پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
اختیار تام
اجتماعی

اختیار تام

سردبیر مجازی
9 بهمن 1396
بازدید: 161
نظرات: 0

امتیاز مسوولان دولتی استان به نائب رئیسان هیات های ورزشی در راستای توسعه ورزش بانوان

اختیار تام
میترا نوری نائب رئیس فدراسیون هندبال: مرکزی پایگاه قهرمانی هندبال  بانوان کشور می شود

 

نائب رئیس فدراسیون هندبال کشور جمعه گذشته برای اولین بار به استان مرکزی آمده بود و طی جلسه ای با حضور معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان و مسوول هماهنگی امور بانوان این اداره به بررسی شرایط هندبال این استان به ویژه در حوزه بانوان پرداخت.

نائب رئیسان فدراسیون های ورزشی به استان می آیند

زاهدی، معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی در این جلسه افزایش فعالیت حوزه بانوان را مثبت قلمداد کرد و گفت: طی چند ماهه گذشته حوزه ورزش بانوان استان مرکزی دچار تحول شده به طوری که امروز شاهد حضور نائب رئیسان فدراسیون های ورزشی برای اولین بار در استان هستیم.

زاهدی ادامه داد: براساس برنامه ریزی های انجام شده طی ماه های آتی شاهد حضور چند تن از نائب رئیسان فدراسیون های ورزشی کشور در استان مرکزی خواهیم بود تا نیازهای ورزش بانوان این استان مورد ارزیابی جدی قرار گیرد و شرایط برای رفع آن ها به وجود آید.

افق توسعه ای برای ورزش بانوان استان تهیه شده است

علی بخشی، مسوول امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی با اشاره به اینکه به نائب رئیسان هیات های ورزشی استان اختیار تام داده شده است، گفت: تمامی نائب رئیسان هیات های ورزشی استان به منظور ایجاد بسترهای مناسب برای حضور بانوان در عرصه ورزش اختیار تام دارند و دولت نیز با تمام قوا همراه آنان خواهد بود.

علی بخشی ادامه داد: خوشبختانه طی سال های گذشته فعالیت ورزشی بانوان در استان مرکزی رشد چشم گیری داشته به طوری که شاهد تثبیت حضور بانوان در امور مدیریت ورزشی هستیم.

وی افزود: رویکردهای جدیدی در حوزه ورزش بانوان درحال اجرایی شدن می باشد که از جمله این رویکردها برگزاری جشنواره های استعدادیابی در این حوزه است.

باید توجه داشت که استعدادیابی از مقوله های اساسی و پایه توسعه ورزشی به حساب می آید که تحقق نتایج آن بنابر ویژگی های رشته ورزشی، زمان بر می‌باشد لذا امید است طی سال های آتی شاهد بروز نتایج مثبت این مهم باشیم.

مسوول امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی اظهار کرد: متاسفانه دیدگاه های نامناسب گذشته سبب شده تا پس از کسب هرگونه موفقیت در حوزه بانوان از ادامه تلاش ها دست کشیده شود چرا که این دیدگاه های نامطلوب، افق توسعه ای محدودی را مد نظر گرفته بودند.

به همین دلیل افق توسعه ای برای پیشرفت حوزه ورزش بانوان استان مرکزی تهیه و تعریف شده است که بالاترین درجات کشوری و بین المللی را برای این حوزه دنبال می کند تا هیچ زمانی از تلاش ها برای افزایش حضور بانوان مرکزی در عرصه های ورزشی کاسته نشود.

مرکزی طی سال آتی پایگاه اصلی قهرمانی هندبال بانوان کشور می شود

میترا نوری، نائب رئیس فدراسیون هندبال کشور نیز در این جلسه ضمن بررسی شرایط حوزه بانوان رشته ورزشی هندبال در استان مرکزی گفت: هرچند که هندبال استان مرکزی بیش از یک دهه است که در حوزه آقایان فعالیت چشمگیری را به خود دیده اما تنها قریب به یک سال می باشد که حوزه هندبال بانوان این استان فعالیت خود را آغاز کرده است.

نوری ادامه داد: طی سال های گذشته هندبال بانوان کشور تنها در سه استان خلاصه میشد اما درحال حاضر این مهم در اکثر استان ها فعالیت خود را آغاز کرده به طوری که از نظر سرمایه اجتماعی، هندبال بانوان در کشور شاخصه های بسیار مناسبی را دارد.

وی افزود: باتوجه به موارد مذکور، استان مرکزی در سال آتی یکی از پایگاه های اصلی قهرمانی هندبال کشور به ویژه در حوزه حوزه بانوان خواهد شد.

نوری اظهار کرد: رویکرد و سیاست‌گذاری فدراسیون هندبال در حوزه بانوان، تمرکز و توجه ویژه نسبت به رده های سنی پایه است بنابراین رویکردهای جدید این فدراسیون در جشنواره‌های استعدادیابی به نمایش گذاشته می شود.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره های استعدادیابی سبب ایجاد سرمایه گذاری بر روی اشخاص مناسب می شود، گفت: فدراسیون هندبال امیدوار است که استان مرکزی بازیکنان با استعداد و نخبه خود را در تیم ملی وارد کند.

باعث خوشحالی است که بیش از 180 شرکت کننده در جشنواره استعدادیابی این استان حاضر شده بودند لذا باور دارم که بانوان هندبالیست استان مرکزی در آینده نزدیک حرف‌های زیادی برای بیان خواهند داشت.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*