پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۲ فروردین ۱۳۹۹
استان مرکزی

کمی با تئاتر مهربان تر باشیم

Virtual editor
23 آذر 1396
بازدید: 326
نظرات: 0

علیرضا مومنی، روزنامه نگار

تئاتر در استان مرکزی سابقه ای خوب و درخشان دارد و در هر جای ایران شناخته شده است. در چند سال اخیر روند رشد تئاتر استان رو به افول رفت و آرام آرام جای اسم استان مرکزی در مقام های جشنواره های مختلف نمایش خالی شد. تعداد زیادی از جوانان مستعدی که می توانستند در تئاتر این شهر تاثیر گذار باشند کوچ کردند و آنها که ماندند به سختی روزگار می گذرانند.
هر چند در دو سال گدشته به دلیل انتصابی نبودن مدیریت انجمن نمایش استان با تغییر مثبت روند اجراها و پر شدن سالن های تمرین و همچنین ترغیب هنرمندان به تولید اثر و شرکت در جشنواره ها مواجه ایم که در جدید ترین موفقیت دو نمایش از استان مرکزی در جشنواره فجر امسال حضور دارند اما حمایت متولیان از این هنر همچنان کم رنگ می نماید.
به طور مثال با گذشت چندین سال از مطالبه هنرمندان در خصوص ایجاد یک سالن نمایش چهار سویه یا بلک باکس هنوز هر مدیر کلی که سکان اداره کل ارشاد استان را در دست می گیرد از ایجاد این محیط سرباز می زند.
نبود محیط مناسب اجرا و مکان مناسب برای تمرین آثار نمایشی همیشه یکی از دلایل افت کیفیت آثار اجرا بوده و چشم انتظار هنر مندان نیز به دست مسوولان.
آیا وقت آن نرسیده تا بودجه ای که برای ایجاد یک فضای مناسب اجرا نیاز است تصویب شود و یکی از مهم ترین دغدغه های هنرمندان بی توقع این عرصه برطرف گردد؟ این سوال همچنان در ذهن هنرمندان باقی است

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*