پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
28 دی 1397
استان مرکزی

حکم برائت فعالین سیاسی اصلاح طلب صادر شد

سردبیر مجازی
28 بهمن 1396
بازدید: 263
نظرات: 0

سعید میرمحمدی وکیل پایه یک دادگستری خبر داد:

حکم برائت فعالین سیاسی اصلاح طلب صادر شد

گروه سیاسی: دکتر سید سعید میرمحمدی وکیل فعالین سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه در ایام انتخابات و بعد از آن سه پرونده برای‌آقای آستانه رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان مرکزی در دادگاه با عنوان تبلیغ علیه نظام مطرح شد که خوشبختانه ‌با دفاعیاتی که داشتیم ایشان از هر سه پرونده تبرئه شدند.

این وکیل پایه یک دادگستری افزود: همچنین برای آقای سورانه سر لیست امید در شورای شهر اراک نیز به دلیل اظهاراتشان قبل از انتخابات در شهر شازند پرونده ای با عنوان تبلیغ علیه نظام تشکیل شد که در نهایت برای ایشان‌نیز‌حکم برائت صادر گردید. میرمحمدی ادامه داد در زمان انتخابات یک پرونده انتخاباتی با عنوان انتشار و افشای اسناد محرمانه و یک پرونده مطبوعاتی با عنوان نشر اکاذیب در خصوص سخنرانی آقای میرسلیم در اراک که در روزنامه عطر یاس منتشر شد برای موکلم آقای داود باقری مطرح شد که بعد از اینکه برای هر دو پرونده در شعبه 1 بازپرسی اراک قرار مجرمیت صادر شد اما با دفاعیاتی که در دادگاه کیفری 1 برگزار شد در نهایت موکلم از هر دو اتهام تبرئه شد. وکیل مدیرمسئول روزنامه عطر یاس افزود: دادگاه کیفری 1 با حضور هیات منصفه برگزار شد و معمولا هیات منصفه در جهت حکم عادلانه و منصفانه به نفع متهم عمل می کنند اما در این دادگاه متاسفانه اکثریت هیات منصفه موکلم را در خصوص جرم نشر اکاذیب مطلب آقای میرسلیم مجرم شناخته و حتی مستحق تخفیف هم ندانستند! اما خوشبختانه با دفاعیات موکل و دفاعیات حقوقی اینجانب دادگاه حکم برائت در خصوص هر دو عنوان را صادر کرد. وی همچنین از صدور حکم برائت دو موکل دیگر خود آقای سروش نیمافر و خانم آزاده بکایی خبر داد.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*