پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۴ مرداد ۱۳۹۹
دوربین های ثبت تخلفات رانندگی در خرم آباد نصب می شود
اجتماعی

دوربین های ثبت تخلفات رانندگی در خرم آباد نصب می شود

Virtual editor
10 آذر 1394
بازدید: 474
نظرات: 0

معاون عمرانی استانداری لرستان گفت: نصب دوربین های ثبت تخلفات رانندگی هوشمند در خرم آباد گام مهمی در برخورد با رانندگان متخلف است.

 محمد اصلانی در جلسه شورای ترافیک استان افزود:یک شرکت توانمند وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام برای نصب دوربین های هوشمند ثبت تخلفات در تمامی شهرها اعلام آمادگی کرده است.

وی با تاکید بر تشکیل کمیته مربوطه در راستای انعقا قرار داد با این شرکت در شهر خرم آباد گفت: دوربین های هوشمندثبت تخلفات رانندگی قادر به ثبت تخلفات به تفکیک جرایم هستند و نیازمند حضور مامور راهنمایی رانندگی برای ثبت جرایم نیستند .
اصلانی گفت : نصب دوربین های هوشمند ثبت تخلفات نیازمند ایجاد زیر ساخت های لازم در سطح شهر خرم آباد و تعامل شهرداری و شورای شهر با راهنمایی و رانندگی است .
معاون امور عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در سطح استان در راستای جلوگیری از تخلفات رانندگی افزود : نصب دوربین های ثبت تخلفات رانندگی عاملی بازدارنده و تاثیر گذار است و اقدام مناسبی در زمینه فرهنگ سازی در این راستا خواهد بود.
وی اظهار کرد : در سطح شهر خرم آباد ۵۰ پلیس راهنمایی و رانندگی ترافیک را کنترل می کنند که این رقم با وجود ۱۰۰ هزار وسایل نقلیه ناچیز است لذا نصب این دوربین ها می تواند در ثبت تخلفات تاثیر گذار است .
اصلانی با بیان اینکه یکی از معضلات فرا روی توسعه پایدار درلرستان پر رنگ بودن مسایل قومیتی است گفت : این نکته حتی در برخی موارد در اعمال جریمه ها و ثبت تخلفات نقش داشته در حالی که دوربین های هوشمند کمک مناسبی در این راستا هستند .
وی افزود : نصب دوربین های ثبت تخلف می تواند در توسعه شهری کمک می کند لذا شورای شهر و مجموعه شهرداری باید هر چه زودتر در این زمینه اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه هر دوربین هوشمند روزانه ۱۰۰ مورد تخلف را ثبت می کند اضافه کرد: اگر متوسط هر جریمه را ۴۰۰ هزار ریال باشد روزانه هر دوربین ۴۰ میلیون ریال تخلف ثبت خواهد کرد.
همچنین در این جلسه مقرر شد جریمه ثبت شده توسط ۶۰ دوربین نصب شده فعلی در سطح خرم آباد با پیامک به رانندگان متخلف اعلام شود .

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*