پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
آقازاده در سرعتگیر صنعت فرهنگ را فراموش نکند
استان مرکزی

آقازاده در سرعتگیر صنعت فرهنگ را فراموش نکند

سردبیر مجازی
2 بهمن 1396
بازدید: 122
نظرات: 0

مریم درودیان، فعال اجتماعی
با توجه به حضور 100 روزه آقازاده، استاندار مرکزی شاید بتوان بهترین عملکرد وی را در حوزه فرهنگ، در خصوص مطبوعات دید که ابتدا به ساکن نشستی را با اصحاب رسانه تشکیل داد تا بتواند از افکار سنجی و هدایتدهی عمومی آنها استفاده کند تا بتواند اهداف دولت را اجرایی کند. البته متمم این موضوع صدور نامه ای رسمی به دستگاه ها در خصوص عدم شکایت از رسانه ها بود.
شاید بتوان عدم حرکت قابل توجه وی در حوزه فرهنگ را مشکلات عدیده اقتصادی و واحدهای صنعتی استان دانست که از واجبات بود و از این نظر می توان به او حق داد که کمتر توانسته باشد در این حوزه نفوذ کند. البته نمیتوان بیش از این در این حوزه حیاتی نیز تعلل کرد و از این به بعد باید شاهد حرکت در راستای قوام بخشی حوزه فرهنگ بود. در مسیر فعلی، آقازاده نمی بایست به انفعال محض رسد زمان، خرد و عملکرد خود را صرفا معطوف به حوزه صنعت کند چراکه فراموشی حوزه فرهنگ و هنر تبعاتی به مراتب بدتر نسبت به حوزه های دیگر خواهد داشت و شاید بتوان سوءمدیریت و کمبودها را در حوزه های صنعتی و اقتصادی در دوره کوتاه و یا میان مدت رفع کرد اما هدایت و مدیریت دو حوزه اجتماعی و فرهنگی به عنوان زیرساخت های توسعه ( که بر توسعه صنعتی و اقتصادی مقدم است) بسیار سخت تر و ثقیل تر خواهد بود از این رو آقازاده میبایست در روزهای آینده وارد این حوزه ها شود و ابتدا با کنار گذاشتن مدیران غیر همسو با دولت و سپس برنامه ریزی برای حرکت شتابان در این حوزه ها فعال شود.
او اکنون ایستاده در ایستگاه فرهنگ است و به شتاب نیاز دارد.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*