پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۱ تیر ۱۳۹۹
پروژه جهادی بهینه سازی شبکه فشار ضعیف برق در اراک به بهره برداری رسید
استان همدان

پروژه جهادی بهینه سازی شبکه فشار ضعیف برق در اراک به بهره برداری رسید

Virtual editor
1 شهریور 1393
بازدید: 759
نظرات: 0

81282607-5900588

عطریاس: استاندار استان مرکزی در این آیین گفت: همانطور که آب مایه حیات جوامع مختلف محسوب می شود، انرژی الکتریکی نیز از امور زیربنایی مهم و حیاتی برای پیشرفت و بالندگی کشور است.

ˈمحمد حسین مقیمیˈ ادامه داد: استان مرکزی هم در بخش صنعت و هم در بخش کشاورزی یکی از قطب های صاحب نام در کشور است به طوری که 66 درصد از انرژی الکتریکی تولیدی این خطه به این دو بخش به عنوان شریان مهم اشتغالزایی و تولید ثروت اختصاص داده می شود.

استاندار استان مرکزی بیان کرد: صنعت برق یکی از صنایعی است که با برنامه ر یزی های دقیق و به کارگیری نیروهای زبده و متخصص پس از انقلاب به خوبی به تکالیف خود عمل کرده و دستاوردهای بسیار خوبی داشته است.

وی اظهار کرد: قیمت بالای انرژی الکتریکی به دلیل هدررفت آن می باشد و اولویت کار نخبگان و متخصصان این حوزه باید بر روشهای کارامد در مهار هدررفت انرژی الکتریکی به مدد فنآوری و تکنولوژی روز دنیا باشد.

مقیمی گفت: کاهش هدفمند و اصولی قیمت تمام شده انرژی الکتریکی به معنای کم شدن قیمت تمام شده کالاهای صنعتی و کشاورزی است و این مهم علاوه بر رونق چرخه تولید ، در بهبود شرایط صادرات و افزایش میزان قدرت خرید مردم به شدت اثرگذار است.

وی با تاکید بر فرهنگ سازی صرفه جویی در مصرف انرژی الکتریکی بیان کرد: صرفه جویی به معنای نهادینه کردن مصرف صحیح بزرگترین سرمایه کشور است و نیاز به ارتقا فرهنگ مصرف، اعتماد سازی میان مردم و مسوولان و شفاف سازی اقتصاد در همه ابعاد و اقشار دارد.

مقیمی خاطرنشان کرد: صرفه جویی در مصرف انرژی شکرانه مردم از نعمت های الهی است بنابراین مسوولان و رسانه ها باید در راستای فرهنگ سازی این مهم در بین اقشار مختلف مردم گامی اساسی بردارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی نیز در این آیین گفت: عملیات احداث این دو پروژه از ابتدای دیماه سال گذشته با اعتباری بالغ بر 23 میلیارد و 328 میلیون ریال آغاز شده است.

ˈفرهاد شبیهیˈ بیان کرد: این پروژه با هدف افزایش پایداری فنی شبکه، تامین برق پایدار، کاهش تلفات و افزایش رضایتمندی شهروندان عملیاتی شده است.

وی گفت: این پروژه در شهرک ولیعصر با اصلاح و تعویض نزدیک به 18 کیلومتر شبکه سیمی با کابل خودنگهدار فشار ضعیف انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی بیان کرد: این پروژه در شهرک علی ابن ابیطالب(ع) نیز با اصلاح و تعویض بیش از 332 کیلومتر شبکه سیمی با کابل خودنگهدار فشار ضعیف انجام شده است.

وی بیان کرد: علاوه بر این دو پروژه 29 طرح دیگر با اعتباری بالغ بر 52 میلیارد ریال در هفته گرامیداشت دولت در نقاط مختلف استان مرکزی به بهره برداری می رسد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*