پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۹ تیر ۱۳۹۹
نماینده مجلس: سوگیری دولت در سامان چالشهای کشور قابل دفاع و موثر است
استان همدان

نماینده مجلس: سوگیری دولت در سامان چالشهای کشور قابل دفاع و موثر است

Virtual editor
1 شهریور 1393
بازدید: 676
نظرات: 0

81282818-5900990

اراک: عطریاس: ˈعباس رجاییˈ افزود: مهمترین دستاورد دولت تدبیر و امید حاکمیت آرامش نسبی بر جامعه، ترمیم تنش های روانی و حل و فصل بسیاری از دغدغه ها و نگرانی ها در لایه های اجتماعی بوده که امروزبا وجود همه مشکلات به فهم عقلانی شرایط و همراهی مردم برای حل آن انجامیده است.

وی توضیح داد: شرایط کنونی کشور با توجه به فشارها و تحریم های بین المللی ویژه و خاص است و در چنین وضعیتی امور اجرایی و حوزه اقتصادی که با رکود تورمی همراه است، نیازمند اراده راسخ ، برنامه محوری، درایت و تلاش موثر و بهنگام است که دولت در این مسیر گام برداشته است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با سیاستهای کوتاه مدت دولت هم اینک بخشی از تنشهای حوزه اقتصاد در انتظارات تورمی فروکش کرده اما دولت در بخش خروج از رکود تورمی راهی طولانی، پیچیده و سخت را پیش رو دارد.

رجایی عنوان کرد: بسته دولت برای خروج از رکود تورمی اگرچه حاوی برنامه های هدفمند و کارشناسی متعددی در سامان این بخش است اما کامل نیست و می طلبد دولت نگاه همه جانبه مجددی را به این برنامه داشته باشد که در این بخش قوای دیگر همراه و حامی دولت هستند.

وی اظهار کرد: مهار رکود تورمی امری بسیار پیچیده و چالش زا است چرا که برای خروج از رکود حوزه تولید نیازمند تزریق نقدینگی و تسهیلات است و با تزریق نقدینگی به رشد تورم دامن زده می شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار از دولت اتخاذ روش ماهرانه و ظرافتمندانه در رفع تناقض بین رکود و تورم است و تنها با بازگشایی گره اصلی اقتصاد کشور می توان رونق تولید و اشتغالزایی را رقم زد.

رجایی عنوان کرد: یکی از اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید مقابله با فساد است و در شرایطی که متاسفانه جریانهای مفسد در سیستم های کشور نفوذ پیدا کرده بودند، تکیه دولت روحانی بر بکار گیری مدیران پاکدست و ایجاد نظارت محسوس بر امور در فضای عقلانی امری مهم است.

وی بیان کرد: مقابله با مفاسد اقتصادی و ریشه کنی رانت خواری تاکید مقام معظم رهبری و مطالبه به حق مردم است و اگر بتوان با ادامه سیاستهای دولت این بخش را سامان داد بستر انجام امور ماندگار در سایر بخش ها محقق می شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تکیه دولت روحانی بر توسعه اخلاقمداری و برجسته سازی مشارکت های مردمی و فضاهای نقادی در جامعه نیز ضرورت امروز جامعه ما است و انتظار است دولت با قدرت بیشتری در حوزه اجتماعی و فرهنگی رفتارهای رو به رشد و توسعه محور را در دستور کار داشته باشد.

رجایی عنوان کرد: الگوی اجرایی در حوزه اجتماعی و فرهنگی باید قابلیت های قوی و چند وجهی را دنبال کند که ضمن مشارکت حداکثری مردم در مسایل ، صاحبان همه سلایق و جریانات بتوانند در فضای بانشاط، کالای فرهنگی مناسب خود را در سایه آرامش ، بهداشت و مصونیت فرهنگی کسب و با ابزار نقد منصفانه دایره ایده سازی و رشد افکار مهیا شود.

وی تقویت گفتمان ولایت فقیه و رفتارهای اسلامی در جامعه و احترام به قانون و اخلاق را از مطالبات جامعه بیان کرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از تکالیف مهم دولت یازدهم، تدوین قانون برنامه ششم توسعه است که قرار است در خردادماه سال آتی به مجلس شورای اسلامی تسلیم شود.

رجایی گفت: انتظار از دولت در تدوین قانون برنامه ششم توجه به نکات ضروری و کارشناسی برمبنای واقع گرایی است و مواد این قانون باید بستر ترقی و رشد همه جانبه کشور بر مبنای اقتصاد مقاومتی را فراهم کند.

وی عنوان کرد: هم اینک دولت و مجلس همدوش هم برای تکمیل برنامه های اقتصاد مقاومتی تلاش جدی را آغاز کرده اند و رییس جمهوری قول نمودار شدن نشانه های رونق اقتصادی و خروج از رکود را تا پایان سال داده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حوزه سیاستهای خارجی نیز کارنامه دولت نمره قبولی دارد و فضای آرام در سطح بین المللی را شاهد هستیم اگرچه هنوز بستر استفاده حداکثری این فضا به دلیل فشار و تحریم به نفع کشور کامل نیست.

رجایی گفت: تقویت فضای تعامل بین قوای سه گانه کشور و مدیریت برخی مشکلات نیز به مدد اعتقاد دولت به نقد منصفانه و قانونگرایی حاصل شده و به طور مثال در موضوع استیضاح وزیر علوم و فناوری موضع مناسب دولت و ادبیات قانونگرای رئیس جمهور، الگویی موثر برای جامعه است.

وی گفت: اینکه دولت با وجود برخی مخالقت ها در مسایل و اجرای امور احترام به قانونگرایی را سرلوحه خود دارد و در حیات یکساله اش همه تلاش برای عمل به قانون و اجرایی کردن آن را به کار گرفته، موضوعی برجسته و مهم است.

رجایی افزود: عمل به وعده ها و برای مثل تسلیم قانون بودجه در زمان تعهد شده از نمونه های قانونگرایی دولت است.

وی بیان کرد: یکی از انتظارات به حق مردم از دولت مقابله و مهار سیاست مصرف گرایی و واردات بی رویه در چارچوب اقتصاد مقاومتی است و بایستی که در همراهی محکم و هدفمند تمامی ظرفیتها و قوای کشور حمایت عملی از حوزه تولید داخل اجرایی شود.

دوم تا هشتم شهریور به عنوان هفته دولت نامیده شده است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*