پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تحویل و تحول تا 20 روز آینده
استان مرکزی

قول شهردار پس از پیگیری های شورای شهر اراک

تحویل و تحول تا 20 روز آینده

سردبیر مجازی
3 بهمن 1396
بازدید: 151
نظرات: 0

گروه شهری، سعیده عربستانی:
رسیدگی به وضعیت موجود در شهرداری ها به لحاظ در دست داشتن اطلاعات دقیق از میزان بدهی ها، درآمدها، وضعیت پروژه های نیمه کاره و … اولین اقدامی است که از هر شهرداری به هنگام تحویل این سازمان انتظار می رود؛ مقوله ای که با وجود دستور مستقیم شورای شهر اراک از سوی شهردار آن مغفول ماند.
موضوعی که مجددا در صحن رسمی شورا در روز شنبه از سوی اعضا مطرح شد. پیش از این عطریاس در گفتگو با اعضای شورا از کم کاری این پارلمان شهری در حسابرسی از شهرداری گذشته گفته بود و پیگیر دریافت صورت وضعیت شفاف از تاجران نسبت به مجموعهای که مسوولیت آن را بر عهده دارد، شد.
در صحن رسمی شورا نیز مجددا این موضوع مطرح و اعضای شورا نسبت به عدم پیگیری آن از سوی شهردار انتقاداتی را وارد نمودند.
علیرضا مرادی در این خصوص اظهار کرد: شهردار باید قبل از شروع به کار تحقیق و تفحص از شهرداری را انجام می داد.
وی گفت: طبق مشاهدات، نقدینگی شهرداری 63 میلیارد تومان اعلام شده این در حالی است که یک ریال هم در حسابها موجود نیست و این موضوع باید بررسی شود.
محمدحسین فدایی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر اراک گفت: برای تحقیق و تفحص باید به بیش از چهار سال گذشته برگردیم.
وی افزود: در سال 85 پروژه الماس غرب به میزان 750 میلیارد جزء درآمدها محسوب شده که محقق نشده و بارها جزء اعداد و ارقام آمده است.
دبیر شورای اسلامی شهر اراک در این خصوص گفت: این گزارش در صورت جامعیت می تواند شبیه گزارش اخیری که شهردار تهران در خصوص این مجموعه و سازمانهای تابعه آن ارائه کرده، باشد.
فرزانه رحمتی اظهار داشت: توقع ما از شهردار اراک این بود که زودتر، این گزارش را به شورای پنجم ارائه می کرد. اکنون نیز که با تأخیر این مهم صورت می گیرد، انتظار داریم آقای تاجران گزارش مستدل، مبسوط و دقیقی در خصوص وضعیت شهرداری در زمان تحویل، میزان و حجم بدهی ها و دارایی های شهرداری، عملکردهای غیرشفاف در حوزه های مختلف شهرداری و وضعیت منابع انسانی ارائه نماید. رئیس کمیسیون پیگیری و نظارت شورای شهر افزود: این اقدام چنانچه به درستی صورت پذیرد مردم اراک در جریان کامل این که شهرداری با چه وضعیتی تحویل شورای پنجم شده است، قرار خواهند گرفت. مرتضی سورانه نیز اظهار کرد: تحقیق و تفحص از شهرداری امکان پذیر نمی باشد چرا که هم تحمیل هزینه است و هم به جای رفع ابهام، ابهام افزایی می کند. وقتی هدف تحقیق و تفحص روشن نباشد یا با هدف مچ گیری و مچ اندازی باشد جز اتلاف وقت و درگیری در حاشیه و گرفتار روز مرگی شدن نتیجه دیگری عاید نمی شود . رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ادامه داد: آنچه من به تکرار گفته ام تنظیم صورت جلسه تحویل و تحول در همه سطوح اداری، مالی، دارایی و عملکردی است تا سند مثبوتی با امضای طرفین داشته باشیم که چه چیزی تحویل گرفته ایم و در چه نقطه ای بودیم و در زمان تحویل شورا به چه نقطه ای رسیده ایم. در پایان تاجران، شهردار اراک گفت: سند تحویل و تحول شهرداری به همراه پیوستها و ضمائم آن طی 20 روز آینده به شورای شهر ارائه خواهد شد.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*