در این شهرستان، سخنران پیش از خطبه های نمازجمعه اراک نیز خواهد بود.
یکهزار و ۳۱ پروژه عمرانی و فرهنگی با اعتبار ۹ هزار و ۳۶۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال برای هفته دولت امسال استان مرکزی تدارک شده که ۹۶۵ فقره از این طرح ها بهره برداری و ۶۶ پروژه نیز آغاز عملیات اجرایی است.
یکهزار و ۵۸۱ میلیارد و ۶۶۴ میلیون ریال از اعتبارات این پروژه ها از محل اعتبارات ملی، ۶۹۶ میلیارد و ۹۲۱ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و بقیه از سایر منابع اعتباری تامین شده است.
۵۰۹ میلیارد و ۷۵۲میلیون ریال از منابع مالی این پروژه ها از محل تسهیلات اعتباری تامین شده است و با بهره برداری از این پروژه ها در مجموع ۱۲۳ هزار و ۱۸۸ خانوار در استان از مزایای آن ها برخوردار می شوند.
اشتغال حاصل از طرح های هفته دولت در استان مرکزی را چهار هزار و ۵۶۱ فرصت شغلی پایدار است.
۶۴۲ مورد از پروژه های عمرانی و فرهنگی هفته دولت با هشت هزار و ۷۲۴ میلیارد و ۷۹۵ میلیون ریال اعتبار با محوریت ۳۳ دستگاه اجرایی آماده بهره برداری شده که در مجموع ۷۳ هزار و ۴۶۸ خانوار از مزایای آن بهره مند شده و سه هزار و ۸۰۸ فرصت شغلی را در استان به ارمغان می آورد.
۱۰۵ مورد از پروژه های هفته دولت امسال استان با مجموع اعتبار ۴۴۶ میلیارد و ۲۸۱ میلیون ریال در حوزه شهرداری ها است که شامل ۹۴ پروژه قابل بهره برداری و آغاز ععملیات اجرایی ۱۱ طرح مدیریت شهری است.
اشتغال حاصل از پروژه های هفته دولت شهرداری های استان مرکزی ۷۵۳ فرصت شغلی پایدار است و شش هزار و ۷۲۲ خانوار نیز از مزایای آن بهره مند می شوند.
۲۲۹ پروژه هفته دولت استان مرکزی نیز با مجموع اعتبار ۱۹۲ میلیارد و ۱۷۴ میلیون ریال در حوزه روستایی است که ۴۲ هزار و ۸۹۸ خانوار از مزایای آن برخوردار می شوند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*