پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
صنعت و کشاورزی استان در صف بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات هستند
استان مرکزی

افشون معاون اقتصادی استاندار مرکزی:

صنعت و کشاورزی استان در صف بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات هستند

سردبیر مجازی
15 مهر 1396
بازدید: 170
نظرات: 0

ظفر افشون در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۵۷واحد تولیدی و صنعتی استان مرکزی تسهیلات پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی افزود: طی شش ماه نخست سال جاری یک هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی استن در سامانه بهین یاب وزارت صنعت ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۲۴ واحد متقاضی دریافت تسهیلات سرمایه در گردش در بخش صنعت و ۷۸ واحد متقاضی تسهیلات سرمایه ثابت در بخش صنعت و همچنین ۱۰۷ واحد متقاضی تسهیلات برای بازسازی و نوسازی صنایع بوده اند.

افشون بیان کرد: همچنین از مجموع تعداد واحدهای متقاضی ذکر شده، ۷۹۷ واحد متقاضی دریافت تسهیلات سرمایه در گردش در بخش کشاورزی بوده اند و ۹۴ واحد نیز متقاضی تسهیلات سرمایه ثابت در بخش کشاورزی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: ۳۷درصد متقاضیان در بخش صنعت و ۶۳درصد متقاضیان در بخش کشاورزی بوده اند.

وی ادامه داد: در حوزه پرداخت تسهیلات شرایط آنگونه که مدنظر و مطلوب است پیش نمی رود و از بانک های عامل انتظار داریم پرونده ها به درازا کشیده نشود و تخصیص یا عدم تخصیص تسهیلات برای پرونده های موجود هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود و بانک های خصوصی نیز متاسفانه در این رابطه همکاری ندارند و به میدان نمی آیند.

افشون تصریح کرد: میزان صادرات استان مرکزی در شش ماهه سال جاری ۴۶۵ میلیون دلار بوده که به ۶۸ کشور جهان صادر شده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته در صادرات از نظر وزنی ۶۹ درصد و از نظر ارزش ریالی نیز ۵۴ درصد افزایش داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی اضافه کرد: همچنین واردات استان مرکزی طی مدت مذکور ۱۷۵ میلیون دلار بوده که از نظر ارزشی ۲۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و امسال تاکنون میزان صادرات استان مرکزی سه برابر واردات آن بوده است.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*