پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۶ آذر ۱۳۹۸
گلایه ساکنان کوی علی بن ابیطالب (فوتبال) از نمایندگان مجلس: به ساکنان منطقه فوتبال دروغ گفتند
اجتماعی

گلایه ساکنان کوی علی بن ابیطالب (فوتبال) از نمایندگان مجلس: به ساکنان منطقه فوتبال دروغ گفتند

Virtual editor
5 اردیبهشت 1395
بازدید: 485
نظرات: 0

 

۱

 

گروه جامعه: مناطق حاشیه نشین در ایام انتخابات، بیش از هر زمان دیگری مورد توجه کاندیداها برای کسب رای قرار می گیرد.

کاندیداهایی که سعی می کنند با سخنرانی در مساجد و منازل ریش سفیدان این مناطق و با چنگ زدن به مشکلات مردم، بر کرسی های مجلس تکیه بزنند و بعد از آن با وعده های سطحی و مقطعی و البته توخالی، روزگار نمایندگی را بگذرانند؛ این درحالی است که بیکاری همچون خوره ریشه ی زندگی مردم این مناطق را خورده و بجای آن فقر، اعتیاد وحاشیه نشینی را گذاشته و فرصتی برای برخی از کاندیدا مهیا کرده است.

برخی با ظاهر قضیه حاشیه نشینی دستاویزی برای دست یابی به اهدافشان فراهم کنند و کمتر به حل و رفع بنیادی مسائل و مشکلات مردم این مناطق توجهی می کنند.

گرچه پابرجایی مشکلات این مناطق و وعده های تحقق نیافته نمایندگان طی سالهای اخیر داغی بر پیشانی مردم این مناطق گذاشته که تبدیل به خاطره ای تلخ بین مردم شده تا نه تنها بی اعتنایی نسبت به نمایندگان مجلس فعلی را به دنبال داشته باشد.

بلکه حتی اجازه ی تکرار وعده های پوچ و دروغی را به آنها ندهد. گویای این ادعا، صحبت هایی است که با مردم منطقه ی فوتبال ازپیر تا جوان آنجا شد.

پیرمرد،۸۰ساله از اهالی منطقه فوتبال:

نماینده ای باید انتخاب شود که پیگیر مشکلاتمان باشد

چهار سال قبل، همزمان با تبلیغات نمایندگان مجلس فعلی با بیماری فرزندم دست و پنجه نرم می کردم و یکی از کاندیدای نمایندگی در مجلس با اطلاع از این موضوع، وعده ی تقبل هزینه درمان را داد و گفت اگر به او رای بدهم و نماینده شود، ” اگر” بتواند پیگیر مشکلم می شود.

آذرلک، ۷۳ساله از اهالی کوی علی ابن ابیطالب( فوتبال):

نمایندگان دوره فعلی مجلس

چهار سال است که به اینجا قدم نگذاشتهاند

کاندیداهای مجلس در زمان تبلیغات در صف اول مساجد بودند و در کوچه کوچه ی مناطق حاشیه نشین رفت و آمد می کردند اما همین که رای مردم این منطقه را جمع کردند؛ دیگر خبری از آنها نشد.

 

ظفرنیا، یکی از کاسبان قدیمی کوی علی ابن ابیطالب :

نمایندگان فعلی مجلس

از مشکلات منطقه فوتبال برای کسب آرا استفاده کردند

بزرگترین مشکل مردم فوتبال بیکاری است و نمایندگان در مجلس فعلی طرح ها و وعده های زیادی برای رفع این مشکل دادند اما هیچ کدام محقق نشد. از آنهمه مشکل مردم و آنهمه وعده های نمایندگان شاید تنها ۵درصد آن محقق شده باشد.

فولادوند، از اهالی کوی علی بن ابیطالب ( منطقه فوتبال):

تغییری به دنبال وعده های نمایندگان فعلی در فوتبال ایجاد نشد

در دوره قبل انتخابات مجلس، کاندیدا های زیادی دراین منطقه تبلیغ کردند، اما همین که رای آوردند و نماینده شدند دیگر یک قدم اینجا نگذاشتند؛مگر با درخواست های مکرر مردم. نمایندگان آمدند تا گره ای از مشکلات بازکنند اما این دیدارها تنها به وعده هایی ختم شد که بعد از گذشت۴سال هیچ گونه تغییری به دنبال نداشت.

صالحی، از اهالی ۶۰ ساله

کوی فوتبال:

نمایندگان با اشراف کامل

از کنارمشکلات فوتبال عبور کردند

بیکاری در این منطقه بیداد می کند و این بیکاری آدم های این حوالی را به سمت تفریحاتی چون اعتیاد می کشاند.

