پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
28 دی 1397
استان مرکزی

سیاسـی بـازی ممنـوع

سردبیر مجازی
2 اردیبهشت 1397
بازدید: 109
نظرات: 0

بررسی عملکرد اتاق اصناف استان مرکزی در گفت و گو با رؤسای اتحادیه های تحت پوشش:

سیاسـی بـازی ممنـوع

زهره صادقی ، گروه اقتصاد

انتخابات اتاق اصناف اردیبهشت ماه جاری برگزار می‌شود؛ طبق روال معمول هیئت رئیسه 5 نفره اتاق برای مدت چهار سال انتخاب میشوند که دو نفر از میان صنوف تولیدی-خدمات فنی دو نفر از صنوف توزیعی-خدماتی و یک نفر از حائزین اکثریت آرا انتخاب می گردند.

انجام کلیه امور اجرایی اتاق و اداره نشست‌های هیئت رئیسه،شرکت در جلسات مرتبط به نمایندگی اتاق اصناف نظیر جلسات کمیسیون نظارت و شورای اداری،امضای کلیه اسناد و مکاتبات اتاق،پیگیری فعالیت های توسعه اتاق از جمله آموزش پژوهش ارتقا و بهره وری و توسعه صادرات بسیاری موارد دیگر از جمله وظایف هر یک از اعضای هیئت رئیسه اتاق اصناف می باشد.

اتاق اصناف همچنین دارای کمیسیون های بازرسی و رسیدگی به شکایات،حل اختلاف، امور اقتصادی،آموزش و پژوهش،بودجه و تشکیلات و نیز امور اجتماعی و فرهنگی می‌باشداین کمیسیون های شش گانه در راستای اهداف اتاق اصناف بنا به تشخیص هیئت رئیسه به صورت ادغام و مشترک یا جداگانه فعالیت می‌کنند.

اینکه عملکرد هیئت رئیسه اخیر اتاق اصناف تا چه میزان انتظارات و رضایت اصناف استان را فراهم آورده و با قرار گرفتن در بوته نقد، این تشکل خصوصی اصناف چه نمره ای را از آنِ خود می‌کند،مسئله ای است که کلیه موارد و مسائل آن می بایست مورد توجه کاندیداهای ترکیب جدید هیئت رئیسه آتی نیز واقع شود.

چراکه قطعا شناسایی نقاط ضعف و قوت عملکرد هیئت رئیسه فعلی در پیشبرد اهداف اتاق توسط هیئت رئیسه عادی بسیار موثر و راهگشا خواهد بود و در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی حرکت خواهد کرد.

اعضای جدید، نگاه جناحی

 نداشته باشند

رئیس اتحادیه مشاورین املاک و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف استان در بیان انتظارات خود از هیئت رئیسه جدید در گفتگو با عطر یاس اظهار داشت:انتظار می‌رود اعضای جدید هیئت رئیسه فارغ از نگاه سیاسی، به مسائل اقتصادی و صنفی بپردازند و هیچ‌گونه نگاه جناحی نداشته باشند.

محمد نوروزی افزود: اعضای جدید می بایست پیرو مصوباتی که بصورت قانونی ثبت شده عمل کنند چراکه سیاسی‌بازی باعث انحلال هیئت رئیسه می‌شود.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ادامه داد: فعالیت هیئت رئیسه آتی فارغ از سیاسی بازی منجر به پیشرفت اهداف اتاق اصناف و نیز افزایش سطح توانمندی اتاق و نیز کمک به ارتقاء صنفی می شود.

نوروزی بیان کرد: با توجه به اینکه هیئت رئیسه فعلی در اکثر موارد همسو فعالیت کردند امید می‌رود ترکیب آتی نیز کاملا هماهنگ و همسو عمل کنند.

نیروهای جدید اهداف اتاق را عمل نمایند

رئیس اتحادیه تاسیسات و ابزارات استان نیز در گفتگو با عطریاس گفت: انتظار اعضای اتاق اصناف از منتخبین انتخابات آتی اتاق اصناف این است که برای سهولت دریافت پروانه کسب اصناف و سایر مواردی که به صورت قانونی اصناف با آن مواجه اند پشتوانه اصناف باشند.

محمد رحمان خسروانی افزود: انتظار داریم انتخابات هیات رئیسه تنها در سطح تشکیلات و اتحادیه نباشد و کاملا موافق با اهداف اصناف و اعضای اتاق عمل شود.

وی تصریح کرد: عملکرد تیم فعلی هیئت رئیسه اتاق اصناف استان مطلوب بود ولی امیدواریم نیروهای جدید با فکر و ایده جدید عمل نموده و اهداف اعضای اتاق را عملیاتی نمایند.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*