پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۶ مهر ۱۳۹۸
از عملکرد هیات های اجرایی دفاع می کنیم
سیاسی

فرماندار اراک:

از عملکرد هیات های اجرایی دفاع می کنیم

گروه سیاسی، مهسا غفاری:

Virtual editor
13 اردیبهشت 1396
بازدید: 392
نظرات: 0

«در جلسه شورای تامین استان، دادستان مطرح کردکه خانم هاشمی 6 ماه حبس و پنج سال محرومیت از فعالیت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مطبوعاتی دارند که طبق قانون ایشان تا حدود یک سال دیگر حق سخنرانی ندارند چرا که یکسال از این محرومیت باقی مانده است.»

فرماندار اراک در جمع خبرنگاران در توضیح حکم شورای تامین استان پیرامون جلوگیری از سخنرانی فائزه هاشمی در مراسم افتتاحیه ستاد رو حانی در اراک ضمن بیان مطلب فوق گفت: شورای تأمین شهرستان و استان نگاهشان به این موضوع مثبت است و همه تلاششان بر این است که رویه مثبت را حفظ کنیم و امنیت کامل برای کسانی را طبق قانون مجاز به سخنرانی هستند بتوانند فراهم کنند.

وی افزود: استاندار نیز در جلسات متعدد اعلام کرد ما هم در جلسه های شورای تأمین شهرستان و در جلسه های مطرح شده اعلام می کنیم که مدافع ابراز دیدگاه های سیاسی همه سلایق سیاسی هستیم و امنیت همه این سخنران ها، که طبق قانون حق سخنرانی دارند، بر عهده داریم و تأمین خواهیم کرد. همین جا هم اعلام می کنم که هم طرفداران کاندیداهای مختلف ریاست جمهوری و هم شورای شهر و روستا در چارچوب قانون با امنیت کامل و با هماهنگی فرمانداری می توانند سخنرانی هایشان را انجام دهند و دیدگاه ها و توانمندی های کاندیداهای مورد نظرشان را به اطلاع مردم برسانند تا شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات باشیم.

فرماندار اراک افزود: در جلسه ای که در ستاد انتخابات کشور با حضور روسای ستاد انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری بحث یادآوری نحوه عملکرد صحیح ستادها به دنبال آن جزوات و آیین نامه ها هم ارائه شد باز هم آقای دادستان مطرح کردند و گفتند که ما دروغ نمی گوییم و آنچه که در خصوص ممنوعیت سخنرانی خانم هاشمی  مطرح کردیم صحت دارد و حدود یک سال دیگر از این محرومیت باقی مانده است.

وی افزود: حتی به دنبال این بودیم که چنانچه این پنج سال به اتمام رسیده و محدودیت تمام شده ایشان سخنرانی اش را انجام دهند که تأکید کردند خیر، این گونه نیست و تا پایان سال جاری این محرومیت از فعالیت های ذکر شده وجود دارد. ما هم در این زمینه تنها مجری قانون هستیم.

وی تصریح کرد:تأکید مسئولان استان و بنده هم همیشه این بوده که هر کس که طبق قانون ممنوع الکلام نیست بیاید سخنرانی کند و حرفش را بزند.

گر چه توصیه کردیم که با حفظ خط قرمزها باشد که خدای نکرده به شخصی توهین نشود که تبعات و مسئولیتی برای خودش و نه برای مسئولان استان و شهرستان ایجاد نکند.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن دفاع از عملکرد هیات اجرایی اراک گفت: جهت حضور در انتخابات شورای شهر اراک 410 نفر ثبت نام کردند که جهت حفظ کرامت افراد، بعضی انصرافی ها با رایزنی هیات های اجرایی بوده است. فرماندار اراک افزود: در هیات های اجرایی اراک هفت نفر بر اساس استعلام مراجع چهارگانه و مر قانون رد صلاحیت شدند که این عدد در هیات نظارت شهرستان به 68 نفررسید.

وی افزود:همه مراجع از عملکرد هیات های اجرایی دفاع کردند وهمه تایید صلاحیت ها نیز بر اساس دفاع از حقوق شهروندی در دولت تدبیر و امید بوده است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*