پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ خرداد ۱۳۹۹
دلیجان از لحاظ عمرانی و فنی، تغییر و تحول چشم گیری نداشته است
استان مرکزی

نایب رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شهرستان دلیجان:

دلیجان از لحاظ عمرانی و فنی، تغییر و تحول چشم گیری نداشته است

Virtual editor
26 فروردین 1396
بازدید: 515
نظرات: 0

گروه شهری –  سعیده عربستانی

 

یکی از اصول و وظایف مدیریت شهری به خصوص در شهر های کوچک این است که سبب توسعه یافتگی شهر شوند، اما در سال های گذشته شاهد پیشرفت کند و گاهی معکوس در شهرستان دلیجان بوده ایم.

به همین بهانه و در راستای بررسی عملکرد شورای اسلامی شهر دلیجان با یکی از فعالان سیاسی این شهر به گفتگو نشسته ایم.

نایب رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شهرستان دلیجان در خصوص عملکرد شورای اسلامی شهرستان دلیجان گفت: فعالیت اعضای شورای شهر دلیجان در دوره چهارم، نسبی است.

این دوره از شورا به لحاظ ارتباط های اجتماعی، برگزاری همایش ها و ارتباط با نهاد های اجتماعی، ورزشی و فرهنگی، فعالیت بهتری داشتند. اما از لحاظ عمرانی و فنی، تغییر و تحول چشم گیری نداشته و کار قابل توجهی نیز انجام نشده است.

دلاوری درباره پروژه های نیمه تمام این دوره از شورای اسلامی شهرستان دلیجان، گفت: پروژه های نیمه تمامی چون بلوار شورا، از دوره قبلی شورا نیمه تمام مانده و در دوره چهار ساله شورای شهر فعلی نیز هم چنان به صورت نیمه تمام باقی مانده است. در این دوره از شورا تنها در حوزه پارک ها بهینه سازی صورت گرفته وآنچه که مشهود است، کار چشم گیر دیگری انجام نشده است.

وی ادامه داد: عملکرد شورا بستگی به منابع درآمدی و بودجه عمرانی آن دارد. هنگامی که منابع ضعیف باشد، عملکرد هم ضعیف می شود. به طور کلی عملکرد شورای اسلامی شهرستان دلیجان آن گونه که باید قوی نبوده است.

دلاوری افزود: بدنه شورا در این دوره، تخصصی نیست و از نظر علمی و آموزشی در سطح بالایی قرار ندارد. برآیند اعضای این دوره، قوی نبوده و افراد متخصص و کارشناس در حوزه شهری شورا وجود ندارد. اعضای این دوره از شورای شهر شهرستان دلیجان، بیش از آنکه به فعالیت های عمرانی و محتوای فنی و تخصصی شهر بپردازند، درگیر فعالیت های تبلیغاتی شدند.

در این دوره، پروژه هایی که برای شهر درآمدی پایدار داشته باشند، وجود نداشته و مدیران شهری توجهی به درآمد شهرداری نداشتند.

وی در خصوص اینکه چه افرادی بهتر است وارد شورا شوند، گفت: کسانی باید به شورا ورود کنند که ذهنیت توسعه گرا، همراه با دانش و تخصص کافی داشته و از حداقل هایی چون جسارت، شهامت و قدرت بهره مند باشد. افرادی که قدرت برنامه ریزی داشته و متخصص و آموزش دیده باشند.

وی ادمه داد: افرادی که به شورا راه پیدا می کنند می بایست هم، خصوصیات روحی قوی داشته و هم از لحاظ علمی و فنی متخصص باشند.این افراد باید تعهد اجتماعی نیز داشته باشند. افراد باید بتوانند از فرصت ها به نفع شهر و جامعه استفاده کرده و تعهد انسانی داشته باشند.

ریسک پذیری افراد و قدرت تصمیم گیری در کار بسیار مهم است.

دلاوری ادامه داد: در شهرهای بزرگ خوب است که افراد به لیست کاندیداها رای دهند. افراد متخصص و با دانشی کافی در حوزه شهری می توانند در یک لیست جمع شده و متناسب با ساختار کشور و منافع شهری برنامه های خود را ارائه دهند. این مساله که افرادی وارد لیست شوند که با هم هماهنگ بوده و بتوانند با هم فکری یک دیگر کار کنند امری مهم است.

وی افزود: شورای شهر خوب، شورایی است که از فرصت ها به نفع شهر به خوبی استفاده کرده و هم چین تهدید ها را به فرصت تبدیل کند. استفاده بهینه از منابع، هنر است و کسانی باید به شورا بروند که بتوانند با استفاده از تخصص، مدیریت و برنامه ریزی بیشترین استفاده را از منابع ببرد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*