پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۶ مهر ۱۳۹۸
سری به قبرستان درختان بزنید
اجتماعی

سری به قبرستان درختان بزنید

Virtual editor
8 اسفند 1396
بازدید: 265
نظرات: 0

پاسخ شهردار اراک به انتقادات وارد شده بر نحوه هرس درختان سطح شهر:

سری به قبرستان درختان بزنید

گروه شهری ، محسن سجادی

صحن رسمی این هفته پارلمان شهری اراک درحالی برگزار شد که انتقادات زیادی جهت هرس درختان سطح شهر به شهرداری وارد شده بود، انتقاداتی که مضامین اصلی آن ها نابودی فضای سبز شهر اراک بود به طوری که شهردار را مجبور به واکنش کرد.

مدیران دولتی نیز ملزم به رعایت تصمیمات شورای شهر هستند

کاوه فلک افلاکی، رئیس شورای اسلامی شهر اراک در صحن رسمی این شورا گفت: گاها دیده می شود برخی مسئولان سعی در کم رنگ کردن نقش شورای شهر دارند در صورتی که شوراها براساس قانون نقش مهمی را در اداره امور محلی و شهری ایفا می کند. فلک افلاکی ادامه داد: بر اساس اصل یکصد و یکم برای جلوگیری از تبعیض و جلب همکاری در برنامه های عمرانی و رفاهی استان ها و نظارت بر اجرای هماهنگ آن، شورای عالی استان ها مرکب از نمایندگان شوراهای استان ها تشکیل می شود.

وی افزود : بر اساس اصل یکصد و سوم قانون اساسی، استانداران، فرمانداران و سایر مقامات کشوری که از طرف دولت تعیین می شوند در حدود اختیارات شوراها ملزم به رعایت تصمیمات آن ها هستند.

کار شهرداری درست است

تاجران، شهردار اراک نیز در این جلسه ضمن پاسخ به انتقادات وارد شده به شهرداری در خصوص هرس درختان سطح شهر، گفت: هرس درختان سطح شهر اراک علمی و تخصصی بوده بنابراین این اطمینان به شهروندان و اعضای پارلمان شهری می دهم که در فصل آتی، درختان به طور مناسب رشد می کنند. وی ادامه داد: این سنوات گذشته بود که هرس درختان در شهر اراک  تخصصی انجام نمی شد و امروز منجربه آفتی شدن درختان شده، تلاش من بر حفظ فضای سبز موجود شهر و توسعه آن  است.

تاجران افزود: انتظار می رود  فعالان زیست محیطی و افراد منتقد به هرس درختان، سری به قبرستان درختان بزنند و انواع آفات و کرم های زنده و مرده را داخل تنه های هرس شده ببینند و سپس راجع به هرس انجام شده انتقاد کنند.

وی افزود: بیماری امروز درختان اراک را اگر بخواهیم با بیماری پرندگان مقایسه کنیم از آنفلوآنزای پرندگان خطرناک تر است  لذا باید زودتر و با استفاده حداکثری از نیروی انسانی جهت هرس و کاهش آفات درختان اقدام شود.

سلامت به درختان شهر باز می گردد

معاون خدمات شهری شهرداری اراک نیز گفت: درختان اراک به ویژه در مناطق شمالی وضعیت مطلوبی نداشتند و دچار بیماری شده بودند اما با هرس جدید سلامت آنها مجدد باز می گردد. بیاتیان ادامه داد: برخی افراد و سمن ها در خصوص هرس جدید درختان در فضای مجازی مطالبی را مطرح کردند که لازم بود در این جلسه حضور یابم و توضیحاتی  را ارائه دهم.

لازم به ذکر است که حفظ فضای سبز موجود در شهر اراک از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و این مهم در کنار توسعه فضای سبز با جدیت تمام دنبال می شود.

انتقادات غیر کارشناسی شده است

رضایی، دیگر عضور شورا شهر اراک نیز اظهار کرد: انتقادهایی که توسط برخی اشخاص و NGO ها از عملکرد شهرداری در موضوع هرس درختان صورت مطرح می شود به هیچ وجه علمی و کارشناسی شده نیست.  وی افزود: هرس درختان به واسطه احیای فضای سبز شهری در حال انجام است و وظیفه همه این می باشد که به شهرداری کمک کنند تا فضای سبز شهری شاداب و با نشاط شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*