پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
24 آذر 1397
استان مرکزی

ورودی شهرک خیرآباد به تقاطع غیر همسطح ایمن می شود

سردبیر مجازی
30 بهمن 1396
بازدید: 312
نظرات: 0

در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مصوب شد

ورودی شهرک خیرآباد به تقاطع غیر همسطح ایمن می شود

گروه اقتصادی: با حضور آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در محل استانداری برگزار شد، چگونگی پیشرفت مصوبات پیشین این شورا مورد بررسی قرار گرفت. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این نشست گفت: طرح تقاطع غیر همسطح ورودی شهرک صنعتی خیرآباد اراک، نیازمند 100 میلیون ریال اعتبار است. مهدی زندیه وکیلی افزود: مقرر شده که اعتبار این طرح از سه ناحیه صنعتگران، شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی و محل اعتبارات استانی تامین شود که تاکنون 30 میلیارد ریال سهم اعتبارات استانی محقق شده اما اعتبارات 2 بخش دیگر تخصیص نیافته است. وی بیان کرد: آمادگی لازم برای ایجاد نمایشگاه دائمی تولیدات صنایع در شرکت نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی و استفاده از پاویون دولت وجود دارد.  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی نیز در این نشست در خصوص مشکلات زیر ساختی و توسعه ای شهرک صنعتی شماره سه اراک (خیر آباد) گفت: این شهرک یکی از فعال ترین شهرک های صنعتی استان مرکزی است.وی اظهار کرد: به دلیل نبود راه دسترسی مناسب به شهرک صنعتی خیر آباد، حوادث رانندگی زیادی در این مسیر رخ می دهد که تاکنون بر اثر این حوادث، تعداد زیادی از مسافران، نیروهای متخصص و کار آفرینان جان خود را از دست داده اند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی افزود: ایجادتقاطع غیر همسطح در ورودی این شهرک باید در اولویت طرح های عمرانی استان مرکزی قرار گیرد.شایان ذکر است بررسی چگونگی پیشرفت مصوبات پیشین و تصویب مصوباتی همسو با سیاست رونق تولید از جمله اهداف برگزاری شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در استان مرکزی بود. در این نشست موانع پیش روی صادرات عایق های رطوبتی دلیجان، تسهیل در اعطای مجوز به واحدها با در نظر گرفتن فاصله زمینی شهرک های صنعتی از پایتخت ، ایجاد زیر ساخت های حمل و نقل و بهبود راه دسترسی به شهرک صنعتی خیرآباد مورد بررسی قرار گرفت.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*