پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ فروردین ۱۳۹۹
کاهش بودجه سال 97 در راستای شفافیت سازی، انضباط مالی و عملکرد برابر با تخصیص صورت گرفته است
اجتماعی

رقیه یادگاری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی:

کاهش بودجه سال 97 در راستای شفافیت سازی، انضباط مالی و عملکرد برابر با تخصیص صورت گرفته است

Virtual editor
4 بهمن 1396
بازدید: 418
نظرات: 0

رقیه یادگاری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی طی یک مصاحبه مطبوعاتی با تشریح لایحه بودجه سال 97 پرداخت و گفت: بودجه سال آینده دارای ویژگی های خاصی است که بر اساس شرایط و وضعیت موجود کشور تدوین شده است.
وی بیان کرد: حذف فقر مطلق و ایجاد عدالت، اصلاح ساختاری بودجه، پرداختن به اولویت های برنامه ششم و توجه به تولید و اشتغالزایی از مهمترین ویژگی های بودجه سال 97 است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی ادامه داد: دولت موظف شده در سال آینده، 980 هزار فرصت شغلی ایجاد کند که هنوز سهم استان ها مشخص نیست.
یادگاری گفت: پیش بینی شده اگر قیمت حامل های انرژی در سال 97 افزایش یابد، درآمد حاصل از این بخش نیز در زمینه اشتغالزایی صرف شود.
وی بیان کرد: در لایحه بودجه سال 97 برای توسعه اشتغال منابعی از صندوق توسعه ملی و مشارکت بخش دولتی و خصوصی نیز در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی افزود: دولت در نظر دارد در صورت تصویب ساماندهی هدفمندی یارانه ها، بخشی از منابع مازاد این طرح را برای افزایش میزان پرداختی یارانه به افراد نیازمند، بخشی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزا به خانواده های نیازمند تحت پوشش نهادهای حمایتی و بخشی نیز برای برنامه تحول سلامت هزینه شود.
یادگاری اظهار کرد: افزایش اختیارات به استان ها از دیگر ویژگی های مهم لایحه بودجه سال 97 است که در این راستا 868 طرح ملی کشور استانی خواهد شد.
وی بیان کرد: تاکنون 20 درصد از بودجه عمرانی کشور در اختیار استان ها بوده است که با افزایش اختیارات این رقم به 37 درصد افزایش خواهد یافت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی اضافه کرد: دولت برای لایحه بودجه 97، و تمرکز زدایی پیشنهاد اعتبار آموزش و پرورش و بنیاد شهید و امور ایثارگران را از ملی به استانی داده که در صورت تحقق این مهم سهم بودجه جاری استان مرکزی از 2 هزار و 240 میلیارد ریال به 10 هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.
یادگاری عنوان کرد: بودجه جاری استان مرکزی در سال 97 با احتساب استانی شدن بودجه آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بخش سایر، 17 و نیم درصد افزایش خواهد یافت.
وی گفت: بودجه عمرانی این استان در سال 97 نیز از 710 هزار میلیارد ریال به 480 هزار میلیارد ریال رسیده که این رقم کاهش 32 درصدی را نشان می دهد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی افزود: این کاهش بودجه در راستای شفافیت، انظباط مالی و عملکرد برابر با تخصیص صورت گرفته است.
یادگاری تصریح کرد: بودجه عمرانی سال جاری 710 هزار میلیارد ریال است که تاکنون 440 هزار میلیارد ریال آن تخصیص یافته و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این رقم به حدود 460 هزار میلیارد ریال برسد.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مشکل کسری رقم برای پرداخت حقوق در استان مرکزی تا پایان سال جاری حل شده اما در قسمت سایر مشکلاتی برای پرداخت وجود دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی اضافه کرد: در سال جاری 40 درصد از پاداش بازنشستگان در سال 95 به مبلغ 31 میلیارد ریال پرداخت شده و هنوز 50 میلیارد ریال دیگر از پاداش های مشمولان در این سال پرداخت نشده است.
یادگاری یادآور شد: 65 هزار طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد که یکهزار و 200 طرح آن در استان مرکزی است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی ادامه داد: 40 درصد از اعتبارات سفر رئیس جمهوری به این استان از سال 95 تاکنون تخصیص یافته است که اعتبارات این سفر برای استان مرکزی در مجموع 9 هزار و 300 میلیارد ریال است که تاکنون سه هزار و 600 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است که این میزان تخصیص در توسعه استان مرکزی تاثیرگذار بوده است و امید می رود بقیه منابع مالی مصوب سفر هیات دولت به این استان نیز به زودی تخصیص یابد.
وی در پایان گفت: دولت قول مساعد داده که تخصیص اعتبار سفر به این استان را تا پایان امسال به 100 درصد برساند اما به نظر می رسد به دلیل برخی محدودیت های منابع، بخشی از این اعتبار در سال 97 تخصیص یابد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*