پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
24 آذر 1397
اجتماعی

مرکزی، پیشتاز در« دیده‌بان پیشگیری»

سردبیر مجازی
30 بهمن 1396
بازدید: 147
نظرات: 0

مدیر کل پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه خبر داد:

مرکزی، پیشتاز در« دیدهبان پیشگیری»

عطریاس: مدیرکل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: طرح دیده بان پیشگیری از مهمترین طرح های قوه قضائیه در راستای بهره گیری از ظرفیت های مردمی است.

سید علی اصغر رفاهی در نشست با خبرنگاران استان مرکزی، افزود: افراد با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مردمی (سجام) برای مشارکت در کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در قالب این طرح ثبت نام می کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 23 هزار و 700 دیده بان پیشگیری در نقاط مختلف کشور فعالیت می کنند که این امر قوه قضائیه را در پیشگیری از وقوع جرم بیش از پیش یاری می کند.

مدیرکل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار داشت: علاوه بر طرح دیده بان پیشگیری، 14 طرح دیگر نیز در این معاونت هدفگذاری شده که بسیاری از این طرح ها 100 درصد و برخی نیز تا 80 درصد عملیاتی شده است.

رفاهی تصریح کرد: برنامه های پیشگیری این معاونت در سطح های فرهنگی و اجتماعی از سنین پایه و در مهدهای کودک و مدارس، امنیتی و انتظامی تحت عنوان مراقبت از افراد در معرض آسیب و حقوق قضائی تحت عنوان پیشگیری از تکرار جرم پیگیری می شود.

وی بیان داشت: راهبری و ایجاد هماهنگی ملی در افزایش رویکرد پیشگیری در هیئت های مذهبی، تعامل دستگاه های اجرایی در اجرای موثر ماده 66 قانون آیین دادرسی ……کیفری و تقویت ظرفیت های مردمی در پیشگیری از اهانت و تهدید، حمایت از سازمان های مردم نهاد مرتبط با کودکان کار و خیابانی نیز از جمله طرح های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه است که امسال محقق شد.

مدیرکل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تأکید کرد: استان مرکزی در جذب دیده بان پیشگیری از استان های پیشتاز کشور است به طوری که تا کنون بیش از یک هزار نفر در نقاط مختلف این استان به عنوان دیده بان پیشگیری معرفی شده اند.

رفاهی ابراز داشت: توهین به اشخاص عادی، ایراد ضرب و جرح عمدی، سرقت مستوجب تعزیر، تصادف رانندگی، نگهداری و مالکیت مواد مخدر، افترا، کلاهبرداری و خیانت در امانت، از جمله 10 اتهام های نخست شناسایی شده در استان مرکزی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی طرح دیده بان پیشگیری را با جدیت هر چه تمام تر دنبال می کند.

حجت الله درودگر افزود: این معاونت تا با ارسال 6 هزار پیامک تلفنی، نصب بنر و پارچه نوشته در خیابان ها و میادین اصلی شهرهای مختلف استان و همچنین نامه نگاری و مکاتبه با دستگاه های مختلف نسبت به معرفی سامانه سجام اقدام کرده است.

وی ادامه داد: با پیگیری ها و فعالیت های انجام شده تا کنون بیش از یکهزار نفر در استان در سامانه سجام نام نویسی کرده اند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: برای کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی مشارکت همه دستگاه های اجرایی و خانواده ها ضروری است.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*