پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
ساواک لیست های انتخاباتی را گلچین می کرد
استان مرکزی

ساواک لیست های انتخاباتی را گلچین می کرد

سردبیر مجازی
24 بهمن 1396
بازدید: 120
نظرات: 0

احمد خاتمی در اراک

ساواک لیست های انتخاباتی را گلچین می کرد

گروه سیاسی: « حتی یک ریال از بودجه دولتی در سهم حقوق طلبه ها نیست.!»

آیت ا… سید احمد خاتمی که در همایش  یادواره دو هزار و 600 شهید شهرستان اراک در مصلای این شهر حاضر شده بود طی سخنرانی خود ضمن بیان مطلب فوق، گفت: امروز حداقل کاری که برای حفظ انقلاب اسلامی می توان انجام داد این است که یاد شهیدان در جامعه زنده نگاه داشته شود چرا که طبق گفته مقام معظم رهبری «یاد شهادت کمتر از شهادت نیست.»

مردم ناسپاسی نکنند تا دشمنان را به هوس نیاندازند

خاتمی ادامه داد: بزرگترین ارمغان شهدا، روی کار آمدن نظام اسلامی بود که با فروپاشی حکومت طاغوت شاهنشاهی محقق شد. ایران امروز خانه اهل بیت پیامبر می باشد که همگان به آن افتخار می کنند به طوری که هر جا سخن از اسلام ناب می شود نام ایران می درخشد.

وی افزود: مسوولان کشور مشکلات مردم را می بینند و نسبت به آن ها آگاهی دارند اما مردم نیز اوج ها و افتخاراتی را که انقلاب اسلامی به ارمغان آورده، ببینند که ایران امروز در کجاها قرار دارد چرا که ندیدن اوج و افتخارات نوعی ناسپاسی است و دشمنان این مرز و بوم را به هوس می اندازد.

امام جمعه موقت تهران در خصوص حضور مردم در راهپیمایی بیست و دوم بهمن ماه، گفت: پس از اغتشاشات اخیر و شیطنت هایی که فریب خوردگان در جامعه انجام دادند می بایست توجه ویژه ای به راهپیمایی 22 بهمن شود. مردم باید بدانید که قدم برداشتن در این دست راهپیمایی ها به منزله صواب نوشتن به پای آن ها است لذا با وضو به این راهپیمایی پا بگذارید.

احمد خاتمی ضمن بیان این نکته که دشمنان ملت خواب های بسیاری را برای انقلاب اسلامی دیده اند، افزود: جوانان آگاه باشند که دشمنان می خواهند 57 سال حکومت سیاه و دین ستیز پهلوی از یاد آن ها برود.

وی ادامه داد: کشف حجاب و مبارزه با روحانیت در زمان پهلوی اول، برنامه انگلستان بود که رضاخان این دستورات را اجرایی می کرد تاجایی که عزاداری برای امام حسین (ع) را جرم اعلام کرد و عزاداران را به روش های مختلف مورد تنبیه قرار می داد.

برخی می خواهند جوانان را نا امید کنند

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه برخی اغتشاش کنندگان دی ماهه گذشته حامی رژیم پهلوی بودند، گفت: عده ای بازی خورده و دست نشانده در اعتراضات اخیر از جنایت کاران پهلوی حمایت می کردند و از آن ها ذکر خیر می گفتند، مردم بدانند که هر کس خیر طاغوت را بگوید در جنایت های آن ها شریک است.

خاتمی ادامه داد: تا پیش از انقلاب، ساواک لیست های انتخاباتی را گلچین می کرد و به نخست وزیر و شاه تحویل می داد. به دنبال این امر محمدرضا پهلوی هر کس را که نمی خواست و نمی پذیرفت از شرکت در انتخابات حذف می کرد، دریغ از اینکه گاها برخی از کاندیداهای حذف شده در آن دوره جزو نمایندگان مجلس بودند.

وی افزود: بیدار و آگاه باشید که از یاد بردن جنایات رژیم طاغوتی شاه، نزدیک شدن دشمنی آمریکا با ملت ایران است.

