پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
شاید زمانی دیگر
استان مرکزی

شاید زمانی دیگر

Virtual editor
28 بهمن 1396
بازدید: 196
نظرات: 0

برگزاری مجمع هپکو به زمان دیگری موکول شد

شاید زمانی دیگر

زهره صادقی

گروه  اقتصادو صنعت: طبق مصوبه هیأت مدیره هپکو مقرر بود مجمع عمومی این شرکت در تاریخ 23 بهمن ماه برگزار شود و بر اساس وعده مسوولان وزارتخانه و استان، پس از زمان برگزار مجمع وضعیت هپکو و پرسنل و کارگران این شرکت از حالت بلاتکلیف خارج گردد حتی مدیر عامل پیشین و مالک اخیر هپکو نیز در گفتگو با عطریاس عنوان کرد: تا زمان برگزاری مجمع سعی می کنم اظهار نظر مشخصی نداشته باشم.

اما متأسفانه لغو برگزاری تاریخ مجمع که برای پرسنل و کارگران شرکت هپکو بسیار سرنوشت ساز بود موجبات ناآرامی و نگرانی آنها را فراهم کرده است. این نگرانی تا آنجا پیش رفت که عضو شورای اسلامی کار شرکت هپکو در گفتگو با عطریاس ضمن انتقاد از نحوه پیگیری مسوولان و ایجاد شرایط خسته کننده و نگران کننده برای خانواده هپکویی ها در آستانه نوروز اظهار داشت: طبق اطلاعیه‌ای اعلام شد که برگزاری مجمع عمومی شرکت هپکو که از روزهای گذشته قول برگزاری آن را در روز 23 بهمن ماه داده بودند، لغو شده است که پس از پیگیری از دفتر سرپرست معاونت اقتصادی استانداری مرکزی، ایشان اظهار بی اطلاعی کردند و از سوی هیچ یک از مقامات استان، پاسخ قانع کننده ای برای علت لغو زمان برگزاری مجمع اعلام نشد.

لطیفی افزود: هر روزی که برگزاری مجمع عمومی شرکت به تعویق بیافتد، 150 تا 200 میلیون تومان به زیان شرکت افزوده می‌شود، وضعیت شرکت هپکو باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف و مدیر جدید معرفی شود تا بتوان با برنامه وارد چرخه تولید شد.

وی خاطرنشان کرد: لغو زمان برگزاری مجمع و ادامه بلاتکلیفی‌ها، امید هپکویی ها را نا امید کرده است و با وجود اعتراضات گسترده کارگران هپکو در طول سه سال اخیر جهت رسیدگی به وضعیت شرکت، هیچ مسوولی پاسخ منطقی و قانع کننده ای نمی دهد.

لطیفی بیان کرد: وضعیت کنونی بلاتکلیفی هپکو قطعا نه تنها برای شرکت بلکه برای کشور، هزینه‌های بسیاری را به همراه دارد و علت اصلی ادامه‌دار بودن این شرایط سازمان خصوصی‌سازی است که اراده‌ای برای رفع مشکل ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در تماس با ضرغامی معاون سازمان خصوصی سازی کشور، نه تنها پاسخ قانع کننده ای دریافت نکردیم بلکه آنها معتقدند هپکو شرایط معمول و نسبتا مساعدی را تجربه می کند. این در حالی است که بیش از یک ماه گذشته از سوی رئیس سازمان خصوصی سازی، عدم رسمیت مدیرعامل و مالک اخیر هپکو و سلب مسوولیت وی اعلام شد.

وی اشاره کرد: طبق اعلام سازمان خصوصی سازی مقرر شده است مجمع هپکو در تاریخ 9 اسفند ماه یعنی دو هفته آینده برگزار شود که این تغییر زمان برگزاری مجمع و موکول کردن آن به زمان دیگر تنها یک بهانه برای از دست دادن زمان است.

وی با اشاره به نشست اخیرکارگران هپکو با  وزیر صنعت گفت: وزیر قول داد ظرف دو هفته آینده همه مصوبات کارگروه ملی رفع موانع تولید پیگیری و انجام شود مبنی بر اینکه مدیریت اجرایی هپکو از سوی دولت انتخاب شود؛ همچنین اهلیت سنجی سهامدار هپکو و نیز پرداخت 6 ماه حقوق پرسنل و کارگران از سوی سازمان خصوصی سازی و در نهایت جلوگیری از واردات ماشین آلات قابل تولید در شرکت هپکو صورت گیرد.

این عضو شورای کارگری هپکو ادامه داد: وزیر صنعت بر رفع مشکلات هپکو به صورت گام به گام تأکید داشته است که در گام اول انتخاب مدیر و در گام دوم تعیین تکلیف بدهی های هپکو و در نهایت انتخاب مالکی متناسب با وضعیت و ساختار هپکو می بایست در دستور کار قرار گیرد.  لطیفی گفت: وزیر صنعت همچنین در جمع هپکویی ها قول داده است که در خصوص رفع مشکلات هپکو آنچه مربوط به وزارتخانه است به صورت صد درصدی انجام گیرد و آنچه مربوط به بانک هاست به طور صد درصد پیگیری شود و هپکویی ها همچنان امیدوار به این وعده های مسوولان هستند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*