پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۵ شهریور ۱۳۹۸
محوری به نام منافع ملی
استان مرکزی

محوری به نام منافع ملی

Virtual editor
19 فروردین 1397
بازدید: 195
نظرات: 0

سرمقاله

محسن قلعی

روزنامه نگار

محوری به نام منافع ملی

سال 97 به نام « حمایت از تولید ملی» آغاز شد؛

شعاری که در مقطع کنونی و با توجه به شرایط فعلی کشور دستیابی و رسیدن بدان اگر نگوییم غیرممکن ، راهی است صعب العبور و دشوار.

پیش زمینه رسیدن به شعارِسال ، وفاق ، همدلی و عزم راسخ کلیه ارگانها، نهادها و قوای سه گانه است.

قوانین دست و پاگیر سرمایه گذاری در کشور، موانع صادراتی، تعرفه های گمرکی ،موانع موجود در نظام بانکی و … گوشه ای از اقداماتی است که قوه مقننه ملزم به اصلاح آنهاست.

قوه قضائیه اما که این روزها چندان از تیغ منتقدانش در امان نیست مسئولیت سنگین برخورد با مفسدان اقتصادی و قاچاق کالا را بردوش دارد که تاکنون نتوانسته از این آزمون نمره قابل قبولی را کسب کند.

قوه مجریه که همزمان با شوک های تحریمِ امریکایی ها و تحرکات عربستانی ها در منطقه دست و پنجه نرم می کند می بایست با عزمی راسخ و با اصلاح کاغذ بازی در ادارات دولتی ، کنترل قاطعانه کالاهای قاچاق و از همه مهمتر حمایت معقولانه و کارشناسی از بنگاه‌های اقتصادیِ دارای پتانسیل گامی موثر در تحقق این شعار و کاهش نرخ بیکاری در کشور بردارد.

در این مسیر تولیدکنندگان که عاملان اصلی و تاثیرگذار شعارِسال به شمار می آیند ، ضرورت دارد علاوه بر افزایش کیفیت محصولات تولیدی، با پرداخت هزینه های به روز رسانی تجهیزات و دستگاههای بنگاه تولیدی شان ، پا به پای رقبای خارجی گام بردارند. اهمی که در گفتار و نوشتار سهل است و بنابراین برای دستیابی به این شعار ضرورت دارد تا منتقدان دولت ، اصولگرا و اصلاح طلب ، اقتصاددان و سیاستمدار، همگی با حرکت بر محور منافع ملی در تحقق شعارِ سال گام بردارند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*