امام جمعه موقت تهران در اراک دین، ولایت و روحانیت را هدف اصلی دشمنان نظام دانست و گفت: در اغتشاشات اخیر دین هدف اخلالگران بود چرا که اغتشاشگران به دفاتر امام جمعه ها حمله می کردند و مساجد و حسینیه ها را آتش می زدند. لیدرهای نافهم و خارجنشین، مردم را به آتش زدن مساجد تشویق می کردند چرا که دیده بودند انقلاب اسلامی از مساجد آغاز شده بود.

خاتمی ادامه داد: دشمنان قصد دارند جوانان را ناامید کنند چرا که آنقدر فضا جامعه را سیاه نشان می دهند که جوانان فکر کنند  ایران دیگر جای زندگی نیست.

خطبه های نماز جمعه را به پای من بنویسید.

وی با اشاره به اینکه نماز جمعه، متعلق به هیچ حزب و جناح سیاسی نیست، گفت: به عنوان امام جمعه موقت تهران برادرانه به آن هایی که نماز جمعه را جناحی قلمداد می کنند نصیحت می کنم که حتی یک مرتبه هم از دفتر مقام معظم رهبری به بنده نگفتند در خطبه های نماز جمعه چه بگو و چه نگو. لذا اگر خطبه هایم درست یا نادرست است آن ها را به پای من بنویسید چرا که قبل از بیان خطبه نماز جمعه همواره با کارشناسان مربوطه مشورت می کنم. خاتمی ادامه داد: به اشخاصی که در مصاحبه هایشان با مطبوعات، تریبون های نماز جمعه را زیر سوال می ببرند نصیحت می کنم که مراقب باشند.

وی افزود: ولایت هدف دشمنان است، همه می دانند که در اصل انقلاب اسلامی ولایت بوده و نیازی به دلیل ندارد. سی سال است که با مدیریت همین ولایت، ملت یکپارچه مانده است. آیت ا… احمد خاتمی طی سخنرانی خود در مصلای شهر اراک، گفت: درست است که انقلاب اسلامی مدیون تمامی مردم جامعه می باشد اما جلودار این جامعه روحانیت بود به همین دلیل دشمنان می خواهند چهره روحانیون را در جامعه تخریب کنند. در این اغتشاشات اخیر نیز به حوزه های علمیه حمله کردند، آتش زدند و عمامه روحانیون را بر سر گذاشتند و رقصیدند.

حتی یک ریال از بودجه دولتی در سهم حقوق طلبه ها نیست

وی ادامه داد: زمانی که می خواستند بودجه پیشنهادی دولت را تحویل مجلس بدهند، سهم طُلاب و حوزه ها را با هدف تخریب بُلد کردند. من می گویم که حتی یک ریال از بودجه دولتی در سهم حقوق طلبه ها نیست و این بزرگنمایی ها اشتباه است چرا که طلبه ها به طور میانگین ماهیانه پانصد هزار تومان دریافت می کنند. امام جمعه موقت تهران عملکرد مدیران ارشد قوای کشور را در راستای خدمت به مردم عنوان کرد و گفت: بنده به صراحت می گویم که تنها قصد روسای هر سه قوه مقننه، مجریه و قضاییه خدمت است، البته نقدهایی به عملکرد هر یک از آن ها وجود دارد اما آن طور نیست که می گویند این ها می خورند و میبرند. خاتمی ادامه داد: امروز اگر اختلاسی در کشور وجود دارد به نظارت ناکافی بر می گردد، بنابراین از قوه قضاییه می خواهم آنچنان که در مسایل سیاسی جدی عمل می کند در مسایل اقتصادی نیز جدی تر وارد شود و پول های مردم را از حلقوم اختلاس گران بیرون بکشد. وی در پایان اظهار کرد: به فضل خدا انقلاب اسلامی با اقدامات دشمنان آسیب نمی بیند و قطعا تا زمان ظهور حضرت ولیعصر(عج) باقی می ماند.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*