پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ فروردین ۱۳۹۹
کارگردان لانتوری: شاید جامعه به بخشش بیش از انتقام نیاز داشته باشد
استان مرکزی

کارگردان لانتوری: شاید جامعه به بخشش بیش از انتقام نیاز داشته باشد

Virtual editor
4 مهر 1395
بازدید: 268
نظرات: 0

تهیه‌کننده و کارگردان و بازیگر فیلم لانتوری در سینمای ساوه حضور یافتند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، رضا درمیشیان و مهدی کوشکی با حضور در سینمای ساوه، ضمن بازدید از این سینما به اتفاق خیل عظیم مردم این شهرستان بار دیگر و این بار در میان هنردوستان ساوجی به تماشای فیلم لانتوری نشستند و به پرسش و پاسخ پرداختند.

کارگردان، نویسنده و تهیه کننده فیلم سینمایی لانتوری در جلسه پرسش و پاسخ پس از اکران فیلم، گفت: لانتورى داستانى را در  فرم مستندگونه روایت مى‌کند. تمام تلاشم بر این بود که در کمال بى طرفى نظرات و قضاوت‌هاى مختلف را درباره حادثه مطرح کنم.

رضا درمیشیان با اشاره به آمار بالاى اسیدپاشی در سال، اظهار کرد: متاسفانه اسیدپاشی در مدل‌های مختلف و در سراسر دنیا که اکثرا عشقی یا ناموسی است، توسط انسان‌های روان‌پریش انجام می‌شود و خشنونتى است که از هر جنایتى بدتر است.

وی با بیان اینکه ساخت فیلم آسیب‌شناسانه دشوار است، اضافه کرد: این فیلم برآمده از اتفاقات روز جامعه است و از موضوعات پیرامون خود در انتخاب آن الهام گرفتم.

درمیشیان با بیان اینکه باید زشتی‌های موجود در جامعه را نشان می‌دادم که اگر آدمی چنین جنونی برای اسیدپاشی دارد، بداند چه عاقبتی برای او پیش می‌آید، خاطرنشان کرد: همیشه انتقام کارساز نیست و باید خشونت را کنار بگذاریم، شاید جامعه به بخشش بیش از انتقام نیاز داشته باشد.

وی افزود: باید بخشندگی را در جامعه تقویت کنیم و من معتقدم جواب خشونت، خشونت نیست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه نیز در این جلسه گفت: می‌توان گفت رسانه‌ها در الگو‌سازی و معرفی ارزش‌های فرهنگی نقش مهمی را ایفا می‌کنند. سینما یکی از اساسی‌ترین و موثرترین رسانه‌هایی است که در تدوام و گسترش و بقاء فرهنگ و هنر واقعی یک جامعه حضوری فعال دارد .

حسین محمودی‌فر افزود: امروزه در پی سیطره کمیت بر بسیاری از شئون حیات آدمی شماری از رسانه‌های عمومی بویژه تلویزیون، سینما، مطبوعات و… انتقال میراث فرهنگی و فکری و تربیت افراد جامعه را به عهده دارند که تعالی فرهنگ و تربیت انسانی را موجب می‌شوند و انسان‌ها می‌توانند از رسانه‌های فرهنگی در راه رسیدن به تعالی و تربیت صحیح استفاده کنند .

وی افزود: فرم زندگی، نحوه لباس پوشیدن، معرفی یا حتی تحریف تاریخ، معرفی غذاها، نحوه رفتار، مظلوم نمایی، سیاه‌نمایی، معرفی دین، نمایش قدرت، القاء ترس و… تمامی اینها را می توان به راحتی با سینما (یا فیلم) منتقل کرد.

به گفته وی، رسانه‌های فرهنگی به ‌عنوان مهم‌ترین وسایل ارتباطی فرهنگی و پیام‌آور آگاهی و ارشاد و هدایت نظیر سایر نهادهای فرهنگی و ابزارهای غیر فرهنگی مؤثر در بخش فرهنگ ملزم به رعایت منطق و اهداف برآمده از مبانی نظری انقلاب و متن سیاست‌های فرهنگی هستند.

در پایان این مراسم با اهدای لوح و تندیس از سوی سینمای ساوه از کارگردان و بازیگر فیلم لانتوری تجلیل شد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*