پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۹ فروردین ۱۳۹۹
دولت از رسانه های حرفه ای حمایت می کند
استان مرکزی

دولت از رسانه های حرفه ای حمایت می کند

Virtual editor
19 فروردین 1397
بازدید: 295
نظرات: 0

استاندار مرکزی در دفتر روزنامه عطریاس:

دولت از رسانه های حرفه ای حمایت می کند

  • سینا علیدادی●/ گروه سیاسی

«داشتن وجدان ملی می تواند سبب رشد و توسعه اقتصادی کشور شود.»

سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی با حضور در دفتر روزنامه عطریاس ضمن بیان مطلب فوق در خصوص وضعیت فعلی نشریات کشوری و استانی، گفت: متاسفانه هر ساله از میزان تیراژ مطبوعات ایران کاسته می شود تاجایی که تعداد نسخه های چاپی نشریات کشوری طی یک دهه گذشته به یک سوم کاهش پیدا کرده، بنابراین در شرایط فعلی که حیات نشریات مکتوب تحت تاثیر فضای مجازی به خطر افتاده، لازم است که تمامی مدیران استانی به صوت ویژه نشریات استان را مورد توجه و حمایت قرار دهند.

آقازاده ادامه داد: خوشبختانه روزنامه عطریاس بیش از چهارده سال است که به صورت حرفه ای با تفکر اصلاح طلبی فعالیت می کند که امید می رود با حمایت از این نشریه  فعالیت حرفه ای آن ادامه پیدا کند . این نشریه در دوران یخبندان (دولت های نهم و دهم) پا به پای رسانه های کشوری رشد کرد و امروز نیز که دیگر دوره بهار و شکوفایی است، انتظار می رود که به فهالیت خود ادامه دهد، لذا توجه به آن اهمیت به سزایی دارد.

وی بیان داشت: علی رغم تمامی محدودیت های موجود باید گفت که دولت در استان مرکزی آمادگی کاملی را در راستای حمایت از فعالیت رسانه های حرفه ای دارد.

کیفیت تولیدات داخلی باید افزایش پیدا کند

استاندار مرکزی در ادامه با اشاره به شعار «حمایت از کالای ایرانی»، گفت: باید توجه داشت که اگر اقتصاد و اشتغال ملی تقویت شود قطعا می توان بسیاری از مسائل امروز کشور را حل کرد.

آقازاده ادامه داد: متاسفانه اصلی ترین مشکل اقتصاد ایران کاهش تولیدات نیست بلکه عدم کیفیت تولیدات ملی است که با القای بی اعتمادی به بازارهای داخلی و خارجی، زمینه هرگونه جذب سرمایه را تحت شعاع قرار می دهد.

وی افزود: بنابراین ابتدا می بایست با بالا بردن کیفیت تولیدات ملی زمینه جلب اعتماد مردم را فراهم کرد تا دستیابی به رونق اقتصادی و اهداف کلان تسهیل شود.

با مقابله با قاچاق به راحتی دویست هزار شغل ایجاد می شود

آقازاده هدف اصلی نام گذاری سال جدید را بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم دانست و گفت: تنها با دستیابی به رشد اقتصادی مثبت ده درصد است که می توان سالانه یک میلیون و پانصد هزار نفر اشتغال زایی داشت، اشتغال زایی که ماهانه حداقل به پنچاه میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.

وی ادامه داد: حال امروز اگر تمامی دستگاه های اجرایی بر مقابله با قاچاق و رعایت استفاده از محصولات ملی متمرکز شوند می توان به راحتی به این مهم دست پیدا کرد چرا که با رعایت این اصل خود به خود قریب به دویست هزار شغل ایجاد می شود.

بیشترین نگرانی تیم مدیریت استان کارخانه هپکو است

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه اشتغال زایی و رونق اقتصادی می تواند بسیاری از مسائل سیاسی اجتماعی را حل کند، گفت: موفقیت استان مرکزی در سال گذشته این بود که کارگران هپکو به این نتیجه رسیدند تیم مدیریتی استان تمام تلاش خود را برای حل مشکلات انجام می دهد اما به هر سو برخی مشکلات آنقدر پیچیده و مبهم هستند که رفع آن ها خارج از اختیارات استانی می باشد.

اقازاده ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته امروز در بین کارخانجات دولتی به جز کارخانه هپکو نگرانی دیگری وجود ندارد . وی افزود: برای رفع معضلات و مشکلات تولیدات داخلی، استاندارد سازی های مناسب درحال تهیه است.

البته خود مردم و تولید کنندگان می بایست وجدان ملی داشته باشند تا با ارائه و خرید محصولات با کیفیت داخلی، زمینه رشد و توسعه اقتصادی کشور فراهم شود.

استاندار مرکزی در پایان اظهار کرد: برجام مسئله بسیار خوبی بود که مردم می توانستند به خوبی تاثیرات مثبت آن را درک کنند اما عده ای آنقدر با آن منفی برخورد کردند که شهروندان نتوانستند حلاوت و شیرینی آن را احساس کنند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*