عدم امنیت و عدم امکانات بهداشتی اولیه از مشکلاتی است که مردم فوتبال با آن دست و پنجه نرم می کنند اما متاسفانه نمایندگان فعلی مجلس با وجود آگاهی ازاین معضلات، با وعده های توخالی و سطحی مردم را سرگرم کردند.

نماینده باید جلوتر از مردم حرکت کند و قدم در جهت بهبود اوضاع بردارد نه اینکه با تقاضای مکرر مردم برای بازدید به منطقه ای قدم بگذارد که بیشترین رای را از آن منطقه داشته است.

مجیدی، از کسبه ی قدیمی فوتبال:

سند دارکردن زمین های فوتبال

اساسا قابلیت اجرایی شدن نداشت

یکی از نمایندگان بحثی را در مجلس مطرح کرده بود تا با نرخ کارشناسی مبالغی در ازای زمین های منطقه فوتبال از میدان تا چهارراه به مردم بدهند، آن هم برای اراضی که جزو زمین های دولتی و زمین های شهری محسوب می‌شوند و اصولا دعوا بر سر آن بیهوده است.

اما این نماینده وعده داد؛ وعده ایی که هیچ گاه در دوره ی تصدی اش در مجلس اجرایی نشد.علاوه بر سنددارکردن زمین های فوتبال، عقب نشینی خیابان ها،نوسازی بافت فرسوده و…. از دیگر وعده هایی بود که تنها خاطره ایی از دروغگویی در اذهان، برای مردم فوتبال به یادگار گذاشته بود.

یاقوتی، ۶۵ساله

از اهالی منطقه ی فوتبال:

نمایندگان فعلی درمجلس در رفع مشکلات قصور داشتند

نمایندگان ما قصور داشتند، بی اهمیتی و کم کاری آنها نسبت به مسائل مشهود است، عدم رفع و حل مشکلات، تفکر مردم مناطق حاشیه نشین را به نقطه ای رسانده که چشم امیدی به کسی ندارند. مردم اینجا رای می دهند، چون رای دادن را یک وظیفه می دانند اما دیگر به قول ها و وعده ها اعتمادی نمی کنند .

کریمی، ۷۰ساله، از کاسبان قدیمی فوتبال:

نمایندگان جذاب ترین شعارها را

از دل مشکلات مردم بیرون کشیدند

نمایندگان فعلی در زمان تبلیغاتشان به همه ی زمینه ها اعم از کشاورزی، اقتصادی و فرهنگی سرک کشیدند و اطلاعات سطحی کسب کردند و جذاب ترین شعارها را برمبنای این اطلاعات انتخاب کردند؛ درحالیکه نماینده ی مجلس می بایست از حقوق مدنی مطلع باشد تا بتواند مدافع حقوق شهر شوند . زمانیکه نمایندگان شهر با یکدیگر همراهی ندارند چطور می توان انتظار داشت برای اراکی ها و اقشار محروم قدمی بردارند.

علیمرادی، از جوانان ۳۰ ساله کوی فوتبال:

همه حرفهایشان دروغ بود

بعضی نمایندگان اراک در مجلس، از مردم کوی فوتبال برای تبلیغات استفاده کردند. در دل مردم رفت و آمد کردند. از مشکلات آنها آگاه شدند. قول پیگیری دادند اما همه ی حرفهایشان دروغ بود.

سجادی، ۶۰ساله، از کاسبان کوی علی ابن ابیطالب:

قول نمایندگان فعلی برای اهالی فوتبال اعتباری ندارد

متاسفانه دونماینده ی اراک در مجلس شورای اسلامی، هیچ گونه همسویی و همراهی با یکدیگر نداشتندو هم قدم باهم، طرحی برای رفع مشکلات شهر ارائه نکردند. حال دیگر قول وعده های نماینده ای که حتی کمترین همراهی با دیگر نماینده ی دیگر نداشته و قدمی در رفع مشکلات برنداشته است؛ اعتباری برای مردم ندارد.

مرادی، ۳۷ساله از اهالی فوتبال:

نمایندگان فعلی از مشکلات مردم سوء استفاده کردند

مردم اینجا با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند. آدم هایی که نان آور خانواده هستند و چشم خانواده ای به دست آنهاست و نمایندگان مجلس فعلی، با سوء استفاده از این مشکلات، قول ایجاد کار و اشتغال دادند اما تصدی گری آنها در مجلس به اتمام رسید و هیچ گونه اقدامی از این نمایندگان در راستای رفع این مشکلات، صورت نگرفت.

 

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*