پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
1 بهمن 1397
استان مرکزی

من یک معلمم…

سردبیر مجازی
11 اردیبهشت 1397
بازدید: 353
نظرات: 0

مریم صابری  نسب

مدرس

من یک معلمم…

هر زنگ به کلاس می روم با انبوهی از مشکلات و رنج های  پیرامون خودم … با تعدادزیادی از قشر نوجوان جامعه روبرو می شوم.قشری با عقیده ها و باورها و رفتارهای مختلف که مختص همین نسل هستند!!!…

می خواهم درس جدید راتعلیم بدهم, هرازگاهی صداهای نابهنجاری از جاهای مختلف کلاس می آید,بچه ها کلاس را به هم می ریزند و به درس توجه نمی کنند.تمرکزم را بارها و بارها از دست می دهم ,صدایم می گیرد ,عصبی می شوم,حتی رگهای پشت سرم تیر می کشد و می سوزد, میخواهم فریاد برآورم و اصلا تعلیم و درس را کنار بگذارم و بی خیال بشوم;اما می بینم… نمی توانم…

من با یک ارباب رجوع در اداره روبرو نیستم که دست بسرش کنم و از اتاقم بیرونش کنم,با یک بیمار و همراه بیمار روبرو نیستم که نهایتا مشکلشان را به خودشان حواله بدهم,من یک مغازه دار نیستم که در موقع اذیت و آزار مشتریم جنس به او نفروشم ,همسایه نیستم که در موقع رنج دیدن از همسایه ,دیگر حتا سلام علیک هم  با او نکنم و….و….

من نمی توانم این قشر را با هیچ کس مقایسه کنم و با آنها مثل خودشان رفتار کنم;

من یک معلمم ….و باید مثل یک معلم باشم…

پس ناچارم با نگاه پر از لطفم و با سعه ی صدر خشمم را فرو ببرم ,آرامش خودم را حفظ کنم و کارم را انجام دهم و درس بردباری و تحمل را نیز همراه درس جدید به دانش آموزان یاد بدهم ..حال خواه آنها یاد بگیرند و خواه ….

چه کنم من یک معلمم…

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*