پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
28 دی 1397
اجتماعی

همچنان امیدوار

سردبیر مجازی
14 بهمن 1396
بازدید: 132
نظرات: 0

حفظ تیم هندبال هپکو پس از 23 سال فعالیت نیازمند همت استانی است

همچنان امیدوار

وضعیت تیم هندبال هپکو اراک نه تنها نسبت به سال گذشته بهتر نشده بلکه طبق اعلام نظر سرمربی این تیم، مشکلات چندین برابر گذشته شده است.

تیم هندبال هپکو امروز درحالی بیست و سومین حضور خود در لیگ برتر هندبال کشور را سپری می کند که طی سال های گذشته مسائل مالی، معضلات متعددی را برای این تیم به وجود آورد، معضلاتی که در لیگ 95 سبب شد هندبالیست های هپکو وعده ترک همیشگی ورزش را بدهند اما نهایتا با فشار و حمایت نمایندگان مجلس حضور آن ها در لیگ برتر استمرار یافت ولی باز هم در آغاز لیگ برتر 96 شاهد بروز اما و اگرهایی برای حضور تیم هندبال هپکو در آن بودیم. به دنبال این موضوع سهامدار وقت کارخانه هپکو از حمایت گسترده خود برای حفظ «شناسنامه ورزش استان» خبر داد، سخنی که پس از برکناری آقای سهامدار هیچگاه عملی نشد و مجددا هندبالیست های بومی را گرفتار وعده های بی سرانجام کرد، تا جایی که برنامه های زمانبندی کادرفنی به منظور آماده سازی بازیکنان تیم، محقق نمی شد و همین مسئله به راحتی زمینه عدم رشد تیم هندبال هپکو را در جدول رده بندی لیگ برتر فراهم نمود، موضوعی که «ایرج رضایی»، سرمربی تیم هندبال هپکو در مصاحبه با عطریاس به آن ها اشاره می کند.

پیگیری ها برای رفع مشکلات تیم هندبال هپکو نتیجه ای نداشته است

ایرج رضایی، سرمربی تیم هندبال هپکو اراک در خصوص وضعیت این تیم گفت: به دنبال برگزاری مسابقات آسیایی، لیگ برتر هندبال کشور حدود 45 روز تعطیل شده بود که هفته آتی مجددا روند لیگ از سر گرفته می شود، البته تنها پنج هفته دیگر تا پایان فصل جاری لیگ برتر هندبال فرصت باقی مانده است.

رضایی ادامه داد: تیم هندبال هپکو، اولین بازی خود را با تیم شهرداری کازرون دارد و در هفته آتی مهمان این شهر است. در حال حاضر جایگاه هپکو در جدول رده بندی لیگ برتر، رتبه ششم جدول می باشد که اگر مشکلات مالی وجود نداشت و این تیم می توانست طبق برنامه زمانبندی مناسب عمل کند و  امروز به راحتی جایگاه های بالاتر را از آن خود می کرد.

وی افزود: مسوولان ورزش استان با همراهی استاندار مرکزی مدت ها است که به دنبال حل معضلات مالی تیم هندبال هپکو هستند اما مشکلات هنوز حل نشده و پیگیری ها نتیجه ای به دنبال نداشته؛ البته امیدوار هستم این روند نتیجه بخش باشد، بالاخره هندبال هپکو تنها تیم تماما بومی استان مرکزی بوده که طی 23 سال گذشته برای شهر اراک برندسازی کرده است.

مشکلات شاگردانم بیشتر شده است

سرمربی تیم هندبال هپکو اراک با اشاره به اینکه مشکلات در سال جاری افزایش یافته است، گفت: توجه داشته باشید که معضلات صنایع در سال 96 بروز بیشتری پیدا کرده و از سوی دیگر باشگاه شهرداری اراک نیز که حامی ورزش بود، منحل شده است. هپکو هم اگر در لیگ برتر فعلی حضور یافت به این دلیل بود که سهام دار سابق، وعده حمایت داد اما امروز پس از رفتنش متوجه شده ایم او نیز تنها حرف زده بود چرا که در سال جاری با دریافت مبالغ محدود از مراجع گوناگون توانستیم تیم هندبال هپکو را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر تیم مدیریت ارشد استان می بایست توجه بیشتری را به هندبال هپکو داشته باشد، به هر حال همه می دانند که استان مرکزی در بحث برندسازی ورزشی ضعیف عمل کرده و امروز جز چند تیم محدود در رشته های مختلف ورزشی هیچ کس با نام و نشان ورزشی این استان آشنا نیست. اگر توجهات به تیم تماما بومی هپکو بیشتر شود جز کسب سود به نفع جوانان نتیجه دیگری نخواهد داشت.

ایرج رضایی در پاسخ به این سوال که چرا در سال جاری صدای هندبالیست های اراکی به گوش نمی رسد و دیگر در خصوص وضعیت این تیم موضوع در اذهان عمومی مطرح نمی شود، گفت: بنده در سال گذشته که در هیأت هندبال فعالیت می کردم، همواره سعی ام بر این بود تا با پیگیری امور مختلف صدای شاگردانم را به مسوولان برسانم، حال در سال جاری اگر مسوولان جدید هیأت هندبال استان نیز همان پیگیری ها را داشته باشند قطعا تیم هندبال هپکو مجددا در اذهان عمومی مطرح می شود و می تواند حمایت های متعددی را از آن خود کند. باید توجه داشت که مشکلات امروز چند برابر دیروز است و این که دیگر سخنی از وضعیت هندبالیست ها مطرح نمی شود دلیلی برای رفع یا نبود مشکلات نیست.

وی ادامه داد: متأسفانه امروز به دنبال انحلال باشگاه شهرداری اراک، حمایت از تیم های ورزشی استان به کمترین وضع خود رسیده است. نمی دانم چرا با این که در سراسر ایران شهرداری ها اجازه حمایت از ورزش را دارند تنها این شهرداری اراک می باشد که حمایت آن از ورزش برخلاف قانون است.

سرمربی تیم هندبال هپکو اراک در پایان اظهار کرد: کارخانه ها و صنایع وظیفه دارند که از ورزش حمایت کنند ولی مدنظر داشته باشید که امروز کارخانه هپکو از پس حقوق پرسنل خود نیز برنمی آید چه برسد به حمایت از ورزش.

این کارخانه 23 سال از ورزش و تیم هندبال حمایت کرده حال که امروز با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند شاید بهتر باشد حامیان مالی این تیم برای مدتی از خارج کارخانه باشند.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*