پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۶ آذر ۱۳۹۸
امام جمعه اراک  وحدت ملی و تعامل اجتماعی، کشور را دربرابر توطئه بیگانگان بیمه می کند
استان مرکزی

امام جمعه اراک وحدت ملی و تعامل اجتماعی، کشور را دربرابر توطئه بیگانگان بیمه می کند

Virtual editor
28 مرداد 1395
بازدید: 334
نظرات: 0

۸۲۱۹۴۳۴۴-۷۰۹۴۸۷۶۰

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: وحدت ملی و تعامل اجتماعی، کشور را در برابر توطئه و زیاده خواهی دشمن ، مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بیمه می کند.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه اراک افزود: دولت، مجلس شورای اسلامی و طیف های مختلف مردم و مسئولان وظیفه دارند از وحدت ملی و تعامل اجتماعی کشور در چارچوب سیاست های مقام معظم رهبری دفاع کرده و از اقتدار و عظمت ملی در برابر دسیسه های دشمنان پاسداری کنند.
وی، نفاق و اختلاف را مهمترین مشکل دنیای اسلام عنوان کرد و ادامه داد: سالانه حدود سه میلیون نفر از کشور های مختلف دنیا به سرزمین وحی سفر می کنند که تقویت اتحاد و وحدت آنان با یکدیگر و تصمیم گیری در خصوص سرنوشت ،بهترین ابزار برای ایستادگی در برابر بدخواهان و دشمنان است.
امام جمعه اراک با یادآوری سالروز ملی شدن صنعت نفت و کودتای ننگین آمریکایی انگلیسی ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ افزود: مردم ایران از این کودتا آموختند که هرگاه ملت در صحنه نباشند و دولت و مردم از هم جدا باشند، دشمن نفع می برد.
آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: مردم کشور اگر در این کودتا آگاهانه به صحنه می آمدند، از اینکه کشور به مدت ۲۵ سال در دست انگلیسی ها و آمریکایی ها باشد جلوگیری می شد.
وی گفت: بوق های تبلیغی غرب نظیر بی بی سی در جریان های سیاسی قرن اخیر بزرگترین خیانت را به مردم ایران کردند و هم اکنون نیز شایعه پراکنی در خصوص رهبر کبیر انقلاب امام خمینی(ره) را در دستور کار دارند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: ملت ایران با رفتارهای بصیرانه در جریان انقلاب و دوران دفاع مقدس ثابت کرد که پشتیبان و وفادار امام خمینی(ره) بوده است و رهبر کبیر انقلاب را مظهر عزت، عظمت و قدرت کشور و مردم ایران در سطح جهان می دانند.
آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: قانون اساسی پر افتخار جمهوری اسلامی ایران که مصداق بارز مردم سالاری دینی است، از یادگاران رهبر کبیر انقلاب برای کشور و مردم است.
وی گفت: ملت ایران هیچگاه فریب رادیو بی بی سی و منافقین کوردل که بزرگترین جنایات را در طول بشریت علیه مردم کشور مرتکب شدند نمی خورند و ایادی خودفروخته داخلی هم که آب در آسیاب دشمن می ریزند باید بدانند که ملت هوشیار و بیدار هستند و همواره در سنگر ارزش های دینی مقتدرانه می ایستند.
امام جمعه اراک در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این شهرستان با یادآوری سالروز صنعت دفاعی کشور افزود: به برکت انقلاب اسلامی و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و همت جوانان غیرتمند ایران اسلامی و نیروهای صنایع دفاعی کشور در زمینه موشکی، دفاعی، دریایی و زمینی به دستاوردهای بزرگ دست یافته و به یکی از قدرت های منطقه و جهان تبدیل شده است.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: متخصصان نیروی هوایی باید با طراحی و ساخت پهبادها و آلیاژهای پیشرفته قدرت نظامی و هوایی کشور را بیش از پیش افزایش دهند تا جمهوری اسلامی ایران به قدرت اول منطقه تبدیل شود.
وی گفت: با توجه به نزدیکی هفته دولت، انتظار می رود دولت تدبیر و امید در حوزه های فرهنگی و گسترش فرهنگ دینی و سیره اهل بیت (ع) در جامعه گام های بلند برداشته شود زیرا مردم ایران با فرهنگ دینی قیام کردند، شهید شدند و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.
امام جمعه اراک بیان کرد: سرمایه فرهنگی و داشته های نرم است که ملت و کشور را در برابر آل سعود، منافقین و تحرکات دشمنان، آل خلفه و اسرائیل و داعش بیمه می کند و توطئه های آنان را در نطفه خفه می کند.
وی ادامه داد: شکست های دشمنان اسلام در عراق، سوریه، یمن و فلسطین، آنان را به فکر تشنج در کانون اصلی مقاومت انداخته که افزایش ضریب هوشیاری دستگاه های اطلاعاتی و نظامی کشور نقشه آنان را نقش بر آب کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطر نشان کرد: دولت باید انقلابی فکر کرده و تلاش کند و جوهره و روح با عظمت امام خمینی(ره) که با پیروزی انقلاب اسلامی در دل مردم مسلمان ایران تابیده شده و صدها سال ادامه خواهد داشت را روز به روز در بین مردم تقویت کرده و کشور را در برابر زیاده خواهی های دشمنان بیمه کند.
امام جمعه اراک اقتصاد مقاومتی را عامل اصلی تامین نیازهای داخلی و قطع وابستگی کشور از بیگانگان دانست و افزود: دولت و همه اقشار جامعه برای اینکه بتوانند به دستورات مقام معظم رهبری جامه عمل پوشانده و کشور را از وابستگی به اقتصاد نفتی و بیگانگان رهایی ببخشند باید اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار دهند.
وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی قطع وابستگی، ایجاد اشتغال، رشد بهره وری، افزایش صادرات، کاهش واردات و توسعه و پیشرفت کشور را به همراه دارد.
گرامیداشت روز جهانی مساجد، روز پزشک و کارمند از دیگر محور های خطبه های نماز جمعه اراک بود.
آئین عبادی، سیاسی نماز جمعه در ۳۲ شهر استان مرکزی برگزار می شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*