پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۵ شهریور ۱۳۹۸
روند کند توسعه‌ی فضای سبز ساوه در سایه‌ی کم‌آبی
استان مرکزی

روند کند توسعه‌ی فضای سبز ساوه در سایه‌ی کم‌آبی

Virtual editor
23 مرداد 1393
بازدید: 574
نظرات: 0

83963

عطریاس: شهردار ساوه گفت: کم‌آبی دستیابی به اهداف توسعه‌ای فضای سبز در این شهر را با چالش مواجه کرده است.

کامران جوادی اظهار کرد: گرمای شدید هوای این شهر و عدم کیفیت آب جهت آبیاری فضای سبز از دیگر چالش‌های پیش رو برای تحقق اهداف توسعه‌ای در این حوزه به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: با وجود هزینه‌های بسیاری که برای توسعه فضای سبز شهر ساوه صرف می‌شود اما، موانع پیش رو موجب شده است که چهره زیبایی از این شهر تاریخی کهن در نظر شهروندان تجسم نشود.

وی با اشاره به مشکل کم‌آبی در سطح شهر بیان کرد: شهروندان ساوجی نیز باید با مد نظر قرار دادن مشکل کمبود آب و با تدوین برنامه زمان بندی، آبیاری باغچه و فضای سبز منازل خود را مدیریت کنند.

شهردار ساوه در ادامه با اشاره به فضای جدیدی که بر مدیریت شهری این شهر حاکم شده است، گفت: کار علمی توأم با برنامه‌ریزی و نظم و انضباط کاری محور فعالیت‌های شهرداری و سازمان‌های وابسته است.

وی اضافه کرد: مدیریت علمی در برنامه‌ریزی شهری در قالب مدیریت مشارکتی و دخالت همگان در اداره امور شهری منجر به عمران و آبادانی توأم با ایجاد روحیه‌ی سرزندگی در شهر می‌شود.

جوادی با بیان اینکه انتقال نگاه علمی و برنامه‌ریزی به سازمان‌ها در دستور کار شهرداری است، اضافه کرد: سازمان پارک‌ها و فضای سبز را مکلف کردیم تا برای افزایش سرانه فضای سبز و جلوگیری از ادامه‌ی وضعیت موجود با نگاه علمی و برنامه‌ریزی دقیق چالش‌های موجود بر سر راه اهداف توسعه‌ای را از بین ببرد.

به گفته‌ی شهردار ساوه استفاده از گونه‌های گیاهی مقاوم به کم‌آبی، انجام روش آبیاری نوین، آبیاری تحت فشار و استفاده از خاک غنی شده، راهکارهای ارائه شده به منظور برطرف کردن چالش‌های موجود در مسیر توسعه فضای سبز شهر ساوه است.

جوادی خاطرنشان کرد: با استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری از هدررفت آب در آبیاری فضای سبز جلوگیری شده و نیز گونه‌های مقاوم نسبت به سرما و گرما که نیاز چندانی به آب نداشته باشند کاشته خواهد شد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*