پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۶ آذر ۱۳۹۸
ایران

اولویت دانشگاه اراک، ورزش همگانی است

Virtual editor
9 شهریور 1393
بازدید: 313
نظرات: 0

86019t

عطریاس: معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک گفت: یکی از اولویت‌های دانشگاه اراک در حوزه ورزش، تأکید بر ورزش همگانی است.

علیرضا بهرامی بر لزوم ورزش در دوره دانشجویی تأکید کرد و گفت: باید ورزش را جزو برنامه‌های روزمره دانشجویان قرار دهیم.

وی با بیان اینکه ورزش کردن سبب آزادسازی و ترشح ماده‌ای به نام آندرفین در بدن انسان می‌شود به کارکردها و فواید ترشح این ماده اشاره کرد و گفت: حس سرخوشی و نشاط توأم با بهداشت روانی از فواید و کارکردهای ترشح آندرفین در بدن انسان است و تا زمانی که این ماده در بدن ترشح نشود نشاط و شادابی ایجاد نمی‌شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه معتقد است با نهادینه کردن فرهنگ ورزش، آگاهی‌بخشی و مهیا کردن زیرساخت‌های ورزشی و فراهم کردن زمینه دسترسی آسان به اماکن ورزشی می‌توان انگیزه ورزش را در دانشجو ایجاد کرد.

وی به امکانات ورزشی در دانشگاه اراک اشاره کرد و گفت: سالن‌های ورزشی و استخر سرپوشیده ویژه بانوان و آقایان از جمله امکانات ورزشی در این دانشگاه است.

معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های دانشگاه اراک در حوزه ورزش، تأکید بر ورزش همگانی است افزود: دانشگاه برای تشویق دانشجو و تأکید بر ضرورت ورزش همگانی، برنامه هفتگی کوه‌پیمایی را در دو روز پایانی هفته بصورت مجزا برای بانوان و اقایان دایر کرده است.

بهرامی معتقد است با وجود این امکانات و برنامه‌های ورزشی، استقبال دانشجو از این برنامه‌ها کمرنگ است و تا رسیدن به وضعیت مطلوب همچنان فاصله داریم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*