پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۶ آذر ۱۳۹۸
فضای کسب و کار در کشور بهبود یافته است / سرمایه گذاران دنبال بازار سکه و ارز نیستند
استان مرکزی

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان مرکزی

فضای کسب و کار در کشور بهبود یافته است / سرمایه گذاران دنبال بازار سکه و ارز نیستند

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان مرکزی معتقد است:فضای کسب و کار در چهار سال گذشته بهبود یافته و انحراف پول نسبت به گذشته بهتر شده است و اکنون کسی نگران این نیست که برای حفظ ارزش پول به سوی بازار سکه و ارز برود.

Virtual editor
5 اردیبهشت 1396
بازدید: 522
نظرات: 0

‘احسان مهدوی’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا،افزود:در سال گذشته صددرصد اقساطی که به کارجویان متقاضی وام اشتغال پرداخت کرده بودیم به صندوق عودت داده شد.
وی توضیح داد:در سال های گذشته بازگشت اقساط به ٨٧ درصد رسیده بود.
وی تصریح کرد: ناامنی که در سال های گذشته در بازار مالی بود،احساس ناامنی را در اذهان مردم دامن می زد به طوری که همواره نگرانی از داشتن ریال مردم را از فکر کار و اشتغال دور می کرد.
مهدوی تصریح کرد: به دلیل همین پیش از سال 92 ،تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به غیر از کار و تولید هزینه می شد.
وی با بیان انکه صندوق کارافرینی امید تسهیلات را به افراد مجرب می دهد،بیان داشت:هم اکنون تعامل صندوق با دستگاهها افزایش یافته و پرداخت تسهیلات با استفاده از این تعامل پرداخت می شود.
به گفته مهدوی، اشتغال هایی که با پرداخت تسهیلات ایجاد می شوند همواره از سوی صندوق رصد خواهند شد تا زمانی که این مشاغل منجر به اشتغال پایدار شوند.صندوق کارآفرینی امید فعالان عرصه اشتغال را تنها نمی گذارد و در صورتی که مشاهده کند اشتغال ایجاد شده باز هم جای افزایش دارد با دادن تسهیلات در نوبت های بعدی برای توسعه اشتغال تلاش می کند.
این مقام مسوول در صندوق کارآفرینی امید گفت:اشتغال هایی که در استان مرکزی ایجاد می شود به طور عام در بخش خدمات مولد است و ظرفیت بالایی برای توسعه دارد.
وی یاداور شد:زیرساختها نظیر راههای ارتباطی در استان مرکزی فراهم است بنابراین اتصال به بازارهای استان های دیگر براحتی فراهم می شود.
مهدوی با اشاره به جمعیت استان مرکزی گفت :این استان بیش از ١.۴ میلیون نفر جمعیت و بیش از ۴۵۵ هزار خانوار دارد.از جمعیت
استان(یک میلیون و ٩٩هزار نفر)در مناطق شهری استان زندگی می کنند.
وی تاکید کرد :تلاش های دولت تدبیر و امید برای توسعه اشتغال بی نظیر بود.شان مردم بالاتر از این است که فقط با دادن وام آنها را رها کنیم.
مهدوی معتقد است:اشتغال ولو با درآمد اندک کرامت انسان ها
را حفظ می کند که باید به آن احترام گذاشت و برای ارتقا ثروت در جامعه تلاش کرد.
وی بیان داشت:برخی از طرحهای کارآفرینی امید در استان مرکزی که منجر به ایجاد شغل شده است ممکن است درآمد بالایی برای شاغلانی که بکار گرفته می شوند، ایجاد نکند اما آنچه که مهم است شغل ایجاد می شود و انسانها از منزلت اجتماعی برخوردار می شوند.
در سفری که خبرنگار ایرنا به استان مرکزی داشت به همراه مدیر صندوق کارآفرینی امید از برخی طرحهای اشتغال در این استان دیدن کرد.
اشتغال در حوزه گردشگری با تاکید بر بوم گردی،تولید پوشاک، تولید واکس و برخی از قطعات کفش،تاسیس مرکز فرهنگی برای عرضه صنایع دستی،تولید فرش دستباف، تولید ذغال،تولید ابزارهای فلزی،صنایع تبدیلی در مواد غذایی و برخی از مشاغل دیگر از جمله طرح هایی است که با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در استان مرکزی راه اندازی شده است.
استان مرکزی،از جمله استان های ایران است که دارای پیشینه بالا در حوزه صنعت است. در کنار صنعت ،بخش کشاورزی و خدمات قابلیت های بیشماری برای توسعه اشتغال دارد.
شهرستانهای اراک، محلات، ساوه، تفرش، خمین، فراهان، دلیجان، شازند، آشتیان، کمیجان، زرندیه و خنداب هر کدام به دلیل قابلیت های بیشمار طبیعی، فرهنگی و تاریخی برای توسعه گردشگری در این استان محسوب می شوند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*