پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۶ آذر ۱۳۹۸
شکوه امید
استان مرکزی

شکوه امید

Virtual editor
14 اردیبهشت 1396
بازدید: 394
نظرات: 0

مراسم گشایش ستاد روحانی در استان مرکزی درمیان استقبال باشکوه اصلاح طلبان و حامیان دولت  و با حضور فائزه هاشمی، فرزند آیت ا… هاشمی رفسنجانی ، جواد امام، دبیر بنیاد باران در اراک و رضا آستانه، رئیس ستاد روحانی برگزار شد. “کارگزاران ملت، برگزیدگان این ملت هستند، آقای مردم نیستند، بلکه خدمتگزار مردم هستند.” رضا آستانه، رئیس ستاد روحانی با سخنرانی خود در آغاز مراسم افتتاح ستاد با بیان این مطلب گفت: براساس قانون اساسی، برگزاری انتخابات از حقوق ملت است، این بدین معناست که قانون اساسی، حاکمیت را به ملت داده است. ملت با تفویض رای خود، نمایندگانی  را بر می گزینند و  اختیار را به فردی می دهند.

وی گفت: کاندیدای مورد نظر ما جناب آقای دکتر روحانی است. کاندیدایی که حضور ایشان از جهات مختلف قابل بررسی است. اگر مقداری به عقب برگردیم و شرایط کشور را در سال 92 بررسی کنیم، متوجه می شویم شرایط خاصی بر کشور حاکم بود. روحانی دولت را از کسی تحویل گرفت که ایران را به معنای واقعی شخم زده و به دره سقوط هدایت کرده بود.

حاج رضا آستانه افزود: ما دیدیم که چگونه صحبت های کذب این افراد آشکار شد. چه شد که این فرد با 12 رای تایید شده شورای نگهبان رد صلاحیت شد. اقتصاد ایران بیمار است. اگر صحبت از اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال می کنید، می بایست ابتدا ابزار کار را فراهم کنید.

آستانه ادامه داد: روحانی برجام را به وجود آورد تا سندی برای موفقیت دولت تدبیر و امید باشد. مردی استوار و دانشمند همچون ظریف به عرصه بین المللی را وارد کرد؛ مردی که پنچ کشور قدرت جهانی را به زانو درآورد و توانست حقانیت ایران را در صحنه کارزار به ظهور برساند؛ در حالی که در دولت قبل تجارت ایران  با کشورهایی چون چین و هند هم محدود شده بود؛ دراین موقعیت بود که آقای روحانی وارد عرصه شد و برجام را به وجود آورد.

وی اضافه کرد: کسانی که وعده مردم فریبانه همچون افزایش چندبرابری یارانه ها را ارائه می دهند، باید توجیه بیاورند که دقیقا از کدام منابع  چنین وعده ای می دهند. اکنون 3هزار میلیارد تومان از ثروت کشور به یارانه ها اختصاص می یابد.این نه تنها به رونق کشور نمی افزاید بلکه کشور را به رکود می رساند. کشور دو کفه رکود و هزینه دارد و کفه درآمدی دولت در قانون بودجه بسته می شود. زمانی که کاندیدایی وعده افزایش یارانه می دهد، برفرض اگر رئیس جمهور شود اگر مجلس چنین افزایشی را مصوب نکرد، چه جوابی برای مردم دارد؟ این نیست که رئیس جمهور همه اختیارات کشور را داشته باشد چرا که در کشور تقسیم قوا وجود دارد.

آستانه گفت: اولین شرط اقتصاد تعامل با جهان و دنیاست. باید روابط و دادوستد را با دنیا تعریف کنیم و از حقوق خود در منافع ملی دفاع کنیم.

جواد امام، دبیر بنیاد باران در اراک  نیز با سخنرانی خود در این مراسم گفت: اصولگرایان با شعار آبادگران در شورای چهارم وارد عرصه شدند و در شرایط تحریم و در دوران احمدی نژاد،این آبادانی را به فلاکت رساندند. اعلام کردند که قیمت ها افزایش نمی یابد، اما بنزین 25تومان را با 700 تومان تحویل دادند؛ درمناظره ها دیدیم که قالیباف، دقیقا ادامه روند احمدی نژاد را دارد.

جواد امام ادامه داد: صحبت قالیباف مبنی بر اینکه از زباله برق تولید می کنند، دقیقا همان رفتار و دروغی است که درگذشته بود و امروز همان ها را الگو کرده است ؛ در حالیکه وزارت کشور بیانیه ای داد که نمی تواند برق را داخل مدار کند.

جواد امام در جمع پرشورمردم  اراک  اضافه کرد: جمعیتی به نام جمنا ادعا می کند که نماینده اصولگرایان است که تئوریسین های آنها اعلام کردند با بررسی چند لایه ای خودشان، احمدی نژاد را رئیس جمهور کرده اند اما امروز پشت سر کاندیداهای اصولگرایان هستند.

امام گفت: پشت صحنه آقای رئیسی کیست؟ غیر از دلواپسانی است که ساز مبارزه با برجام را کوک می کنند؟ همان سازی که جنگ افروزان آمریکایی به سر دستگی ترامپ آن را کوک می کنند؛ اما اصلاح طلبان را متهم می کنند که ساختار شکنی کرده اند و در مقابل ارکان نظام قرار گرفته اند.  آقای قالیباف در مناظرات خود می گوید، جانش را کف دست گذاشته و دفاع می کند. مردم قدردان هستند. ایشان 12 سال شهردار تهران بود و میلیاردها تومان هزینه تبلیغات خود کرد؛ درحالی که اگر نظارت قوی بود، نمی بایست بعد از همه این تخلفات در شورای نگهبان، نمره قبولی بگیرد و در صحنه حاضر شود.

جواد امام گفت: مردم اگر از روحانی گلایه دارند به حق است؛ ولی شرایط دولت اگر به خوبی ترسیم شود،

شرایطی است که کشور از ریل خارج شده  است و اگر وارد مدار شود، شرایط متفاوت خواهد شد. هاشمی رفسنجانی در سال 92پس از رد صلاحیت ناجوانمردانه، اگر سکوت می کرد و از روحانی حمایت نمی کرد اکنون جلیلی با مشی احمدی نژاد رئیس جمهور شده بود.

وی با بیان اینکه با حفظ مطالبات قانونی خود در دفاع از روحانی تاکید داریم، اضافه کرد: در کشور ترکیه 47درصد واجدین شرایط در همه پرسی شرکت کردند و 53درصد مردم در شهرهای بزرگ شرکت نکردند؛

اگر میخواهیم به سرنوشت این کشور دچار نشویم، برای سرنوشت خودمان باید از دکتر روحانی حمایت کنیم.

فائزه هاشمی نیز در پایان این مراسم  طی نطقی پیام مرحوم هاشمی رفسنجانی را به مردم اعلام کرد و گفت: پیام مرحوم رفسنجانی مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بود؛ چرا که مشارکت مردم سبب می شود روحانی با قدرت بیشتری امور را در دست بگیرد و اصلاح طلبان برای ارائه لیست مشترک در شوراها وحدت بیشتری از خود نشان بدهند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*