پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۸ خرداد ۱۳۹۹
آخرین امید برای توسعه
سیاسی

حمایت از ایجاد تغییرات بومی در فرمانداری شهرستان خنداب شدت گرفت

آخرین امید برای توسعه

Virtual editor
4 بهمن 1396
بازدید: 400
نظرات: 0

گروه سیاسی: مردم شهرستان خنداب بیش از هر زمان دیگری در خواست انتصاب مدیران بومی را از تیم مدیریت ارشد استان دارند تا شاید به واسطه این مهم برای اولین بار از پتانسیل های این شهرستان استفاده شود.
سال 86 در راستای رفع محرومیت های موجود در منطقه خنداب این منطقه از بخش به شهرستان ارتقا یافت اما این موضوع نتوانست آنچنان که باید محرومیت های موجود را برطرف کند و پاسخگوی نیازهای روز افزون مردم خنداب باشد.
طی هفته های گذشته فعالان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی شهرستان خنداب مکاتبات بسیاری را با استانداری مرکزی و نمایندگان مجلس داشتند تا صدای اصلی ترین نیاز این شهرستان را به گوش مدیران مربوطه برسانند.
در متن یکی از این مکاتبات آمده است: «باتوجه به مشکلات عدیده ای که فعالیت مدیران غیر بومی در شهرستان خنداب به وجود آورده است از استاندار مرکزی خواهشمندیم ضمن احترام به خواسته های مردم نسبت به انتخاب نیروهای بومی این شهرستان به منظور تصدی در سمت فرمانداری اقدامات و دستورات لازم را مبذول کند.»
حال با توجه به اینکه تا به امروز جواب صریح و روشنی به خواسته مطرح شده مردم شهرستان خنداب از سوی استانداری مرکزی بیان نشده است، عطریاس به گفتگو می نشیند با دو تن از چهره های سیاسی این شهرستان تا نیازهای اصلی خنداب به صورت رسمی به گوش مسوولان امر برسد.
مردم، خنداب را از نظر سیاسی فقیر می دانند
رضا خلیلی، دبیر شورای توسعه شهرستان خنداب با اشاره به اینکه می بایست اولویت اصلی مدیران این شهرستان توجه به حوزه کشاورزی باشد، گفت: در حال حاضر بیش از 90 درصد جمعیت شهرستان خنداب به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در حوزه کشاورزی مشغول به فعالیت هستند که این امر نشان می دهد توجه به امور کشاورزی در خنداب جزو واجبات مدیران می باشد.
خلیلی ادامه داد: هر چند که سال ها از آغاز فعالیت مجموعه آب سنگین خنداب می گذرد اما به واسطه وجود این مجموعه هیچ گونه امکاناتی وارد خنداب نشده است به همین دلیل تمامی فعالان سیاسی و اجتماعی خندابی بر این باور هستند که نبود نیرویی دلسوز و مطالبه گر عامل اصلی عدم توسعه این شهرستان محروم به حساب می آید.
وی افزود: تیم مدیریت ارشد استان اگر نیت و قصد بهبود شرایط شهرستان خنداب را دارد می بایست از نیروهای بومی و شناخته شده این شهرستان در مدیریت کلان آن استفاده کند چرا که پایه اصلی توسعه هر منطقه نیروهای انسانی آن می باشد.
دبیر شورای توسعه شهرستان خنداب، عدم توجه به نیروهای بومی این منطقه را عامل اصلی توسعه نیافتگی خنداب توسط استانداران یک دهه گذشته دانست و گفت: سال هاست که خنداب را شهری توسعه نیافته عنوان می کنند و اجازه نمیدهند حتی یک فرماندار بومی سکان هدایت این شهرستان را در دست گیرد.
نمایندگان مجلس در زمان انتخابات، مردم خنداب را پله ای برای رأی آوری خود می کنند در صورتی که پس از رأی آوردن دیگر توجه ای به خنداب ندارند.
خلیلی ادامه داد: شورای توسعه و نخبگان شهرستان خنداب بارها اشخاص مناسبی را برای تصدی در سمت فرمانداری به نمایندگان مجلس، معاونت سیاسی و شخص استاندار معرفی کرده اند ولی آنها با عملکرد خود و عدم توجه به این موضوع نشان می دهند که گویا صلاح خنداب را بهتر از مردم آن می دانند.
وی افزود: متأسفانه خندابی ها را صاحب نظر نمی دانند و همواره طوری رفتار می کنند که تنها حرف حرف خودشان است و تمام نظرها از آن خودشان است.
مدیران خندابی هیچگاه درمیان مردم نیستند
مصطفی گازرانی، رئیس ستاد اصلاح طلبان شهرستان خنداب نیز ضمن بیان این نکته که خنداب از هر جهت یک منطقه محروم و عقب افتاده است، گفت: وجود امکانات بهداشتی، رفاهی و آموزشی دو عامل نشان دهنده رشد و توسعه یک منطقه مسکونی است که در حال حاضر خنداب به دلیل عدم حضور مسوولان دلسوز و بومی فاقد آن می باشد چرا که اکثر مسوولان و مدیران اجرایی این شهرستان پس از پایان ساعت اداری به اراک می روند و هیچگاه در میان مردم حاضر نمی شوند. همین مسأله سبب می شود که مدیران کوچک ترین شناختی از نیازهای شهروندی در شهرستان خنداب نداشته باشند.
گازرانی ادامه داد: به حال مردم خنداب باید تأسف خورد که هیچ مسوول دلسوزی برای حمایت از آنها وجود ندارد. بارها با مدیران ارشد استان مرکزی مکاتباتی صورت گرفته تا شاید آنها به نیروهای بومی بها بدهند که تا کنون چنین نشده است.
وی افزود: به عنوان یکی از فعالان سیاسی شهرستان خنداب معتقد هستم که خنداب منطقه ای فراموش شده در استان مرکزی است و سالهاست که در این منطقه دیدگاهی توسعه طلبانه توسط مدیران دلسوز اجرایی نشده است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*