پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۵ خرداد ۱۳۹۹
استان مرکزی

پس از استقبال 5 هزار نفری از افتتاح ستاد دکتر روحانی و لغو مراسم رئیسی در اراک اتفاق افتاد:

حمایت قاطع اصولگرایان معتدل استان مرکزی از حسن روحانی

گروه سیاسی، سینا علیدادی:

Virtual editor
13 اردیبهشت 1396
بازدید: 783
نظرات: 0

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی ایران زمین با انتقاد از حضور سه کاندیدای جبهه اصولگرایی در دوازدهمین دوره انتخابات رئیس جمهوری گفت: در تمام کشور دو طیف سیاسی اصلاح طلبان و اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری کاندیداهای مورد حمایت خود را مشخص کرده اند. دکتر جعفری افزود: آقایان رئیسی، قالیباف و میرسلیم کاندیداهایی هستند که مورد حمایت جبهه اصولگرایی قرار دارند و سه نامزد دیگر نیز تحت حمایت اعتدالیون و اصلاح طلبان فعالیت های انتخاباتی خود را انجام می دهند. وی ادامه داد: قشر وسیعی از جامعه ایران ، مرزبندی سیاسی برایشان اهمیتی ندارد. در حال حاضر حدود چهل درصد از مردم برای انتخاب نامزد اصلح خط و خطوط سیاسی را مد نظر قرار نداده و به کارنامه عملکردی یک کاندیدا و وعده های وی توجه نشان می دهند. به همین دلیل تا سه روز قبل از برگزاری انتخابات نامزدها را مورد ارزیابی قرار می دهندو سپس تصمیم نهایی را اتخاذ می کنند. وی افزود: به دنبال این امر شاهد هستیم که برخی کاندیداهای ریاست جمهوری وعده های گوناگون اقتصادی به مردم می دهند تا بتوانند  رای های خاکستری جامعه را به سوی خود جلب کنند. جعفری تصریح کرد: من در قوانین اقتصادی تخصص لازم را ندارم ،اما طی روزهای اخیر به دنبال آن که برخی کاندیداها وعده افزایش یارانه ها را دادند، رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که مجلس به دلیل نبود منابع مالی کافی کشور با افزایش یارانه ها مخالف است.

جعفری بیان داشت: این که نامزدها وعده های گوناگونی به مردم می دهند، تنها مختص یک جبهه نیست ، هر جناحی برای افزایش آرای خود وعده هایی در قالب تبلیغات به عموم مردم می دهد ، به همین دلیل مردم می بایست دقت کنند که وعده های انتخاباتی قابل اجرا باشد. از سوی دیگر با توجه به شرایط سیاسی و امنیتی حاکم بر کشور و منطقه ، رئیس جمهوری باید فردی اصلح باشد که با پیگیری رهنمودهای مقام معظم رهبری همواره در راستای کاهش تنش های اجتماعی قدم بر دارد.

***

مسئول جبهه اصولگرای اعتدالی در استان مرکزی در خصوص روند انتخابات ریاست جمهوری  گفت: از جریان اصولگرا دو نفر در صحنه هستند که یکی مربوط به نیرو های پایداری گذشته است که جدیدا تحت عنوان جمنا روی کارآمده اند و گزینه ی دوم هم مربوط به این جریان است و احتمالا در پایان انتخابات یکی به نفع دیگری صحنه را ترک می کند.

جودکی گفت: در جریان مقابل از جریان اصلاحات، جهانگیری در صحنه حضور دارد و کاندیدای جریان اعتدال  نیز روحانی است که باتوجه به روند 4سال گذشته برآیند کار دولتش مثبت بوده و در بسیاری از زمینه ها موفق بوده است.

وی با اشاره به موفقیت های دولت یازدهم به ریاست روحانی گفت: ارتباط با کشور های خارجی و امنیت داخلی و بهبود شاخص های اقتصادی آرامش، رفاه و رشد مثبت اقتصادی  از جمله موفقیتهای دولت یازدهم است.

جودکی تصریح کرد: با توجه به این روند به عقیده من انتخابات خصوصا در استان مرکزی به نفع آقای روحانی است، تنها گزینه ای که عقلای هردو جریان هم اصلاحات هم اعتدال و هم اصولگرا برایش فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر جبهه ای با عنوان حزب اسلامی ایران زمین در تهران بوجود آمده که پیشنهاد دهنده این جبهه آقای رئوفیان بوده است. عقلای اصولگرا از جمله علی لاریجانی، شهاب الدین صدر، بهروز نعمتی و دکتر جلالی چندین جلسه به نام جبهه معتدل اصولگرایان برگزار کرده اند و هدف و عملکردشان، دفاع از روحانی است. در استان مرکزی نیز هماهنگی بین نیروهای معتدل اصولگرا و نیروهایی که برای روحانی فعالیت می کنند به وجود آمده و ائتلافی صورت گرفته است همه این اتفاقات گواه این است که روند انتخابات به نفع روحانی است.

جودکی تصریح کرد: از سوی دیگر احمدی نژاد رد صلاحیت شده و نظر حامیانش بر این بوده است که آرای وی در سبد یکی از دو گزینه اصولگرا قرار گیرد که من بعید می دانم چنین اتفاقی بیفتد. استنباط من  ازروند موجود این است که این طیف به سمت و سوی روحانی در حرکت هستند و به روحانی کمک کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا  با اشاره به وعده افزایش یارانه ها توسط کاندیداهای اصولگرا گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور و بحث بودجه، تحقق این وعده توخالی امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به این مطلب که در مورد این شعارکار کارشناسی انجام نگرفته است،گفت: بعید می دانم دادن وعده های تو خالی و گفتار پوپولیستی و مردم فریب نتیجه ای داشته باشد و تبعات منفی دارد. متأسفانه کف جامعه بعضی مواقع شعار های عوام فریبانه را می پذیرند و در گذشته هم داشته ایم کسانی را که با شعار های مردم فریب روی کار آمده اند ولی نتوانسته اند اهداف خود را پوشش داده و اجرایی کنند.

به همین دلیل مردم نسبت به نظام و مسئولین سرد می شوند. وی افزود: از طرفی ممکن است نتیجه ی خوبی داشته باشد و بخشی از جامعه به دنبال حرکت های پوپولیستی نروند و عنوان کنند که جامعه با شعار پیش نمی رود.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: در حال حاضر وزرای روحانی کارایی بالایی دارند. خود روحانی نیز 4سال تجربه ی بیشتری نسبت به بقیه ی گزینه ها دارد. در شورای امنیت ملی فعالیت کرده و سال ها تجربه ی نمایندگی مجلس را در کارنامه خود دارد در صورتی که گزینه های دیگر از لحاظ وزنی عملکردی نسبت به روحانی ضعیف تر هستند. عقلای اصولگرا اعلام کرد ه اند که از روحانی حمایت می کنند. تنها گزینه ای  که تمام جریان ها از او حمایت می کنند؛ روحانی است.

جودکی تصریح کرد: قالیباف و رئیسی چنین حمایتی را پشت سر خود ندارند. این گزینه ها از لحاظ کارکرد اجرایی ضعیف هستند. نمی توان  کشور را به افرادی سپرد که کارکرد اجرایی ندارند. قالیباف می گوید که یارانه کشور را دوبرابر می کند، این امر امکان پذیر نیست.

قالیباف نتوانسته 6 هزار میلیارد بدهکاری شهرداری تهران را پرداخت کند در حالی که شهرداری فقط خاص یک شهر بوده و کشوری نیست، بنابر این راهکار صحیحی نیست که می گویند یارانه را دوبرابر می کنند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*