پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۴ تیر ۱۳۹۸
ساختار مهتر از ساختمان
استان مرکزی

ساختار مهتر از ساختمان

Virtual editor
28 بهمن 1396
بازدید: 327
نظرات: 0

 ساختار مهتر از ساختمان

امین بیرامی ، روزنامه نگار

احداث خانه جوان یکی از شعارهایی بود که دولت یازدهم از همان روزهای ابتدایی استقرار خود در دستور کار قرارداد؛ شعاری که حداقل در استان مرکزی با پایان دولت محقق نشد اما با رای اعتماد مجدد مردم در 29 اردیبهشت به گفتمان اعتدال عزم مدیران حوزه ورزش استان مرکزی که تازه نفس و جوان بودند برای تاسیس خانه جوان جدی تر شد به طوریکه در طول ماههای اخیر جلسات متعددی در این راستا برگزار گردید اما این عزم جدی فقط ختم به ساختمان سفید اداره ورزش جوانان نمی شد . کمی آن سوتر در ساختمان مدیریت ارشد استان نیز معاون جدید سیاسی امنیتی استانداری از همان روز های ابتدایی انتصابش در جلسات اولیه دستور اکید مبنی بر تاسیس خانه جوان شهرستان اراک را به مدیران حوزه ورزش و جوانان ابلاغ نمودامری که رسیدن به این مهم را سرعت بیشتری بخشید .

وعده راه اندازی خانه جوان در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی بارقه های امید را در دل جوانان اراکی روشن کرد ؛ جوانانی که پیش از این وعده تأسیس خانه های جوان را از دولت اصلاحات شنیده بودند، خانه های جوانی که یکی دیگر از قربانیان دولت مهرورز شده و قفل تعطیلی بر درب های آنها زده شد اتفاقی که در همان سالها موجی از سرخوردگی را در میان این قشر عظیم جامعه به راه انداخت.

در روزهای پایانی دهه فجر اما خبری مبنی بر به تعویق افتادن افتتاح خانه جوان باردیگر جوانان امیدوار را ناامید کرد اما به نظر می رسد با توجه به پیگیری هایی که صورت گرفته افتتاح خانه جوان به زودی انجام می شود .

حال آنچه از افتتاح ساختمان این مکان مهمتر است و باید بدان توجه بیشتری شود نحوه مدیریت خانه های جوانان است مدیریتی که با توجه به رویکرد اعتدالی دولت و حمایت اصلاح طلبان از دولت انتظار می رود کلید این خانه به جوانانی سپرده شود که ازنظر فکری نزدیکی بیشتری با دولت دارند چراکه غفلت از این مهم موجب سرخوردگی قشر ی می شود که از قضا نقش پررنگی در پیروزی دولت تدبیر وامید ایفا کرده اند ، سرخوردگی که قطعا بخش قابل توجهی از آنها را به سمت رادیکالیسم و فاصله گرفتن از گفتمان اعتدالی و اصلاح طلبی می کشاند. اتفاقی که بدون شک سوءاستفاده مخالفان نظام را در پی خواهد داشت.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*