پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۵ خرداد ۱۳۹۹
2200 دستگاه واگن روسی در اراک ساخته می شود
استان مرکزی

صفاری، مدیر کارخانه واگن پار

2200 دستگاه واگن روسی در اراک ساخته می شود

به دلیل حجم بالای قرارداد، قطعا شرکت های دیگری نیز در استان  با  واگن پارس همکاری خواهند نمود

Virtual editor
28 فروردین 1396
بازدید: 449
نظرات: 0

گروه اقتصادی- زهره صادقی

 

پرداخت تسهیلات به شرکت واگن پارس برای سرمایه در گردش و نیز پرداخت تسهیلات به شرکت های بهره بردار و نیز جلوگیری از ورود واگن های روسی به کشور از اصلی ترین مصوبات سفر هیات دولت به استان مرکزی درخصوص شرکت واگن پارس  در آبان ماه سال گذشته بود اگرچه مدتی بعد از تصویب مصوبات ، همچنان تعدادی واگن ثبت سفارش شده روسی به کشور وارد شد ولی سفرهای مستمر قائم مقام وزیر صنعت و شخص وزیر به استان مرکزی و حضور آنها در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان،اجرای مصوبات سفر هیات دولت را سرعت بخشید و مشکلات صنعت ریلی کشور به ویژه واگن پارس در دولت تدبیر و امید به گونه ای پیگیری شد، که اکنون در اوایل سال جدید و روزهای پایانی دولت یازدهم، روزنه امیدی در صنعت ریلی استان گشوده شد.

مدیر کارخانه واگن پارس در گفتگوی اختصاصی با عطریاس از انعقاد قرارداد 2 هزار و 200  دستگاه واگن با شرکت واگن سازی روسی خبر داد. صفاری گفت قرارداد ساخت 4900 واگن بین شرکت واگن سازی روسیه و ایران منعقد شده است که تعداد 2200 دستگاه به شرکت واگن پارس اراک اختصاص یافته است همچنین شرکت های دیگری همچون فولاد درخشان در استان مرکزی از این قرارداد پرحجم،سهم گرفته اند.

وی افزود به دلیل حجم بالای قرارداد،قطعا شرکت های دیگری نیز در استان برای اجرای این پروژه با شرکت واگن پارس همکاری خواهند نمود چرا که با توجه به شرایط  تحریم می بایست از برون سپاری در اجرای پروژه ها استفاده شود.

مدیر کارخانه واگن پارس در ادامه گفت: اجرای به موقع عملیات ساخت دستگاه های واگن طبق برنامه زمانبندی، شرط اصلی موضوع قرار داد است و تلاش ما بر این است که بتوانیم قرارداد مذکور را در مدت زمان مشخص تحویل نماییم.

صفاری بیان کرد قرارداد ساخت 2200 دستگاه واگن برای شرکت روسی به گونه ای تدوین شده که بسیاری از قطعات آن از خارج وارد می شود و تنهای اجرای این پروژه با شرکت واگن پارس است و به نوعی می توان گفت این قرار داد،انتقال تکنولوژی را به همراه می آورد

وی تاکید کرد: قرارداد مذکور، ظرفیت تولیدی کارخانه را به طور کامل تامین می کند و حتی پیش بینی شده است که در صورت کمبود نیرو در حین اجرای پروژه از پیمانکاران بومی و اعضای خوشه ریلی استان استفاده نمائیم

وی تصریح کرد: پیش بینی می شود درآمد حاصل از اجرای پروژه ساخت 2200 دستگاه واگن، هزینه های اجرایی و جاری شرکت را به طور کامل پوشش دهد. صفاری گفت: تیمی متشکل از تعدادی اعضای شرکت سفارش دهنده روسی برای بازدید از پتانسیل ها و ظرفیت حجمی شرکت واگن پارس در روزهای آتی از این شرکت بازدید خواهند نمود. هرچند که در گذشته نیز بازدید هایی توسط برخی مدیران شرکت روسی از واگن پارس و تجهیزات آن صورت گرفته است .

مدیر کارخانه واگن پارس اعلام کرد در اوایل ماه آینده، قرارداد ساخت واگن های سفارش شده شرکت روسی به طور کامل وارد فاز اجرایی خواهد شد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*