پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۳ شهریور ۱۳۹۸
استان مرکزی

استاندار مرکزی:خروج اقتصاد کشور از رکود نیازمند تلاش همه بخش ها است

Virtual editor
5 شهریور 1393
بازدید: 514
نظرات: 0

81288525-5910785

عطریاس: استاندار استان مرکزی گفت: خروج اقتصاد کشور از رکود تورمی و اصلاح زیرساختهای آن نیازمند تلاش مضاعف همه بخشها و همراهی آنها با برنامه های دولت است.

ˈمحمدحسین مقیمیˈ  افزود: سوگیری اقدامات دولت در مهار تورم نقطه به نقطه در یکسال اخیر موثر بوده به طوری تورم ۴۳ درصد را به زیر ۳۵ درصد کاهش داده است.

وی توضیح داد: اجرای سیاستهای مهار تورم دولت در شرایطی است که تحریم برکشور حاکم است ولی دولت از استقراض مالی بانکها برای جبران فشار کسری بودجه خودداری کرده است.

استاندار استان مرکزی گفت: یکی از برنامه های کلان دولت برای خروج از رکود، تکیه بر رونق سرمایه گذاری به ویژه اشتغالزایی از طریق مساغل خرد و زودبازده با به کارگیری منابع مردمی و خصوصی است.

مقیمی بیان کرد: استان مرکزی به عنوان قطب مهم صنعت و کشاورزی کشور باید با الگوسازی در عبور از اقتصاد انقباضی پیشرو باشد و یکی از محورهای مهم در این حوزه تکیه بر ارتقای بهره وری در کار و فعال سازی ظرفیت های راکد تولید است.

وی بیان کرد: تدبیر دولت در لایحه تسلیمی به مجلس برای خروج از رکود، بر کارشناسی دقیق مشکلات و تنگناهای اقتصادی، تزریق سرمایه در گردش با هدفگذاری موثر در ایجاد اشتغال در شریان تولید است.

استاندار استان مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های محوری اقتصادی دولت تکیه بر بهبود کیفی محصولات و تلاش برای کاهش قیمت تمام شده و رقابت پذیری آن برای بازارهای صادراتی است که در این مهم بهره گیری از حلقه مشورتی نخبگان و صاحب نظران اقتصادی و دانشگاهی رکن محوری است.

مقیمی بیان کرد: مشی اعتدال و پرهیز از افراط و تفریط در سیاست گذاری و اجرا و تاکید بر پاکدستی و حاکمیت تصمیمات گروهی رویکرد دولت یازدهم است که این مهم را شالوده اصلاحات اقتصادی خود نیز دارد.

وی عنوان کرد: اگرچه دولت تا دستیابی به شرایط مطلوب اقتصادی راه ناهموار و طولانی را پیش رو دارد اما توانسته در مهلت کوتاه یکساله آرامش نسبی در عرصه اقتصادی حاکم کرده و اعتماد تولیدکنندگان را جلب کند.

استاندار استان مرکزی گفت: در چهار ماه اول امسال درآمد استان مرکزی ۱۱ درصد نسبت به تعهدات بیشتر بوده و این نشان از برنامه های اثرگذار مدیران و اعتماد مردم و فعالان اقتصادی در پرداخت مالیات و تقاضا برای سرمایه گذاری است.

مقیمی گفت: دولت تدبیر و امید به نقد منصفانه اهمیت می دهد و انتظار می رود در هفته دولت با مشارکت فعالانه نخبگان اقتصادی و تولیدکنندگان، ضمن گوشزد کردن انحرافات احتمالی، نظرهای مشورتی برای تند کردن آهنگ اصلاحات و تحقق برنامه های اقتصادی دولت بیش از پیش مهیا شود.

ا زدوم تا هشتم شهریور به عنوان هفته دولت نامیده شده است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*