پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۸ اسفند ۱۳۹۷
مدیری که نمی‌تواند همساز با مردم عمل کند باید مدیریت را کنار بگذارد
سیاسی

مدیری که نمی‌تواند همساز با مردم عمل کند باید مدیریت را کنار بگذارد

Virtual editor
14 بهمن 1396
بازدید: 362
نظرات: 0

آقازاده در جلسه شورای اداری استان مرکزی درخمین:

مدیری که نمی‌تواند همساز با مردم عمل کند باید مدیریت را کنار بگذارد

عطریاس : استاندار مرکزی گفت:  آستانه تحمل مسئولان باید افزایش یابد در غیر این صورت باید از سمت‌ها کنار رفت یا تجدید نظر کرد.

سید علی آقازاده در جلسه شورای اداری استان مرکزی و گلباران بیت امام خمینی(ره) در خمین که به مناسبت سالروز ورود امام راحل به کشور و آغاز دهه مبارک فجر برگزار شد، اظهار کرد: در دهم دی ماه سال 1356 زمانی که رئیس‌جمهور وقت امریکا میهمان محمدرضا شاه بود جمله‌ای با این مضمون که “ایران جزیره ثبات در منطقه است” بیان کرد و هیچ پیشگویی فکر نمی‌کرد در کمتر از یک سال این جزیره ثبات برای امریکا تبدیل به دیگ جوشان و خروشان مردمی شود.  وی افزود: عظمت اثری که انقلاب اسلامی، مردم و رهبری آن در تاریخ معاصر جهان گذاشته است هنوز برای تاریخ‌نویسان به منصه ظهور نرسیده است و به نظر می‌رسد هرچه از عمر این انقلاب بگذرد عظمت و شکوه آن بیشتر نمایان می‌شود.  آقازاده با بیان اینکه همواره پس از وقوع رخدادها می‌توان تحلیل درستی از آن داشت، گفت: ایران به عنوان یک کشوری که کاملا مهره غرب و امریکا بود، امروز با چرخش 180 درجه‌ای علاوه بر دشمن بودن با امریکا، دوست ملت‌هایی شده است که به دنبال راه تنفس سیاسی هستند، امروز بعد از چهل سال با همه خوب و بدها، ایران و انقلاب آن هنوز آرمان ملت‌های خاورمیانه و جهان است و برای رفع مشکلات و موانع چشم امید به این کشور دوخته‌اند.

وی تاکید کرد: این نوع نگاه ملت‌ها به ایران فرصت طلایی برای مردم و نظام است، مردم ثابت کرده‌اند که تحت هر شرایطی علاقمند نظام هستند و نشان داده‌اند که تا آخرین لحظه در کنار آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری هستند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه باید در انتخاب و انتصاب مدیران شایسته‌سالاری رعایت شود، گفت: با انتخاب مدیران همراه با مردم، مبتکر، همساز و همسو با مردم و دارای خصیصه سعه‌صدر می‌توان وصیت امام راحل و نصایح مقام معظم رهبری را اجرایی کرد و دولت را به موفقیت رساند، مدیری که نتواند وظایف را خوب انجام دهد و خود را با مطالبات و انتظارات مردم هماهنگ نکند قطعا بازتاب عملکردش از صدها تریبون داخلی و خارجی که علیه دولت و نظام مرتبا منفی‌بافی می‌کنند، بدتر است.  وی با تاکید بر اینکه مدیری که نمی‌تواند همساز با مردم عمل کند باید مدیریت را کنار بگذارد، بیان کرد: امروز نباید از ضعف مدیریت در کشور ضربه خورد بر همین اساس توصیه می‌شود که مدیران خود را با مطالبات به‌حق مردم تطبیق دهند و با دغدغه‌های مردم همراه باشند، بسیاری از نارضایتی‌های جامعه از ادارات است. باید به مدیران و کارشناسان زیرمجموعه نظارت داشت چراکه با وجود همه مشکلات داخلی و خارجی نباید خود برای کشور مشکل‌آفرینی کنیم.

آقازاده عنوان کرد: استان مرکزی خاستگاه نظام و انقلاب است و تاکید می‌شود که مدیران، خود و زیرمجموعه را جهت گله‌مند نشدن مردم، مراقبت و نظارت کنند، مردم 40 سال همراه انقلاب بوده‌اند و خواستار صلابت آن هستند و بسیاری از مردم دنیا نیز چشم به این انقلاب دوخته‌اند تا ببینند تا چه حد انقلاب اسلامی می‌تواند بر تحقق آرمان خود و برتری بر استکبار و زور موفق باشد.

وی با اشاره به اینکه کارگزاران نظام نباید با ندانم‌کاری، سیاسی کاری و برخورد نامناسب نارضایتی‌تراشی کنند، گفت: نباید اقبال 40 ساله انقلاب را با عملکرد نامناسب تحت‌الشعاع قرار داد و اگر مدیرانی چنین کنند قطعا به نظام خیانت کرده اند، ما نیز اگر متوجه چنین عملکردی شویم قطعا برخورد جدی خواهیم داشت. برخی اوقات آستانه تحمل مدیران و کارشناسان یک مجموعه اداری سر می‌رسد و این هنر مدیر است که نظارت همه‌جانبه بر شرایط داشته باشد و در صورتی که ارباب رجوع تکریم نشده باشد، وارد شود و برخورد کند.

استاندار مرکزی با اشاره به اتفاق اخیر در شهرستان گلپایگان و برخورد نامناسب با یکی از خبرنگاران گفت: آستانه تحمل مسئولان باید افزایش یابد در غیر این صورت باید از سمت‌ها کنار رفت یا تجدید نظر کرد. باید بیش از آستانه تحمل مردم عمل شود، قطعا این برخورد مدیران رصد و نظارت می‌شود و باید اتفاقاتی که باعث گلایه مردم و اعتراض مردم شود به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه در آستانه 40 سالگی انقلاب و با توجه به نرمال نبودن شرایط کشور باید همه تلاش خود را بکار گرفته و مردم را همراهی کنیم، اظهار کرد: هنر مدیر این است که در شرایط کنونی در کنار مدیریت زیرمجموعه خود، همراه مردم باشد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*