پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
1 بهمن 1397
استان مرکزی

همه برای تولید

سردبیر مجازی
12 اسفند 1396
بازدید: 172
نظرات: 0

به گفته استاندار مرکزی، آب، برق و گاز هیچ واحد صنعتی قطع نمی شود

همه برای تولید

گروه اقتصاد و صنعت،زهره صادقی

استاندار مرکزی گفت: برای همکاری و تعامل هرچه بیشتر با صنایع و واحدهای تولیدی و جلوگیری از کاهش تولید تا پایان سال جاری آب، برق و گاز هیچ واحد صنعتی در استان مرکزی قطع نمی شود و برق واحدهایی که قطع شده نیز وصل می شود.

سید علی آقازاده در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی که در شهرک صنعتی ایبک آباد اراک برگزار شد، افزود: شهرک صنعتی ایبک آباد اراک یکی از کانون های مهم تولیدی استان مرکزی است و در تلاش هستیم مشکل آب شرب این شهرک تا خرداد ماه سال آینده رفع شود؛ چرا که یکی از مهمترین مشکلات شهرک صنعتی ایبک آباد اراک، کمبود آب شرب و شرایط انتقال آن برای صنایع مستقر است که با بهره برداری از خط لوله انتقال آب به ظرفیت 150 لیتر بر ثانیه تا پایان بهار سال آینده این معضل به صورت ریشه ای حل خواهد شد.  وی با اشاره به طلب  هزار 500 میلیارد ریالی شرکت توزیع برق استان مرکزی از صنایع استان، ادامه داد: شرکت توزیع برق استان با وجود مطالبات از صنایع تولیدی تاکنون همکاری لازم را با استانداری و واحدهای صنعتی و تولیدی داشته و در ارائه خدمات همراهی کرده است.

استاندار مرکزی اظهار داشت: با توجه به طرح توسعه شهرک ایبک آباد در زمینی به وسعت 200 هکتار، نیاز است شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی شناسایی ظرفیت های جدید منابع آبی برای تامین نیاز صنایع را در این طرح در دستور کار خود قرار دهد.

آقازاده تصریح کرد: جاده اراک ـ فراهان تا پایان شهریور ماه سال آینده 2 خطه می شود و اعتبارات مورد نیاز این طرح از محل منابع استانی تأمین می شود.  وی بیان داشت: 2 خطه کردن جاده اراک ـ فراهان از طرح های اولویت دار و مهم استان مرکزی است که به دلیل پرتردد بودن این راه باید تاکنون انجام می شد و تأخیر در اجرای آن بیشتر از این جایز نیست.

استاندار مرکزی تأکید کرد: تعامل با تولیدکنندگان و رفع موانع تولید از برنامه های اولویت دار دولت تدبیر و امید است.

آقازاده ابراز داشت: تولیدکننده ها سال سختی را پشت سر گذاشتند و امیدواریم در سال آینده با تلاش مضاعف و انگیزه دولت برای کمک و رفع مشکلات صنایع و تولید کنندگان، گام های مؤثری در این خصوص برداشته شود.

وی اضافه کرد: متقاضیان زیادی برای سرمایه گذاری در این استان وجود دارند که باید با تلاش مسئولان و تسهیل در انجام درخواست های آنان، تقاضاها عملیاتی شود.  مدیرعامل شرکت شهرکهای استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: 3 حلقه چاه برای تأمین آب مورد نیاز شهرک ایبک آباد حفر شده که به دلیل افت سطح آب های زیرزمینی امکان بهره برداری از آن فراهم نشد و بر این اساس یک حلقه چاه دیگر جانمایی و حفر شده است.  مصطفی آمره ای افزود: برای تأمین آب مورد نیاز شهرک صنعتی ایبک آباد اراک بهره برداری از خط لوله به طول 14 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد ریال در دستور کار این شرکت است که با انتخاب پیمانکار تا پایان سال جاری پیش بینی می شود بهره برداری از این خط انتقال تا پایان خرداد ماه سال آینده آغاز شود.

وی با یادآوری بهره گیری از لوله ها با جنس آزبست در شهرک صنعتی ایبک آباد اراک، ادامه داد: تعهد شرکت شرکت های صنعتی بر اساس قانون تأمین آب سالم و بهداشتی برای واحدهای صنعتی است و این اداره کل برای تحویل آب آشامیدنی در شهرک ها تکلیفی ندارد و زیرساخت های آن نیز مهیا نیست.

عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی ایبک آباد اراک نیز در این جلسه گفت: حدود 2000 نفر در این شهرک صنعتی نان آور خانوار می باشند که از آب شرب بی کیفیت این ناحیه و مسیر پر خطر آن استفاده می کنند که انتظار می رود با نگاه کارشناسانه مدیر ارشد استان، این مشکلات مرتفع گردد.

سید جلال حسینی افزود: همچنین شهرک صنعتی ایبک آباد به منظور ایمن سازی محیط نیازمند پایگاه اورژانس و آتش نشانی می باشد، چرا که با وجود واحدهای تولیدی محصولات شیمیایی، امکان خطر و حریق وجود دارد.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*