پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۴ آذر ۱۳۹۸
گزارش تصویری

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:لبیک مردم عراق به پیام مرجعیت مثال زدنی است

Virtual editor
9 شهریور 1393
بازدید: 663
نظرات: 0

81293580-5920224

عطریاس: نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: لبیک مردم عراق به پیام مرجعیت مثال زدنی است و این مهم زمینه پیروزی و سربلندی اسلام و مذهب مقدس تشیع را در این کشور فراهم می کند.
آیت الله ˈقربانعلی دری نجف آبادیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص دیدار با مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله ˈسیدعلی حسینی سیستانیˈ افزود: ایشان از حضور مقتدرانه اقشار مختلف مردم عراق برای دفاع از کشورشان در مقابل گروهک ضد اسلامی داعش بسیار راضی بوده و امیدوار هستند در آینده نزدیک امنیت و آرامش در این کشور حاکم شود.

وی ادامه داد: دولت جدید عراق نیز فعالیت خود را بر پایه همکاری و حمایت مرجعیت و اقشار مختلف مردم آغاز کرده و ایجاد وحدت بین گروه ها و اقلیت های مذهبی مهمترین رویکرد این دولت برای برقراری امنیت است.

امام جمعه اراک بیان کرد: گوش به فرمان مرجعیت بودن مردم عراق، نشان از اعتقاد راسخ به اسلام و مذهب تشیع دارد که این مهم پیروزی زود هنگام ملت عراق را رقم می زند.

وی اضافه کرد: آیت الله سیستانی تاکید کردند که ملت عراق به هیچ عنوان در مقابله با گروهک ضد اسلامی و ضد انسانی داعش کوتاه نمی آیند و با توکل بر خدا و وحدت و همدلی به زودی خاک پاک این سرزمین را از وجود این منافقین پاک می کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: گروهک ضد اسلامی و ضد انسانی داعش قصد دارند با ایجاد ترس و وحشت در میان مردم و رسانه ای کردن جنایت های خود ملت و ارتش عراق را از ادامه نبرد ناامید کنند اما مردم عراق گوش به فرمان مرجعیت هستند و هیچ عاملی نمی تواند آنها را از ادامه مبارزه بازدارد.

وی اضافه کرد: آیت الله سیستانی از حمایت های همه جانبه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم عراق در برابر گروهک ضداسلامی وضد انسانی داعش تقدیر کرد و کشور ایران را بزرگترین حامی مظلومان جهان دانست.

آیت الله دری نجف آبادی گفت: آیت الله سیستانی از مردم مظلوم عراق خواستند تا از تجربه های اتفاق های ۱۰ سال گذشته این کشور استفاده کرده و وحدت کلمه را در بین خود تقویت کنند چرا که اگر قرار است پیروزی اتفاق بیفتد بدون وحدت و اتحاد امکان پذیر نیست.

وی اضافه کرد: آیت الله سیستانی در خصوص بکارگیری نیروهای مردمی برای مقابله با گروهک ضد انسانی داعش نیز تاکید کردند که باید از افرادی استفاده شود که به بدون افراط و تفریط تمام فعالیت های خود را بر اساس موازین دین مبین اسلام و مذهب مقدس تشیع انجام دهند.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: اگر دولت عراق از جمهوری اسلامی ایران کمک های نظامی و تسلیحاتی در خواست کند ما هم به طور حتم در چارچوب مقررات به آنها کمک می کنیم چرا که اگر مشکلی برای عراق به وجود بیاید تمام کشورهای اسلامی نیز در این خصوص آسیب پذیر خواهند بود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ششم و هفتم شهریور ماه جاری با آیت الله سیستانی در شهر نجف اشرف دیدار کردند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*