پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۶ آذر ۱۳۹۸
سفیر کره جنوبی در اراک: خواهان اشتراک گذاری فناوری با استان مرکزی هستـیم
استان مرکزی

سفیر کره جنوبی در اراک: خواهان اشتراک گذاری فناوری با استان مرکزی هستـیم

Virtual editor
22 مرداد 1395
بازدید: 366
نظرات: 0

photo_2016-08-13_21-53-16

گروه اقتصادی، الهام عباسی

نشست مشترک فعالین اقتصادی استان مرکزی با سفیر کره جنوبی در سالن الغدیر استانداری برگزار شد. در این نشست کیم سئونگ هو سفیر کشور کره جنوبی با اشاره به اینکه  ایران از شرکای تجاری خوش نام در سطح جهان و خاورمیانه است، بیان داشت: سه مبحث مهم و کلان را از  سفر بازگو می‌کنم، ابتدا اینکه روابط خوب و مساعد سیاسی بین کشور  ایران و کره جنوبی حاکم است که منجر به پیشرفت های زیادی در بخش‌های مختلف می شود.

دوم اینکه متاسفانه روابط نزدیکی بین شهروندان ایران و کره جنوبی وجود ندارد و تعداد محدود سفرهای دو جانبه باعث فاصله فرهنگی و عدم آشنایی متقابل با توانایی های دو کشور شده است.

و آخرین مورد در خصوص روابط بازرگانی و تجاری بین دو کشور است که درخواست دارم این روابط در حیطه های مختلف افزایش یابد.

وی افزود: تاکنون مهمترین روابط بین دو کشور بسیار محدود بوده و ٩٧٪ آن مربوط به تجارت نفتی است و مابقی نیز به بخش ماشین آلات و موبایل و سایر تجهیزات اختصاص داشته؛ لذا نیاز داریم این روابط در حیطه های مختلف گسترش یابد.

وی با تاکید برگسترش روابط بین دو کشور گفت: برای تحقق این هدف باید فناوری را به اشتراک بگذاریم اما دولت کره نمی تواند شرکت‌ها را وادار به همکاری و مشارکت کند و این همکاری به خود افراد بستگی دارد.

شرایط پساتحریم سبب گسترش روابط بین المللی شد

در ادامه رییس اتاق بازرگانی در این نشست گفت: شرایط پسا تحریم سبب گسترش روابط بین‌الملی به خصوص با کشور کره جنوبی شده است.

محمد رضا جعفری افزود: از رسالت های اصلی اتاق بازرگانی توسعه مراودات بازرگانی بینابین است که نه تنها در بخش صنعت بلکه در سایر بخش های پزشکی و اجتماعی نیز به دنبال گسترش روابط هستیم.

وی بیان داشت: قطعا کره جنوبی با رشد خوبی که در بخش صنعت داشته می تواند در توسعه و رشد صنعتی استان مرکزی نیز کمک بسزایی داشته باشد.

جعفری با اشاره به فعالیت های مشترک استان مرکزی با کره جنوبی گفت: استان مرکزی دارای موقعیت های خاصی از جمله شبکه و خط های ریلی ویژه است که از آن عبور می کند همچنین با توجه به اینکه این استان در مرکز کشور است بهترین محدوده سرمایه گذاری خارجی تلقی می‌شود.

قصد مشارکت و همکاری را

 با کره جنوبی داریم

بابک عقیلی نسب رییس هیئت مدیره شرکت ۲a و برگزار کننده نمایشگاه های بین الملی گفت: ما برگزار کننده نمایشگاه های بین الملی استان مرکزی در پاییز سال جاری هستیم که در واقع  اولین نمایشگاه بین الملی آلومینیوم ایران و همچنین اولین نمایشگاه بین الملی صنعت ریلی و پانزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمانی را شامل می شود.

وی افزود: ما قصد مشارکت و کار با کشور کره جنوبی را داریم لذا شرکت های کره جنوبی را به نمایشگاه ها دعوت می کنیم.

وی بیان داشت: این نمایشگاه ها می تواند محل مناسبی برای سرمایه گذاری متقابل باشد.

سفیر کره جنوبی در پاسخ گفت: ما از طریق رابطی که در تهران مربوط به کارهای نمایشگاه ها داریم، می توانیم در این امر مشارکت داشته باشیم.

بازدید از شرکت های کوشاوران، نورد آلومینیوم و هپکوی اراک از دیگر برنامه های سفیر کره جنوبی در سفر یک روزه به اراک بود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*