پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ فروردین ۱۳۹۹
دعوای 180.000.000.000 تومانی
ایران

آیا پالایشگاه شازند عوارض آلایندگی را پرداخت کرده است؟

دعوای 180.000.000.000 تومانی

Virtual editor
4 بهمن 1396
بازدید: 313
نظرات: 0

ابراهیمی: تا آخر پیگیر هستم مدیرکل امور مالیاتی: در جریان نیستم
حدود دو سال است پالایشگاه شازند و وزارت نفت از پرداخت مالیات و عوارض آلایندگی که حق مردم شازند می باشد طفره می روند و اداره کل امور مالیاتی استان و کشور، هیچ اقدام اساسی ای برای این مطالبه انجام نداده اند. از این رو تعیین تکلیف این مسأله در اسرع وقت از وزیر صنعت و وزیر نفت درخواست می شود.
علی ابراهیمی، نماینده مردم شازند در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان مطلب فوق بر تعیین تکلیف این مسأله تأکید کرده است.
وی در گفتگوی اختصاصی با عطریاس پیرامون این موضوع گفت: در نشستی با حضور مدیر کل امور مالیاتی استان و جلالی، معاون پارلمانی وزارتخانه مربوطه موضوع عدم پرداخت مالیات پالایشگاه مطرح گردید؛ حتی در نشستی در مجمع نمایندگان استان نیز این موضوع عنوان شد ولی تاکنون هیچ اقدام مؤثری در این زمینه صورت نگرفته است.
ابراهیمی بیان کرد: حتی در نشستی با حضور مدیران پالایشگاه در شازند که مدیر کل امور مالیاتی استان نیز حضور داشت، این موضوع مطرح شد ولی توجیهات مدیران مربوطه برای ما قابل قبول نبود و بنده در آن جلسه به طور شفاف اعلام کردم که این توضیحات اصلا قابل پذیرش نیست.
نماینده شازند تصریح کرد: حدود 180 میلیارد تومان سهم آلایندگی پالایشگاه شازند در طول دو سال اخیر است که با تعلل در پرداخت آن نگرانی هایی در منطقه ایجاد شده است.
وی ادامه داد: قاطعانه پیگیر مطالبه شهرستان شازند از سهم مالیات پالایشگاه می باشم و از مسوولان مربوطه درخواست دارم این موضوع را به طور جدی تعیین تکلیف نمایند.
علی ابراهیمی با انتقاد از تعلل مدیر امور مالیاتی استان در دریافت مطالبات مالیاتی از پالایشگاه گفت: این حق مردم شازند است و باید این بدهی هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود چرا که این مطالبه در حوزه های شهرداری ها، دهیاری ها و سایر موارد عام المنفعه هزینه می شده است.
وی گفت: اینکه اداره امور مالیاتی استان از ارائه اطلاعات کامل و شفاف پرونده مالیاتی پالایشگاه خودداری می کند صحیح نیست زیرا بنده می توانم در قالب نامه ای مکتوب، وضعیت پرونده پالایشگاه را درخواست نموده و آن را رسانه ای نمایم.
نماینده شازند ادامه داد: در شرایط کنونی که آزادی اطلاعات در عرصه اطلاع رسانی وجود دارد، ارائه اطلاعات شفاف از پرونده مالیاتی یک واحد صنعتی مسأله ای نیست که مدیران امور مالیاتی از آن خودداری کنند.
وی افزود: بنده با تأکید بر رقم 180 میلیاد تومان بدهی مالیاتی پالایشگاه، دریافت و تعیین تکلیف آن را دنبال خواهم کرد.
در این میان مدیر کل امور مالیاتی استان در پاسخ به اظهارات و نطق نماینده شازند گفت: ما اقدامی که باید انجام می دادیم را انجام داده ایم.
مَزیکی در گفتگو با عطریاس بیان کرد: هر چند در جریان نطق نماینده شازند نمی باشم ولی عدم پرداخت مالیات از سوی پالایشگاه را نمی پذیرم، چرا که عدم پرداختی وجود ندارد.
وی تأکید کرد: پالایشگاه بدهکار نیست ولی طبیعی است که یک مؤدی بدهی داشته باشد.
مدیر کل امور مالیاتی استان در پاسخ به اینکه آیا پالایشگاه به اداره مالیات استان بدهکار است و اگر صحت دارد رقم بدهی آن چقدر است، گفت: طبق بند 232 قانون مالیات ها، بنده مجاز نیستم اطلاعات پرونده واحد یا مجموعه ای را شفاف کنم چرا که مجازات به دنبال دارد ولی در حال پیگیری این مطالبه هستم.
وی همچنین در پاسخ به این گفته که اگر نماینده شازند چنین موضوعی را با ذکر رقم بدهی پالایشگاه به مالیات مطرح کرده است پس مجازات می شود، بیان کرد: مدیران و کارکنان حوزه مالیاتی در صورت افشای جزئیات پرونده های مالیاتی هر مجموعه یا نهادی مشمول مجازات می شوند.
مَزیکی اظهار داشت: نماینده شازند در اظهاراتش عددی را اعلام کرده که نمی دانم از کجا آورده است؛ این یک ادعا است.
وی ادامه داد: بنده پنج ماه است به استان آمده ام و اصلا در جریان اینکه پالایشگاه بدهی دارد یا ندارد، نیستم؛ بنده تکلیفی از دریافت مطالبات دارم و برای گرفتن حق دولت تلاش می کنم، فرقی نمی کند پالایشگاه یا هر واحد دیگری باشد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*