پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ فروردین ۱۳۹۹
آریالیف
استان مرکزی

آریالیف

پیشرو در عرصه تولید

Virtual editor
27 آذر 1396
بازدید: 309
نظرات: 0

این شماره کسب و کار مـرکــزی « شرکت آریالیف »

کسب و کار مرکزی، عنوان سلسله گزارش هایی است که از این پس در عطریاس مرکزی به صورت ماهانه منتشر میشود؛ این اقدام با هدف معرفی شرکت های کارآفرین برتر صورت می گیرد.

گروه گزارش، زهره صادقی:
شرکت «آریالیف» تولید کننده الیاف مصنوعی پلی استر واقع در شهرک صنعتی خمین در مساحتی حدود 20 هزار مترمربع از سال 86 تأسیس و تاکنون با 57 نیروی کار مستقیم و حداقل 200 اشتغال غیر مستقیم فعالیت دارد.
تولیدات شرکت آریالیف به افغانستان صادر می شود
شرکت آریالیف با تولید الیاف مصنوعی از ظروف یک بار مصرف (PET)، برای صنایعی همچون تولید موکت، فرش، نساجی، ایزوگام و سایر صنایع کاربرد دارد. به طور کلی الیاف مصنوعی تولیدی شرکت آریالیف در 200نوع صنعت در کشور کاربرد دارد که در حال حاضر تولیدات آن به طور غیرمستقیم به کشور افغانستان صادر می شود. همچنین تولیدات این شرکت در صنایع لایی سازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
آریالیف، دومین کارخانه تولید الیاف مصنوعی در ایران است
شرکت آریالیف جزء اولین های تولید کننده الیاف مصنوعی پلی استر ایران بوده و در حال حاضر به عنوان دومین کارخانه تولید الیاف مصنوعی ایران در حال فعالیت است.
بیش از 20 کارخانه مشابه در کشور در این زمینه فعالیت دارند که در این میان شرکت آریالیف توانسته با بکارگیری نیروی کار متخصص و بهره مندی از تجهیزات به روز، پیشرفت قابل توجهی در عرصه تولید الیاف مصنوعی و عرضه آن به واحدهای مصرف کننده این محصولات تولیدی داشته باشد.
ظرفیت تولید شرکت آریالیف
20 تن در روز است
شرکت آریالیف با ظرفیت تولید روزانه 20 تن فعالیت دارد که با افق توسعه ای و با هدف ارتقاء تولید، تلاش بر این است که این ظرفیت به 40 تن برسد.
اولویت های اصلی شرکت آریالیف، افزایش تولید، افزایش کیفیت و افزایش بهره وری و راندمان کار است. اگر چه شرکت آریالیف تا به حال مشمول جوایز صادراتی نشده است و به دلیل صادرات غیر مستقیم، نتوانسته از این امتیاز بهره مند باشد ولی ساختار فعالیت و تولید این شرکت، آن را به عنوان یکی از مهمترین واحدهای صنعتی تولید کننده الیاف مصنوعی مطرح نموده است.
یکی از اصلی ترین دغدغه های شرکت آریالیف، سرمایه در گردش می باشد که با توجه به شرایط اقتصاد مقاومتی و نیز محدودیت های اقتصادی موجود، می طلبد ادارات و سازمان های خدمات رسان دولتی، بیش از پیش نسبت به همکاری با واحدهایی از این قبیل که رشد اقتصادی آنها وابسته به رونق چرخه تولید می باشد اقدام نمایند چرا که توسعه واحدهای صنعتی نسبتا نوپا می تواند نقش بسزایی در ارزآوری و کاهش خروج ارز از کشور و همچنین کاهش میزان واردات داشته باشد.
دستگاه های خدمات رسان نسبت به حفظ واحدهای تولیدی نوپا حساس باشند
این که شرکت آریالیف به عنوان دومین برند تولید کننده الیاف مصنوعی در کشور طی 10 سال اخیر توانسته پرچم تولید خود را در شرایط نامتعادل اقتصادی برافراشته نگه دارد یکی از بهترین سرمایه های صنعتی و اقتصادی کشور محسوب می شود و می بایست نسبت به زنده نگه داشتن این واحدهای مقاوم در مقابل بحران های اقتصادی توجه بیشتری لحاظ شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*